Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Kolumny węglowe

Produkty

Kolumny węglowe są wydajnymi filtrami wody, których bazą jest złoże z węgla aktywnego. Jego właściwości znacznie poprawiają smak i zapach wody. Kolumny węglowe sprawdzają się jako samodzielne urządzenia do uzdatniania wody, można również zastosować je jako ostatni etap filtracji. Polecane są we wszystkich miejscach, w których woda wodociągowa zawiera sporo chloru. Znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych z własnym ujęciem wody, jak i w każdej gałęzi przemysłu, w której ma znaczenie jakość wody i jej smak.

Jak działają kolumny z węglem aktywnym do uzdatniania wody?

Kolumny węglowe do oczyszczania wody wypełnione są złożem węglowym. Do ich działania nie są potrzebne dodatkowe środki chemiczne. Proces filtracji wody jest sterowany za pomocą głowicy sterującej. Dostępne są wersje z ręcznym lub automatycznym zaworem. Pierwsza opcja umożliwia sterowanie czasem regeneracji złoża, druga pozwala na automatyczną obsługę, jednak wymaga podłączenia do zasilania.

Surowa woda wprowadzana jest do wnętrza kolumny i przepływa przez złoże filtrujące. Na powierzchni węgla gromadzą się substancje takie jak metale ciężkie, pestycydy, chlor, benzen i inne szkodliwe związki. Oczyszczona w ten sposób woda kierowana jest do systemu odprowadzającego. Kolumny węglowe nie tylko dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami, ale również usuwają mętność, poprawiają pH i właściwości organoleptyczne wody. Warto sprawdzić różnicę w smaku wody tuż po instalacji filtra węglowego.

Kolumny węglowe i inne urządzenia uzdatniające w sklepie Filtry Wody

W sklepie Filtry Wody znajdziesz największy wybór urządzeń do uzdatniania wody. Oferujemy zarówno filtry wody do domu, jak i stacje uzdatniania wody do zastosowań przemysłowych. Osobom, które zmagają się z twardą, choć czystą wodą, polecamy zmiękczacze wody do domu. Urządzenia, które proponujemy, to sprawdzone produkty najwyższej jakości, które gwarantują niezawodną pracę przez wiele lat. Jeśli masz problem z ich wyborem, zapraszamy do kontaktu – nasi pracownicy służą specjalistyczną wiedzą i chętnie pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Zobacz także: