Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Przemysłowe lampy UV

Produkty

Przemysłowe lampy UV, znane również jako lampy bakteriobójcze lub wirusobójcze, emitują promienie ultrafioletowe do przepływającej wody. Światło UV wytwarza specjalnie dopasowany do konkretnego urządzenia promiennik. Promienie UV wnikają do komórek mikroorganizmów obecnych w wodzie. Prowadzi to do uszkodzenia ich struktury DNA., a w efekcie, do całkowitego unicestwienia bakterii, wirusów czy grzybów. Sterylizatory przemysłowe uniemożliwiają także powtórny rozwój mikroorganizmów.

W naszym sklepie znajdziesz przemysłowe sterylizatory UV polskiej marki TMA. Polecamy najpopularniejszą serię lamp UV do przemysłu, czyli modele TMA TM. Seria składa się z 11 modeli o różnych przepływach nominalnych (od 16,30 do 640 m3/h).

Przemysłowe lampy UV składają się z dwóch elementów: korpusu (wykonany ze stali kwasoodpornej) oraz szafki sterowniczej. Układ sterowniczy posiada wiele ułatwiających użytkowanie dodatków. Szafkę sterowniczą wyposażono między innymi w system alarmowy, licznik liczby włączeń oraz licznik czasu pracy, a także dźwiękowy i optyczny sygnalizator uszkodzenia promiennika. Urządzenie można stosować do dezynfekcji wody w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji i wielu innych branżach.

Bakteriobójcze lampy przemysłowe

Dezynfekcja wody za pomocą przemysłowych lamp UV jest szybsza i skuteczniejsza w porównaniu do tradycyjnych metod (np. chlorowanie). Co szczególnie ważne, nie wymaga użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Do dezynfekcji wody potrzebny jest wyłącznie wysokiej jakości promiennik. Modele przemysłowych lamp UV firmy TMA wykorzystują niskociśnieniowe promienniki amalgamatowe.

Jak wspomnieliśmy na początku, promieniowanie emitowane przez przemysłowe lampy UV jest szkodliwe dla drobnoustrojów. Nie jest natomiast szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Oczywiście, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas ich użytkowania. Najbardziej narażone na działanie światła UV są oczy. Dlatego pod żadnym pozorem nie należy patrzeć bezpośrednio na pracujący promiennik. Większość naszych przemysłowych lamp UV posiada zabezpieczenia, które chronią przed przypadkową ekspozycją na promieniowanie. Pamiętaj jednak o zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Promiennik (żarnik) to jedyny podlegający wymianie element sterylizatora. Żarniki są jednak dość żywotne. Przystosowano je do nieustannej pracy przez 16000 godzin, czyli w przybliżeniu 660 dni.

Stosowanie bakteriobójczych lamp w różnych gałęziach przemysłu przynosi wiele korzyści. Skuteczna ochrona przed mikroorganizmami przełoży się na wyższą jakość produktów i ogólne bezpieczeństwo produkcji.

 

Zobacz także: