Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Odżelaziacze i odmanganiacze

Produkty

Posiadasz własne ujęcie wody? Pamiętaj, że jej jakość może być zróżnicowana. Odmanganiacze wody są niezbędne w wielu domach jednorodzinnych, gdyż pomagają niwelować problem wysokiego stężenia żelaza i manganu, które mogą negatywnie wpływać na smak, zapach i właściwości fizykochemiczne wody. 

Podkategorie

  • Odżelaziacze EcoWater

  • Odżelaziacze Maxima

Odżelaziacze i odmanganiacze wody — czym są te urządzenia?

Odżelaziacz do wody to urządzenie wysokiej jakości oczyszczające wodę, której potem można bezpiecznie używać. Woda z dużą zawartością żelaza nie nadaje się do spożywania ze względów zdrowotnych. Ma bardzo niskie parametry organoleptyczne – zły smak i zapach, a co więcej, powoduje trudne do usunięcia plamy i zacieki na armaturze. Aby temu zapobiec, konieczna jest skuteczna filtracja wody i usunięcie żelaza oraz manganu za pomocą stacji uzdatniania wody z odżelaziaczem i odmanganiaczem wody. 

Odżelaziacz wody ma za zadanie usunąć nadmiar żelaza z wody, co jest szczególnie ważne w przypadku wody z własnych studni. Odmanganiacze wody z kolei, usuwają nadmiar manganu, który może również powodować zabarwienie wody i osady, a także nieprzyjemny posmak.

Dowiedz się, jakie właściwości posiada odżelaziacz do wody, a następnie skontaktuj się z nami w celu doboru odpowiedniego urządzenia.

Popraw jakość wody w kranie

Zastanawiasz się, kiedy jest przydatny odżelaziacz do wody? Czy Twoja woda w kranie przybiera rdzawy kolor, a jej zapach jest nieprzyjemny? Może to świadczyć o dużym stężeniu żelaza i manganu, dlatego jak najszybciej należy przywrócić wodę do stanu używalności. Odżelaziacz i odmanganiacz wody sprawią, że woda sprawdzi się do picia i mycia w zaledwie kilka chwil.

Czy Twoje włosy są przesuszone, a skóra matowa? Zauważasz, że elektryczny czajnik na wodę psuje się, mimo że jest nowy, a na umywalce i w wannie pojawiają się brązowe plamy, których nie możesz usunąć? Może świeżo wyprane ubrania mają rdzawe plamy? W czym tkwi problem? Najprawdopodobniej w tym, że woda jest zanieczyszczona. Filtr do odżelaziania wody usuwający żelazo i mangan skutecznie uzdatnia wodę. Filtry do wody wyłapują większe cząsteczki, przygotowując wodę do dalszego procesu oczyszczania.

Odżelaziacz wody – jak działa urządzenie?

Proces odżelaziania jest trudny i należy podejść do niego profesjonalnie. Często, aby usprawnić usuwanie manganu lub żelaza z wody należy w pierwszej kolejności napowietrzyć wodę. Do tego celu stosuje się specjalne urządzenia, które samodzielnie zasysają powietrze lub oddzielny element montowany przed hydroforem – zwężkę Venturiego.

W celu usunięcia żelaza z wody najczęściej wykorzystywana jest filtracja na wyselekcjonowanych złożach odżelaziających. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą odżelaziaczy dostępnych w naszym sklepie z filtrami: odżelaziacze Maxima oraz odżelaziacze Ecowater:

  • odżelaziacz do wody Oxydizer Maxima Erie 28;

  • odżelaziacz wody Oxydizer Maxima Erie 42;

  • odżelaziacz do wody Oxydizer Maxima Erie 56 Pro;

  • odżelaziacz wody Oxydizer Maxima Erie 84 Pro;

  • filtr odżelaziający EcoWater eXPERT Oxy 700+.

Filtr odżelaziający do studni, odżelaziacz przemysłowy, odżelaziacz do basenu – oferujemy każde z tych specjalistycznych urządzeń. Jeżeli masz pytania, zadzwoń. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie uzdatniania wody i doborze filtrów wody. Dzięki temu wybierając filtry, jonizatory, zmiękczacze z naszego sklepu, masz pewność, że decydujesz się na najlepsze rozwiązanie. Nasza zaangażowana kadra pracownicza pomoże Ci dokonać zakupu, na którym się nie zawiedziesz.

Odżelaziacze i odmanganiacze to istotne urządzenia dla wielu domów, szczególnie tych korzystających z wody studziennej. Odżelaziacz wody do domu jednorodzinnego pozwala uzyskać czystą, zdrową wodę, wolną od nieprzyjemnych zapachów, smaków oraz zabarwień. Wybór i instalacja odpowiedniego systemu filtracji wody to inwestycja w zdrowie i komfort życia domowego.

Zobacz także: