Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Kolumny sedymentacyjne

Produkty

Kolumny sedymentacyjne do wody – filtracja wstępna w prosty i skuteczny sposób

Filtry sedymentacyjne to efektywne urządzenia stosowane do wstępnej filtracji wody. Z dużą skutecznością usuwają z niej zanieczyszczenia stałe, takie jak: piasek, muł czy drobiny rdzy. Dzięki złożom sedymentacyjnym, cząsteczki zanieczyszczeń zostają zatrzymane, co przekłada się na poprawę jakości wody. Kolumny sedymentacyjne pomagają również w niwelowaniu jej mętności i niepożądanej barwy. W rezultacie otrzymujemy czystą wodę pozbawioną mętności.

Oferowane przez nas urządzenia doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku uzdatniania wody studziennej z zawartością wytrąconego żelaza. Woda z własnego ujęcia, zawierająca wcześniej wytrącone drobiny żelaza, może być zatem łatwo oczyszczona dzięki wykorzystaniu właśnie kolumn sedymentacyjnych.

W naszym sklepie oferujemy filtr sedymentacyjny w trzech wariantach:

 • Rozmiar S – 25 litrów złoża
 • Rozmiar M – 35 litrów złoża
 • Rozmiar L – 40 litrów złoża

Te modele różnią się nie tylko wymiarami, ale także wydajnością. Wybór odpowiedniej kolumny sedymentacyjnej zależy od zapotrzebowania na wodę oraz stopnia jej zanieczyszczenia.
Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar urządzenia będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb, skontaktuj się z nami! Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Ci

Wypróbuj filtry sedymentacyjne

Filtry sedymentacyjne do uzdatniania wody zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, co zapewnia długotrwałą skuteczność ich działania. Co równie ważne kolumny są również ekonomiczne w eksploatacji. Do regeneracji nie wymagają stosowania żadnych środków chemicznych. 

Kolumny do sedymentacji pracują na prostych i niezawodnych głowicach. Wśród nich wyróżnia się mechaniczna głowica, którą cechuje łatwość obsługi. Aby rozpocząć proces płukania, wystarczy ręcznie przekręcić pokrętło na głowicy. Pamiętaj, że jeśli jakość filtrowanej wody zaczyna się pogarszać, oznacza to konieczność przepłukania złoża. Regularne czyszczenie złoża sedymentacyjnego w kolumnie zapewni jej dłuższą żywotność.

 1. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać kolumnę sedymentacyjną jako filtr wstępny dla zanieczyszczonej wody.
 2. Kolumny sedymentacyjne stosowane w całym domu są bardzo wydajne.
 3. Sedymentacja wody jest wyjątkowo skuteczna w usuwaniu zanieczyszczeń stałych, takich jak piasek, muł czy drobiny rdzy.
 4. Nie ma potrzeby wymiany wkładów ani częstej regeneracji.
 5. Czyszczenie kolumny sedymentacyjnej odbywa się poprzez płukanie wsteczne, przy użyciu wyłącznie wody.
 6. Filtry sedymentacyjne nie wymagają częstej regeneracji ani stosowania środków chemicznych, co przekłada się na ich ekonomiczną eksploatację.
 7. Kolumny sedymentacyjne są niezwykle proste w obsłudze.
 8. Filtr sedymentacyjny idealnie spełnia rolę dużego filtra wstępnego.

W naszej ofercie znajdziesz także: kolumny filtracyjne, kolumny węglowe oraz korektory pH. Wybierz Filtry wody dostosowane do Twoich potrzeb!

Zobacz także: