Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Oczyszczacze powietrza

Produkty

Oczyszczacze powietrza dla czystego i zdrowego otoczenia

Chcesz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem? Najlepsze oczyszczacze powietrza z naszej oferty pozwolą Ci stworzyć warunki, w których będziesz oddychać świeżością i oczyścisz powietrze w swoim domu lub biurze ze szkodliwych substancji.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Sharp KI-G75EUW

3999.00

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to zaawansowane urządzenie, zaprojektowane z myślą o usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Głównym zadaniem tego popularnego urządzenia jest poprawa jakości powietrza, którym oddychamy. Dzięki wieloetapowej filtracji, oczyszczacze eliminują szereg szkodliwych substancji, takich jak kurz, pyłki, dym tytoniowy, bakterie, wirusy, alergeny i inne zanieczyszczenia.

Filtry powietrza okażą się szczególnie korzystne dla osób cierpiących na alergie, astmę lub inne schorzenia układu oddechowego. Pomagają zmniejszyć ekspozycję na alergeny i substancje drażniące. Te skuteczne urządzenia doskonale sprawdzą się w domach, biurach, szpitalach i innych miejscach, gdzie czyste powietrze jest istotne dla zdrowia, komfortu i samopoczucia.

Przyjrzyjmy się bliżej naszym produktom! Zdecyduj się na oczyszczacze powietrza do domu!

Jak przebiega proces filtracji w oczyszczaczach powietrza?

Filtracja w oczyszczaczach powietrza jest procesem kilkuetapowym. Unikalna kombinacja wymiennych filtrów umożliwia efektywne usuwanie całej gamy zanieczyszczeń, od niechcianych zapachów, po cząstki pyłów, alergenów i innych zanieczyszczeń.

 1. Proces rozpoczyna się od wprowadzenia powietrza do oczyszczacza. Jest ono zazwyczaj zasysane z otoczenia przy pomocą wentylatora.
 2. Pierwszym etapem jest pre-filtracja (filtr wstępny), zatrzymująca większe zanieczyszczenia, takie jak kurz, włosy zwierząt, lub sierść. Filtracja wstępna pomaga chronić bardziej zaawansowane filtry przed zanieczyszczeniem, uszkodzeniem lub utratą efektywności.
 3. Nastepnie powietrze trafia do filtra węglowego. Służą one do eliminacji nieprzyjemnych zapachów, gazów i lotnych związków organicznych. Składa się z aktywowanego węgla drzewnego lub węgla aktywowanego z kokosów palmowych. Ten rodzaj węgla ma duże zdolności adsorpcji. Filtry węglowe mają ograniczoną żywotność. Po pewnym czasie węgiel traci swoją zdolność adsorpcji i staje się nieskuteczny. Czas wymiany zależy od modelu oczyszczacza i intensywności jego użytkowania, ale zazwyczaj należy je wymieniać co kilka miesięcy.
 4. Dalej powietrze trafia do serca procesu filtracji, czyli do filtra HEPA (High-Efficiency Particulate Air). Filtry HEPA składają się z gęstego materiału włóknistego, który tworzy matrycę o bardzo drobnych otworach. Jak się pewnie domyślasz, cząstki powietrza muszą przejść przez ten materiał, który z nadzwyczajną skutecznością zatrzymuje szkodliwe cząstki stałe. Filtry HEPA zatrzymują 99,97% cząstek o rozmiarze 0,3 mikrona i większych. To oznacza, że są one bardzo skuteczne w usuwaniu drobnoustrojów, alergenów, pyłków roślin, pyłu PM2,5, pleśni, a nawet niektórych wirusów.
 5. Po przejściu przez wszystkie filtry, oczyszczone powietrze jest wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Czyste powietrze jest teraz zdrwoe do wdychania.

Oczyszczacze powietrza z jonizacją

Na rynku znajdziesz wiele modeli oczyszczaczy powietrza z dodatkową funkcją jonizacji. Modele jonizujące generują jony, które przyciągają i "łączą się" z cząstkami powietrza, takimi jak kurz, pleśń, alergeny, bakterie i wirusy. Te zjonizowane cząsteczki stają się cięższe i opadają na powierzchnie, co pozwala usunąć je podczas sprzątania (np. odkurzaczem). Oczyszczacz powietrza z jonizatorem zmniejsza ilość alergenów powodujących reakcje alergiczne lub astmatyczne. Osoby cierpiące na alergie oraz problemy z układem oddechowym odczują dużą, ulgę oddychając dobrze zjonizowanym powietrzem, które staje się niesamowicie rześkie i lekkie. Dodatkowo, dzięki zdolności do usuwania wirusów i bakterii z powietrza, funkcja jonizacji okaże się szczególnie przydatna w sezonie grypowym.

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem

Problem suchego powietrza jest dość uciążliwy i prowadzić do różnych dolegliwości zdrowotnych. Brak wilgoci w powietrzu podrażnia błony śluzowe, co prowadzi do suchości gardła, kataru, kaszlu, a także zwiększa ryzyko infekcji dróg oddechowych. Osoby z astmą lub alergiami mogą w takich warunkach odczuwać nasilenie objawów. Powietrze o niskiej wilgotności odwadnia skórę. Może doprowadzić do różnych dolegliwości skórnych, takich jak przesuszenia, łuszczenia się, swędzenia i zwiększonej podatności na podrażnienia.

Rozwiązaniem problemu niskiej wilgotności są oczyszczacze powietrza z nawilżaczem. Rozwiązanie to pomaga zachować optymalny poziom wilgotności w otoczeniu.

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem łączą w sobie dwie bardzo ważne funkcje: oczyszczają i dostarczają odpowiedniej wilgotności. Tego typu urządzenia posiadają zbiornik na wodę i mechanizm rozpylający, który wypuszcza wilgoć do powietrza w postaci mgiełki lub pary wodnej. Za ich pomocą poziom wilgotności w pomieszczeniu zostaje zoptymalizowany.

Funkcja nawilżania jest szczególnie korzystna i przydatna podczas miesięcy o niskiej wilgotności powietrza. Na przykład jesienią i zimą, gdy ogrzewanie mieszkań, domów i biur znacznie osusza powietrze. Niektóre oczyszczacze z nawilżaczem posiadają wbudowany czujnik wilgotności, który pozwala na automatyczne dostosowywanie poziomu nawilżania do aktualnych warunków w środowisku. Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem oferują różne ustawienia i programy, dzięki którym dostosujesz stopień nawilżania do własnych preferencji.

Maty ewaporacyjne

Szczególnie polecamy nawilżacze korzystające z maty ewaporacyjnej. Dlaczego sugerujemy tego typu rozwiązanie? Ponieważ maty działają na zasadzie całkowicie naturalnego i bezpiecznego procesu odparowywania wody. Jak to działa? Już śpieszymy z krótkim objaśnieniem.

Woda ze zbiornika nasącza matę ewaporacyjną, równomiernie rozchodząc się po całej powierzchni filtra. Następnie filtrowane powietrze wędruje przez matę, a w wyniku parowaniu wilgoć wnika w przemieszczające się powietrze. W rezultacie, po wyjściu z oczyszczacza powietrze ma odpowiednią wilgoć, co wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i ogólny komfort oddychania.

Maty ewaporacyjne do oczyszczaczy powietrza wymagają regularnej konserwacji. Aby utrzymać ich skuteczność i zapewnić czyste i wilgotne powietrze, należy regularnie czyścić je i wymieniać.

Jakie problemy rozwiąże oczyszczacz powietrza?

W dzisiejszym świecie, gdy jakość powietrza w miastach staje się coraz gorsza, oczyszczacz powietrza stał się zaufanym partnerem w naszych domach i miejscach pracy. Te innowacyjne urządzenie pomaga rozwiązać następujące problemy:

 • Eliminacja groźnych zanieczyszczeń. Współczesne miasta są nasycone szkodliwymi substancjami takimi jak pyły, kurz, cząstki smogu, czy toksyny. Te zanieczyszczenia mogą prowadzić do problemów z układem oddechowym, alergii, a nawet przewlekłych chorób. Oczyszczacz powietrza usuwa te substancje z powietrza, tworząc czyste i zdrowe środowisko w Twoim domu.
 • Osoby cierpiące na alergie lub astmę często doświadczają problemów z oddychaniem w pomieszczeniach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Zaawansowana filtracja oczyszczaczem zredukuje alergeny, takie jak pyłki, roztocza czy sierść zwierząt, co z kolei złagodzi objawy alergiczne i astmatyczne.
 • Miewasz trudności z pozbyciem się nieprzyjemnych zapachów w domu? Oczyszczacz powietrza pozbędzie się niechcianych aromatów, takich jak dym papierosowy, zapachy gotowania czy odor zwierząt domowych.
 • W okresach rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, takich jak grypa czy COVID-19, oczyszczacz powietrza pomoże ochronić zdrowie. Filtry i jonizatory skutecznie eliminują groźne wirusy i bakterie z powietrza, to fakt. Niemniej jednak, podczas sezonu grypowego nie warto całkowicie polegać tylko na tych środkach.
 • Filtry powietrza wpływają pozytywnie na sen, koncentrację i ogólne samopoczucie.

Zalety naszych oczyszczaczy powietrza do domu i biura

W obecnych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o czystość powietrza. W odpowiedzi na te potrzeby prezentujemy naszą gamę oczyszczaczy powietrza, które gwarantują:

 • skuteczną filtrację – nasze oczyszczacze powietrza wyposażone są w wysokowydajne filtry,
 • dodatkowe funkcje – niektóre z naszych urządzeń idą krok dalej, oferując wbudowany nawilżacz powietrza lub opatentowaną funkcję jonizacji,
 • cichą pracę - oczyszczacze działają niemalże bezszelestnie. Nie musisz obawiać się uciążliwego hałasu, który mógłby zakłócić Twój sen lub chwile relaksu. Nasze oczyszczacze pracują cicho, pozostawiając jedynie uczucie świeżości,
 • inteligentne sterowanie – tryb automatycznego nawilżania, który dostosowuje nawilżanie do poziomu wilgotności w pomieszczeniu, lub wskaźniki jakości powietrza, które informują Cię o aktualnym stanu powietrza, pomagając utrzymać zdrowe otoczenie.

Jeśli chcesz poprawić również jakość wody w swoim domu, sprawdź także filtry do wody dostępne w naszym sklepie.

Zobacz także: