Domowe filtry do wody

/Domowe filtry do wody
Domowe filtry do wody2021-03-20T22:45:46+00:00

Filtry do wody do instalacji domowej to najczęściej kompaktowe urządzenie. Jego dobór uzależniony jest od parametrów fizyko-chemicznych wody. Inny filtr będzie potrzebny do instalacji wodociągowej, oraz inny filtr do wody pochodzącej z własnego ujęcia. Pierwszym filtrem do domowej instalacji w każdym przypadku jest filtr mechaniczny narurowy, który zabezpiecza przed większymi zanieczyszczeniami, np. rdza, piasek. Dla instalacji wodociągowej najlepszymi opiniami cieszy się filtr siatkowy Honeywell FF06. Jest w całości mechanicznym filtrem, który nie wymaga wymiany wkładów. Dla wody pochodzącej z własnej studni zastosowanie ma filtr Cintropur. Najczęściej model NW 32. Posiada wymienne wkłady, w formie rękawów, które mogą być także opłukiwane i zakładane ponownie.

Jakie urządzenia do uzdatniania wody wybrać?

Najlepszy domowy filtr do wody to taki, który umożliwi usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. W przypadku wodociągu, po filtrze wstępnym montuje się zmiękczacz wody lub zmiękczacz wody z węglem aktywnym. Jest to centralny filtr na całą instalację. Filtr do wody domowej pochodzącej z własnego ujęcia często złożony jest z wielu elementów. Ich dobór zależy od parametrów jakościowych wody. Bardzo często oprócz twardości w wodzie występują domieszki żelaza i manganu. Wtedy konieczne jest zastosowanie filtrów odżelaziających lub odmanganiających. Jeżeli stężenie żelaza i manganu jest znacznie przekroczone, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wstępnego napowietrzania za pomocą zwężki Venturiego i dyszy rozbryzgowej w zbiorniku. Warunkiem jest zamontowany zbiornik ocynkowany. W sytuacji, gdy buforem jest zbiornik przeponowy nie ma możliwości wprowadzenia dyszy. Przydomowe filtry do wody instalowane są na głównym ujęciu, za licznikiem.

zmiękczanie wody w domu

zmiękczanie wody w domu

Zmiękczacz do wody

Skuteczność domowych filtrów wody powinna być taka, aby woda spełniała normy (Rozporządzenie Ministra zdrowia z dnia 07.12.2017 r.). W sytuacji, gdy źródłem wody jest woda wodociągowa obniżana jest twardość wody. Zastosowanie zmiękczacza gwarantuje 100% efektywność. Dostępnych jest wiele modeli zmiękczaczy. Na wyróżnienie zasługują modele Comfort i eVOLUTION wyprodukowane w całości w USA przez znanego producenta EcoWater. Są bardzo trwałe i ekonomiczne, dlatego udzielana jest 10-letnia gwarancja, obejmująca całość urządzenia. Polecanym filtrem do domowego hydrofora jest zmiękczacz z węglem aktywnym EcoWater eVOLUTION Refiner Power, który dzięki zastosowaniu węgla aktywnego, oprócz zmiękczenia poprawia parametry smakowo-zapachowe wody.

Dobór i obsługa filtrów wody

Filtr wody do instalacji domowej pracującej na wodzie studziennej musi zostać prawidłowo dobrany. Tylko wtedy mamy gwarancję, że dane rozwiązanie będzie skuteczne. Sytuacja komplikuje się w przypadku dużych stężeń żelaza, gdzie konieczne jest wykonanie szczegółowych badań obejmujących utlenialność, odczyn pH oraz możliwe wystąpienie domieszek manganu.

Obsługa domowych filtrów wody jest zazwyczaj bezproblemowa. Polega na wymianie wkładu w filtrze wstępnym oraz dosypywaniu soli do zbiornika, w przypadku zamontowania zmiękczacza. Warunkiem do zamontowania filtrów wody w domu jest dostęp do prądu i odpływ do kanalizacji. Odżelaziacz nie potrzebuje soli do regeneracji. W większości przypadków jest regenerowany wodą.
Domowe stacje filtrujące po instalacji nie wymagają wielu czynności eksploatacyjnych.

Filtry do wody w domu

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją filtrów wody w swoim domu, to skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne doradztwo, najwyższe jakości urządzenia do uzdatniania wody oraz ich serwis. Nie zwlekaj i zadbaj o wysoką jakość wody w Twoim domu!

X