Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Sterylizatory UV

Produkty

Czystość wody jest ciągłym wyzwaniem, zwłaszcza w kontekście wody pitnej. Sterylizatory UV stanowią nowoczesne i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa wody pitnej, bez użycia chemikaliów.

Podkategorie

  • Lampy UV

  • Promienniki

  • Rury osłonowe

  • Uszczelki

Sterylizatory UV – poznaj ich zalety

Sterylizator UV to urządzenie, które wykorzystuje ultrafioletowe światło do dezynfekcji wody. Te filtry do wody, dzięki promieniowaniu UV skutecznie niszczą bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy poprzez uszkodzenie ich DNA, co uniemożliwia im rozmnażanie i powodowanie chorób.

Jak działa sterylizator UV wody? Antybakteryjne sterylizatory wody UV generują promieniowanie ultrafioletowe, unieszkodliwiające mikroorganizmy, w tym drobnoustroje chorobotwórcze. Ten proces nie zmienia składu chemicznego wody, zachowując jej neutralny smak i zapach. Sterylizatory UV są wyjątkowo skuteczne w eliminowaniu mikroorganizmów, w tym tych odpornych na chlorowanie.

Dzięki zastosowaniu lamp UV do wody ze studni unika się konieczności stosowania dezynfekantów chemicznych, które wpływają niekorzystnie na organizm. Lampy UV dobiera się ze względu na przepływ wody w domu bądź przedsiębiorstwie. Sterylizatory wody przeznaczone do dezynfekcji wody z własnego ujęcia są wyposażone w osłonę i łatwo wymienny promiennik. W przypadku lamp UV do wody marki TMA są to m.in. oryginalne promienniki wodne Philips.

Sterylizatory do wody wyposażone są w wiele udogodnień, dzięki którym ich praca staje się bardziej wydajna. Jednym z nich może być system alarmowy wraz z systemem świetlnym, dzięki którym dowiesz się natychmiast o wystąpieniu awarii. Sterylizator UV do wody pitnej ma ergonomiczny kształt, który umożliwia jego sprawne zamontowanie. Jednak najważniejszą zaletą wszystkich sterylizatorów jest to, że usuwają 99,99% bakterii i drobnoustrojów z wody.

Najczęściej kupowanymi sterylizatorami UV do dezynfekcji wody pitnej są bakteriobójcze lampy UV TMA. Charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości oraz pracują napromiennikach wysokiej jakości. Do użytku domowego zwykle stosowane są modele TMA D6 oraz TMA D8. Wybieraj spośród licznych modeli lamp UV do uzdatniania wody pitnej i ciesz się czystą wodą bez bakterii.

Oprócz urządzeń do standardowej filtracji wody w naszej ofercie znajdziesz sterylizatory UV, potocznie zwane lampami UV do wody Sterilight oraz TMA z serii D, AM oraz AMX. Dodatkowo oferujemy również:

Posiadamy sterylizatory wody idealne dla małych gospodarstw domowych, jak i dedykowane dla przemysłu. Ciesz się czystą wodą zdatną do picia w każdym momencie, wybierając sprawdzone sterylizatory UV do wody, eliminujące z cieczy szkodliwe drobnoustroje.

Sterylizatory UV to innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie w procesie oczyszczania wody pitnej. Sterylizator UV do wody zapewniaj bezpieczeństwo i higienę bez konieczności dodawania chemikaliów, co jest korzystne zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska. Dzięki swojej skuteczności, łatwości w utrzymaniu i szybkości działania, sterylizatory UV stają się coraz bardziej popularne w gospodarstwach domowych i instytucjach poszukujących niezawodnych metod oczyszczania wody.

Zobacz także: