Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry do oczyszczaczy powietrza

Produkty

Oryginalne filtry do oczyszczaczy powietrza

Filtry do oczyszczaczy powietrza są kluczowym narzędziem w tworzeniu zdrowego i komfortowego środowiska w pomieszczeniu. Zaawansowane filtry mają jedno główne zadanie: usuwanie zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza.

Filtry HEPA łapią drobiny pyłku i kurzu, pomagając osobom z alergiami i astmą odetchnąć z ulgą. Wysoka skuteczność filtra HEPA w usuwaniu wirusów, bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, stanowi barierę przed infekcjami. Filtry węglowe eliminują uciążliwe i nieprzyjemne zapachy, czyniąc powietrze świeżym i przyjemnym. Filtry nawilżające zapewnią optymalną wilgotność powietrza w trakcie sezonu grzewczego, gdy powietrze ulega znacznemu wysuszeniu.

Filtry do oczyszczaczy poprawią jakość powietrza, skutecznie eliminując takie zanieczyszczenia jak:

  • pyłki
  • alergeny
  • kurz
  • wirusy
  • bakterie
  • zarodniki pleśni i grzybów
  • nieprzyjemne zapachy
  • pyły PM2,5 i PM10

Regularna wymiana filtrów oraz właściwa konserwacja to absolutna konieczność, aby Twój oczyszczacz powietrza działał w pełni efektywnie. Częstotliwość wymiany filtrów uzależniona jest od wielu czynników, takich jak intensywność użytkowania urządzenia oraz poziom zanieczyszczeń w otoczeniu. Filtry węglowe oraz filtry HEPA przetestowano w warunkach  panujacych w Polsce. Na podstawie wyników ich żywotność oszacowano na około 48 miesięcy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą filtrów do oczyszczaczy dostępnych w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór filtrów węglowych, filtrów HEPA oraz filtrów nawilżających do oczyszczaczy powietrza Sharp i Vestfrost.

Rodzaje wymiennych filtrów do oczyszczaczy powietrza

Filtr węglowy - neutralizacja nieprzyjemnych zapachów

Filtry z węglem aktywnym działają jak skuteczne pochłaniacze przykrych zapachów, dymu oraz szkodliwych związków chemicznych.

Materiał węglowy, zastosowany w tego rodzaju filtrach, posiada mikroskopijne kanały i pory w swojej strukturze. To właśnie porowata struktura węgla pochłania i zatrzymuje niechciane substancje. Filtry węglowe to nieoceniony element oczyszczacza powietrza, które zapewni świeże i komfortowe otoczenie, wolne od nieprzyjemnych zapachów. Filtry z węglem aktywnym redukują także toksyczne substancje, zawarte w dymie papierosowym.

W naszej ofercie znajdziesz także filtry z węglem aktywnym wzbogcone żelem krzemionkowym. Te udoskonalone filtry wychwytują groźne dla zdrowia tlenki siarki oraz tlenki azotu.

Filtr HEPA - przechwytywanie mikroskopijnych zanieczyszczeń

Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) to najpopularniejszy i najskuteczniejszy filtr do oczyszczaczy powietrza. Dzięki precyzyjnej i gęstej strukturze są niezastąpione w przechwytywaniu mikroskopijnych zanieczyszczeń. Usuwają z powietrza cząsteczki stałe, takie jak kurz, grzyby, wirusy i bakterie.

Unikalna budowa z cienkiego materiału filtracyjnego, uformowanego w harmonijkę, gwarantuje skuteczność filtra HEPA na poziomie 99,97%. Filtr HEPA najczęściej wykonany jest z włókna szklanego albo włókna polipropylenowego.

Filtr pochłania zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona i większe. Filtry HEPA są także odpowiedzialne za wyłapywanie pyłów PM2,5 i PM10. Te pyły stanowią składową groźnego dla układu oddechowego smogu.

Wszystkie przechwycone zanieczyszczenia zatrzymują się na porach i włóknach filtra. Aby filtr HEPA działał wydajnie, należy regularnie oczyszczać go z zanieczyszczeń miękką końcówką odkurzacza. Pamiętaj, że filtry HEPA są bardzo delikatne. Nie myj ich wodą i nie używaj dużo siły podczas ich konserwacji.

Filtr nawilżający - optymalizacja wilgotności

Zadaniem filtrów nawilżających jest zapewnienie odpowiedniej wilgocie w otoczeniu. Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania najlepiej sprawdzą się w miesiącach jesienno-zimowych, czyli w sezonie grzewczym. W tym okresie powietrze w pomieszczeniach staje się bardzo suche, co wpływa niekorzystnie na zdrowie i ogólne samopoczucie. Powietrze bez wilgoci prowadzi do podrażnień skóry, nosa i gardła, a także atakuje drogi oddechowe. Dlatego właśnie oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania z każdym rokiem zyskują na popularności.

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem dostępne w naszej ofercie wykorzystują filtry z matą ewaporacyjną. Filtr nawilżacza zatrzymuje osad oraz sole znajdujące się w wodzie. Jest również zabezpieczony przed rozwojem mikroorganizmów.

Działanie maty ewaporacyjnej jest stosunkowe proste. Mata obraca się w specjalnej rynience wypełnionej wodą ze zbiornika. Następnie, dzięki naturalnemu i bezpiecznemu procesowi parowania, wilgoć unosi się z maty i wnika do powietrza pod postacią pary wodnej. Para optymalizuje poziom wilgotności w pomieszczeniu, tworząc warunki sprzyjające do zdrowego oddychania.

Aby oczyścić filtr wystarczy zanurzyć go roztworze wody z kwaskiem cytrynowym. Nie wymieniony i zużyty filtr z matą ewaporacyjną przestanie działać wydajnie i zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach.

Zobacz także: