Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry do wody pod zlew

Produkty

Filtry do wody pitnej pod zlew - krystalicznie czysta woda prosto z kranu

Marzysz o piciu zdrowej i smacznej wody bez konieczności kupowania wody butelkowanej? Szukasz rozwiązania, które zapewni Ci zdrowie, komfort i oszczędności? Praktyczne i zaawansowane technologicznie filtry do wody pod zlew to idealna odpowiedź na Twoje potrzeby! Te modele oczyszczaczy wody montuje się w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Zajmują niewiele miejsca i są łatwe zarówno w instalacji, jak i w eksploatacji. Jedyne, czego potrzebujesz do montażu, to podłączenie filtra do dopływu zimnej wody z sieci.

Zachęcamy do zapoznania się z zaletami filtrów do wody pod zlew, opisem etapów filtracji, a także rodzajami eliminowanych zanieczyszczeń. Poniżej znajdą Państwo najpopularniejszych producentów filtrów podzlewowych, których polecają nasi specjaliści w dziedzinie oczyszczania wody. Pochylimy się również nad kwestią zrównoważonego rozwoju, jaki oferują kuchenne filtry do wody.

Zalety filtra do wody pitnej pod zlew

Filtry podzlewowe staną się absolutną rewolucją w Twojej kuchni i życiu codziennym. Gwarantują stały i nieograniczony wręcz dostęp do krystalicznie czystej wody pitnej. Zapomnij o dźwiganiu ciężkich butelek i generowaniu plastikowych odpadów. Z filtrem podzlewowym zyskasz zdrową wodę pitną, wolną od szkodliwych zanieczyszczeń, idealną do gaszenia pragnienia, gotowania i parzenia pysznej kawy. Po zintegrowaniu filtra z trójdrożną baterią, czysta woda popłynie prosto z Twojego kuchennego kranu.

Filtry do wody pod zlew oferują masę korzyści, które doceni każdy miłośnik nieskazitelnie czystej wody.

 • Zdrowie na pierwszym miejscu.
  Filtry podzlewowe zapewniają wodę o najwyższej jakości. Oczyszczają wodę z chloru, metali ciężkich, bakterii czy wirusów. Dzięki filtrom wody zwiększysz poziom nawodnienia i zadbasz o zdrowie i dobre samopoczucie Twoich najbliższych. Picie przefiltrowanej wody pomaga w zapobieganiu chorób układu pokarmowego i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
 • Oszczędność dla Twojej kieszeni.
  Generowanie oszczędności to ogromna zaleta filtrów podzlewowych! Filtrowana w domu woda jest zdecydowanie tańsza niż woda butelkowana z marketu. Inwestując w filtr do wody pod zlew, możesz zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy w dłuższej perspektywie.
 • Wygoda na co dzień.
  Oczyszczona woda jest zawsze dostępna na wyciągnięcie ręki, prosto z kranu w kuchni. Żadnego dźwigania, kupowania i martwienia się o zapasy.
 • Przyjazne dla środowiska.
  Kuchenne filtry pod zlew ograniczają zużycie plastiku przez gospodarstwo domowo. Ochronisz w ten sposób naturalne środowisko dla przyszłych pokoleń.
 • Wzbogacają smak potraw.
  Uzdatniona woda zapewni nowe doznania kulinarne. Świetnie sprawdzi się do przygotowywania ciepłych posiłków, wydobywając naturalny smak składników dań.
 • Montaż filtrów do wody pod zlew jest łatwy i szybki.
  W większości przypadków można wykonać montaż samodzielnie. Proces montażu składa się z kilku nieskomplikowanych kroków. Przygotowanie miejsca w szafce, wykonanie otworów w blacie kuchennym (jeśli jest taka potrzeba), podłączenie filtra do dopływu wody, zamontowanie kranu do filtrowanej wody, włączenie filtra do użytku. Czas montażu filtra do wody pod zlew to zazwyczaj około 30 minut (bez wiercenia otworów dla podwójnej lub pojedynczej wylewki). W zestawie z wybranym filtem podzlewowym znajdziesz czytelne instrukcji montażu, które szczegółowo opisują cały proces. Jeśli nie masz pewności, jak podłączyć filtr do wody pod zlewem, skorzystaj z pomocy fachowca.
 • Prosta i intuicyjna obsługa. 
 • Bezproblemowa wymiana wkładów filtrujących, które z czasem zużywają się.
 • Podzlewowe filtry wody posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i jakości, a także objęte są solidną gwarancją producenta.

Filtry do wody podzlewowe - skuteczna ochrona przed powszechnymi zanieczyszczeniami

Podstawowym zadaniem kuchennych filtrów pod zlew jest skuteczna walka ze szkodliwymi zanieczyszczeniami. Filtry wodne pod zlew oferują wieloetapową i kompleksową filtrację wody z sieci. Wybierając filtr dla swojego domu, zwróć uwagę na oferowany rodzaj filtracji oraz eliminowane zanieczyszczenia.

Klasyczny schemat filtracji wody prezentuje się następująco:

 1. Filtracja wstępna mechaniczna. Początkowy etap oczyszczania wody. Chroni przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, takimi jak piasek, muł, czy rdza, zapewniając klarowną strukturę wody. Poprzez eliminację większych zanieczyszczeń chroni także kolejne etapy filtracji.
 2. Filtracja węglowa z wykorzystaniem bloków z węglem aktywnym. Doskonałe właściwości adsorpcyjne węgla pochłaniają chlor i zanieczyszczenia organiczne. Szczególnie redukcja chloru jest bardzo istotna. Ograniczenie ilości chloru w wodzie pitnej przełoży się na lepszy smak i zapach wody.
 3. Odwrócona osmoza (Reverse Osmosis). Najdokładniejsza i najskuteczniejsza metoda oczyszczania wody. Filtry do wody pod zlew z odwróconą osmozą zapewniają najwyższą jakość filtrowanej wody. Technologia filtracji odwróconą osmozą wykorzystuje specjalną membranę o maleńkich porach. Membrana RO przepuszcza tylko cząsteczki wody. Zatrzymuje na swojej porowatej strukturze szkodliwe substancje na poziomie mikrobiologicznym. Ze skutecznością ponad 99% membrana odwróconej osmozy usuwa bakterie, wirusy, metale ciężkie, pestycydy, azotany, mikroplastik. Do prawidłowego działania filtra z odwróconą osmozą potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wody. 
 4. Mineralizacja. Dodatkowy moduł, służący do wzbogacania filtrowanej wody w cenne dla organizmu minerały. Minerały, takie jak wapń i magnez, są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Odpowiednia ilość minerałów w wodzie ma korzystny wpływ m.in. na układ kostny, pracę serca i mięśni.

Filtr do wody pod zlew - jaki wybrać?

Biorąc pod uwagę różnorodność funkcji i szeroką ofertę modeli dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego filtra podzlewowego może stanowić spore wyzwanie. Wybierając filtr do wody pod zlew, warto zwrócić uwagę na:

 • Stopień filtracji, czyli rodzaje zanieczyszczeń, które chcemy eliminować.
 • Gabaryty danego urządzenia, które należy umiejętnie zintegrować z szafką kuchenną.
 • Wydajność, czyli ilość filtrowanej wody na godzinę. Dopasuj model dostarczający odpowiednią ilość wody dla Twojego zapotrzebowania.
 • Funkcje dodatkowe filtra podzlewowego np. dodatkowy kranik do filtrowanej wody, mineralizator, wskażniki wymiany wkładów filtracyjnych.
 • Cenę zakupu i koszt eksploatacji. 

Ale po kolei.

Przed zakupem filtra zacznij przede wszystkim od zmierzenia dostępnej przestrzeni w szafce kuchennej. To bardzo ważne, aby uniknąć rozczarowań po zakupie filtra (np. w sytuacji, gdy wybrany filtr do wody nie zmieści się w szafeczce pod zlewem). Następnie uwzględnij liczbę osób korzystających z filtrowanej wody i zastanów się nad częstotliwością jej używania. Znajdź filtr o wydajności dopasowanej do Twojego zapotrzebowania na wodę.

Filtry do wody pod zlew dostępne są w dwóch wariantach: ze zbiornikiem i bez zbiornika. Filtry ze zbiornikiem magazynują filtrowaną wodę. Zapewnia dostęp do wody, nawet przy braku przepływu. Filtry bez zbiornika, czyli filtry wodne przepływowe, nie gromadzą filtrowanej wody. Takie modele to bardziej kompaktowe jednostki. Dostarczają filtrowaną wodę bezpośrednio do i z kranu. To wygdniejsze rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowego miejsca na zbiornik.

Niektóre kuchenne systemy oczyszczające wodę oferują dodatkowe funkcje. Warto wymienić mineralizację wody, zabezpieczenie przed zalaniem czy automatyczne płukanie membrany RO. Warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją interesujących Cię modeli. Tym sposobem znajdziesz najlepsze rozwiązanie.

Pamiętaj także, że kuchenne filtry do wody wymagają regularnej konserwacji. Jak zapewnić optymalną wydajność filtra do wody? Konieczna będzie okresowa wymiana wkładów filtrujących oraz czyszczenie obudowy filtra. Wymiana zużytych wkładów wiąże się z dodatkowym kosztem. Wkłady wstępne, wkłady węglowe i mineralizatory wymienia się zwyczajowo co około pół roku (w zależności od modelu filtra i jakości wody). Membrany RO to znacznie trwalsze moduły. Właściwie użytkowana membrana RO posłuży Ci nawet kilkanaście lat! (filtr Bluewater Cleone Balance). Dlatego sugerujemy, abyś przed zakupem kuchennego filtra do wody, zapoznał się z ceną zestawu wkładów i dobrał model odpowiedni do budżetu.

Przed decyzją zakupową filtra podzlewowego koniecznie zapoznaj się z opiniami użytkowników danego modelu i zaufaj sprawdzonym markom.

Jakie modele filtrów podzlewowych polecają nasi eksperci?

Jest ich całkiem sporo. Poniżej lista wybranych filtrów:

 • wydajny i najnowocześniejszy szwedzki filtr do wody Bluewater Cleone Balance z odwróconą osmozą i sterowaniem mikroprocesorowym
 • ekonomiczne i certyfikowane filtry podzlewowe marki Aquaphor z oddzielną smukłą wylewką do przefiltrowanej  wody
 • eleganckie filtry do wody pod zlew Philips z odwróconą osmozą i inteligentnym kranikiem
 • kompaktowy filtr Kuna Filter Prestige z wyświetlaczem LCD, licznikiem pracy i mineralizacją złożem dolomitowym
 • skuteczne i niedrogie oczyszczacze wody do kuchni marki Supreme z jonizatorem.

Zrównoważony rozwój a filtry do wody pitnej pod zlew

W trosce o środowisko naturalne szukamy rozwiązań, które łączą w sobie komfort użytkowania z odpowiedzialnym podejściem do zasobów naturalnych. Filtry do wody pod zlew świetnie wpisują się w ten trend. Oferują mnóstwo korzyści dla zdrowia użytkowników, jak i naszej planety. To bardzo istotny argument w dobie globalnej degradacji środowiska.

Tradycyjna woda butelkowana oraz słodkie napoje gazowane generują naprawdę potężne ilości plastikowych odpadów. Każdego dnia zanieczyszczają środowisko i negatywnie wpływają na ekosystemy (m.in. ekosystem wodny, gdzie najbardziej poszkodowane są oceany).

Filtry do wody pod zlew minimalizują potrzebę kupowania plastikowych butelek, co przekłada się na znaczną redukcję plastiku.

Oszczędność wody to kolejna ważna kwestia, którą warto poruszyć. Filtry do wody pod zlew wykorzystują technologię, która pozwala na filtrowanie wody bez marnowania jej. Oszczędność wody i racjonalne gospodarowanie tym cennym surowcem ma niebagatelne znaczenie.

Filtry podzlewowe - doradztwo i pomoc w wyborze

Masz konkretne pytania dotyczące filtrów do wody pod zlew? Nasi doświadczeni doradcy z przyjemnością odpowiedzą na nie i pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy. Pomożemy Ci w wyborze filtra, który zapewni Ci czystą, zdrową i smaczną wodę prosto z kranu każdego dnia!

Zobacz także: