Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Kolumny węglowe

Produkty

Kolumna węglowa to wydajny filtr wody, którego bazą jest złoże z węgla aktywnego. Jej właściwości znacznie poprawiają smak i zapach wody. Kolumna filtracyjna z węglem aktywnym sprawdzi się jako samodzielne urządzenie do uzdatniania wody. Kolumnę z węglem aktywnym można również zastosować ją jako ostatni etap filtracji szlifujący parametry smakowe wody. Kolumny węglowe polecane są we wszystkich miejscach, w których woda wodociągowa zawiera sporo chloru. Właśnie dlatego kolumny filtracyjne z węglem znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych z własnym ujęciem wody, jak i w każdej gałęzi przemysłu, w której ma znaczenie jakość wody i jej smak.

Jak działają kolumny z węglem aktywnym do uzdatniania wody?

Kolumny węglowe do wody wypełnione są złożem węglowym. Dzięki temu do ich działania nie są potrzebne dodatkowe środki chemiczne. Procesem filtracji wody zarządza się za pomocą głowicy sterującej. Dostępne są wersje z ręcznym lub automatycznym zaworem. Pierwsza opcja umożliwia sterowanie czasem regeneracji złoża, druga pozwala na automatyczną obsługę, jednak wymaga podłączenia do zasilania.

Surowa woda wprowadzana jest do wnętrza kolumny, a następnie przepływa przez złoże filtrujące. Na powierzchni węgla gromadzą się substancje takie jak metale ciężkie, pestycydy, chlor, benzen i inne szkodliwe związki. Oczyszczona w ten sposób woda kierowana jest do systemu odprowadzającego. Kolumny z węglem aktywnym nie tylko dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami, ale również usuwają mętność, poprawiają pH i właściwości organoleptyczne wody. Warto sprawdzić różnicę w smaku wody tuż po instalacji filtra węglowego. Przekonaj się, jak smakuje czysta woda bez zapachu chloru – zamontuj wydajną kolumnę węglową w swoim gospodarstwie.

Kolumna węglowa i inne urządzenia uzdatniające w sklepie Filtry Wody

W sklepie Filtry wody znajdziesz nie tylko kolumnę filtracyjną na węgiel aktywny. Zapewniamy największy wybór urządzeń do uzdatniania wody. Oferujemy zarówno filtry wody do domu, w tym filtry węglowe do wody, jak i stacje uzdatniania wody do zastosowań przemysłowych. Osobom, które zmagają się z twardą, choć czystą wodą, polecamy zmiękczacze wody do domu. Na uwagę zasługują także kolumny filtracyjne, kolumny sedymentacyjne i korektory pH, które pomagają w precyzyjnym dostosowaniu parametrów wody do indywidualnych potrzeb. Kolumny filtracyjne skutecznie usuwają zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek czy muł, podczas gdy kolumny sedymentacyjne zajmują się usuwaniem zawiesin. Korektory pH, z kolei, pozwalają na stabilizację poziomu kwasowości wody, co jest szczególnie ważne w przypadku wód zbyt kwaśnych lub zasadowych. Urządzenia, które proponujemy, to sprawdzone produkty najwyższej jakości, które gwarantują niezawodną pracę przez wiele lat. 

Jeśli masz problem z wyborem kolumny węglowej do oczyszczania wody, zapraszamy do kontaktu – nasi pracownicy służą specjalistyczną wiedzą i chętnie pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie Twojego problemu z wodą.

Zobacz także: