Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Hydrofory do wody

Produkty

Hydrofor do wody

Hydrofory to urządzenia, które umożliwiają pompowanie i przetransportowanie wody z własnych ujęć, takich jak studnie głębinowe, bezpośrednio do kranu w budynku mieszkalnym. Hydrofory są szczególnie przydatne na obszarach, gdzie dostęp do sieci wodociągowej jest znacznie utrudniony bądź nawet niemożliwy.

Zestaw hydroforowy składa się z dwóch kluczowych elementów: pompy wodnej oraz zbiornika hydroforowego. Jak działa hydrofor? Pompa pobiera wodę ze źródła i przesyła ją do zbiornika hydroforowego. Gdy zbiornik napełnia się wodą, ciśnienie powietrza wzrasta do ustalonej wartości, co powoduje natychmiastowe i automatyczne zatrzymanie pracy pompy. Pompa działa więc wyłącznie wtedy, gdy jest to niezbędne, co przekłada się na wydłużenie jej żywotności. Za każdym razem, gdy wystąpi zapotrzebowanie na wodę i odkręcimy w domu kran, sprężone powietrze wypycha wodę do góry, zasilając instalację w budynku.

Hydrofory to niezastąpione rozwiązanie dla posiadaczy własnych ujęć wody, takich jak studnia głębinowa. Hydrofory do wody znajdą zastosowanie w wielu miejscach, takich jak:

  • domy mieszkalne,
  • zakłady przemysłowe,
  • gospodarstwa rolne,
  • a także do nawadniania ogrodu.

W naszej ofercie znajdziesz zbiorniki hydroforowe o różnych pojemnościach. Posiadamy zbiorniki hydroforowe ocynkowane oraz zbiorniki hydroforowe przeponowe popularnej marki Wimest. Choć teoretycznie wybór hydroforu nie powinien stanowić problemu, w praktyce łatwo popełnić błąd, dotyczący choćby pojemności zbiornika. Wybór właściwego hydroforu to tak naprawdę spore wyzwanie. Dlatego serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doświadczonymi ekspertami, którzy specjalizują się w tematyce uzdatniania wody. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, otrzymasz spersonalizowane doradztwo oraz propozycje urządzenia dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 500L pionowy

3715.00

Rodzaje zbiorników hydroforowych

Zbiornik hydroforowy, czyli hydrofor, magazynuje wodę pobraną z własnego źródła za pomocą pompy. Zbiornik chroni pompę przed nadmiernym uruchamianiem się, tym samym przedłużając jej żywotność. Zgromadzona w zbiorniku hydroforowym woda jest następnie dostarczana do instalacji.

Najpopularniejsze modele zbiorników hydroforowych to zbiorniki ocynkowane oraz zbiorniki przeponowe (membranowe).

  • Zbiorniki ocynkowane. Ten rodzaj hydroforów wykonano z wysokiej jakości stali ocynkowanej. Woda magazynowana w zbiornikach ocynkowanych ma bezpośredni kontakt z jego ściankami, które zazwyczaj nie posiadają powłoki antykorozyjnej. Tak zwana "poduszka powietrzna", umieszczona w zbiorniku, utrzymuje wodę pod stałym ciśnieniem i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody w hydroforze. Warto pamiętać, że poduszka powietrzna zajmuje dość dużą pojemność zbiornika. Jeśli więc interesuje Cię zakup hydrofora ocynkowanego o pojemności 300 litrów, wiedz, że jego faktyczna pojemność wyniesie około połowy tej wartości. Pozostałą część zbiornika wypełni powietrze. Tego typu hydrofory wymagają także kontroli poziomu ciśnienia oraz dbania o odpowiedni stan poduszki powietrznej. Zbiorniki ocynkowane stosuje się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych instalacjach przemysłowych. Hydrofory ze stali ocynkowanej posiadają szerszy wybór pojemności (od 100 do nawet 10 000 litrów) w porównaniu do zbiorników przeponowych.
  • Zbiornik przeponowy (membranowy) to coraz chętniej wybierana alternatywa dla zbiorników ocynkowanych. Ten rodzaj hydroforów wyróżnia niebieski lub zielony kolor zewnętrznej emalii. We wnętrzu hydroforów przeponowych, znanych też jako hydrofory membranowe, znajduje się gumowa przepona (membrana). To właśnie w tej gumowej przeponie magazynowana jest woda. Zastosowanie "gumowego worka" w zbiornikach przeponowych sprawia, że woda styka się tylko z przeponą i nie ma bezpośredniego kontaktu ze ściankami hydrofora. Gumowa membrana zajmuje o wiele mniej miejsca od poduszki powietrznej, co oznacza, że zbiornik przeponowy magazynuje o wiele więcej wody. Przestrzeń pomiędzy gumowym workiem a ściankami hydrofora wypełnia powietrze o fabrycznie ustawionym ciśnieniu. Hydrofory membranowe wymagają okresowych zabiegów konserwacyjnych, takich jak wymiana zużytej przepony, która z czasem może pęknąć. Dużym atutem zbiorników przeponowych jest dostępność w orientacji pionowej i poziomej.

Przed zakupem zbiornika hydroforowego warto wykonać badanie źródła poboru wody (np. badanie wody ze studni). Kompleksowe badanie właściwości fizykochemicznych źródła wody pozwoli dobrać zbiornik hydroforowy najlepszy dla Twoich indywidualnych potrzeb. Badanie wody możesz zakupić w naszym sklepie, klikając ->TUTAJ<-.

Zobacz także: