Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Lampy UV

Produkty

Szukasz rozwiązania, które zagwarantuje Ci doskonałą jakość wody pitnej? Sprawdź lampy UV do wody dostępne w naszej ofercie. To niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenia, które skutecznie eliminują bakterie, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy, zapewniając Ci bezpieczeństwo i spokój.

Sterylizator wody UV działa poprzez lampę UV, która emituje światło ultrafioletowe. Zadaniem tej technologii jest skuteczna eliminacja szerokiego spektrum zanieczyszczeń. Specyficzna długość fali UV skutecznie zakłóca DNA mikroorganizmów, czyniąc je niezdolnymi do reprodukcji. Promiennik emitujący wiązki UV jest zamknięty w kwarcowej rurze osłonowej, która umożliwia przenikanie światła UV do wody bez zakłóceń.

Woda przepływająca przez sterylizator jest poddawana działaniu intensywnego światła UV, które neutralizuje bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy. Proces ten jest metodą dezynfekcji wody całkowicie pozbawioną środków chemicznych.

Lampy UV do wody znajdują zastosowanie w rozmaitych miejscach. Można zastosować je do uzdatniania wody ze studni, w domach jednorodzinnych albo w przemyśle.

Podkategorie

  • Lampy UV do domu

  • Przemysłowe lampy UV

Lampy UV do wody ze studni

Jeśli masz własną studnię, z pewnością chcesz czerpać z niej jak największe korzyści. Lampy UV są doskonałym rozwiązaniem do uzdatniania wody studziennej. Woda pozyskiwana ze studni może zawierać bakterie, wirusy i inne patogeny, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Lampy UV do wody rozwiążą ten problem. Urządzenie, wykorzystując promienie UV, skutecznie neutralizuje i niszczy wszelkie mikroorganizmy obecne w Twojej wodzie, takie jak: clostridium perfringens, coli, escherichia coli, legionellę, paciorkowce kałowe czy salmonella. Dzięki temu możesz być pewien, że woda, którą spożywasz, jest czysta, zdrowa i bezpieczna dla Ciebie i Twojej rodziny.

Sterylizacja promieniowaniem UV jest procesem szybkim i skutecznym. Mikroorganizmy są dezaktywowane niemal natychmiast po kontackie ze światłem UV. Lampy ultrafioletowe są także stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Podstawowa konserwacja obejmuje okresową wymianę promiennika, zwykle zalecaną co roku. W przeciwieństwie do niektórych chemicznych metod dezynfekcji, obróbka promieniami UV nie wytwarza w wodzie żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Jeśli do celów mieszkalnych lub rolniczych korzystasz z wody ze studni, zakup lampy UV sprawi, że używana woda stanie się bezpieczna i wolna od szkodliwych mikroorganizmów.

Bakteriobójcze lampy UV – skuteczna walka z mikroorganizmami

Nasze bakteriobójcze lampy UV to niezwykle proste w montażu i ergonomiczne urządzenia. Wyróżnia je także trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto lampy bakteriobójcze do wody są efektywne, nie wymagają dodatkowych środków chemicznych i nie zmieniają smaku ani zapachu wody.

Zapoznaj się z naszą ofertą, w której znajdziesz:

Zobacz także: