Wkłady wymienne do filtrów Cintropur są dostępne w szerokiej gamie mikronażu. Ze względu na możliwość przepłukiwania, umożliwiamy kupno wymiennych wkładów wielokrotnego użytku Cintropur na sztuki. Wkłady wymienne do filtracji mechanicznej są dopasowane do narurowych filtrów wody: Cintropur NW 18, Cintropur NW 25, Cintropur NW32, Cintropue NW 340, Cintropur NW 400, Cintropur NW 500, Cintropur NW 650, Cintropur NW 800.

Rękawy Cintropur, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów służą do wielokrotnego użytku. Dobór rękawów filtracyjnych do wymiany w filtrach Cintropur jest uzależniony od parametrów wody surowej (standardowo w zestawie z filtrem rękaw o mikronażu 25):

  • Jeżeli woda jest mocno zanieczyszczona,  z dużą ilością żelaza najlepszym wyborem jest wkład nylonowy do filtra o mikronażu 150 lub 300,
  • Wkłady o mikronażu 25-100 mikronów stosowane są do uzdatniania wody, w której żelazo i mangan występują w mniejszych ilościach,
  • Do doczyszczania wody lub do celów wymagających maksymalnej dokładności filtracji wody wykorzystywane są wkłady o mikronażu 1-10 um.