Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Zmiękczacze wody

Produkty

Zmiękczacze wody do domu i przemysłu

Zmiękczacze wody to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność, stając się niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnych gospodarstw domowych. Choć często niedoceniane, odgrywają kluczową rolę w poprawie jakości wody. Rozwiązują problem twardej wody, dzięki czemu zapewniają szereg korzyści dla zdrowia, komfortu życia i domowego budżetu.

Zmiękczacze do wody znajdą zastosowanie w przemyśle i większych obiektach komercyjnych.

Podkategorie

 • Zmiękczacze wody Clack

 • Zmiękczacze wody Erie

 • Zmiękczacze wody Aquaphor

 • Zmiękczacze wody EcoWater

 • Zmiękczacze wody Maxima

Problem twardej wody

Twarda woda, powszechna w wielu regionach Polski, stwarza wiele problemów. Kamień kotłowy osadzający się w urządzeniach AGD skraca ich żywotność, zwiększa zużycie energii i pogarsza wydajność. Twarda woda negatywnie wpływa również na kondycję skóry i włosów. Wysokie stężenie minerałów w wodzie utrudnia także mycie naczyń i pranie.

W Polsce twardość wody jest zróżnicowana i waha się od 1 do powyżej 500 mg CaCO3/l. Woda o twardości powyżej 200-250 mg CaCO3/l (około 11 stopni niemieckich) jest uważana za twardą. Wykonałeś test twardości wody? Wynik wykazał, że woda ma właśnie taką wartość (albo wyższą)? Zmiękczacz do wody to absolutny must-have w Twoim domu!

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości zmiękczacze wody EcoWater, zmiękczacze Aquaphor oraz filtry odkamieniające Erie. Urządzenia dostępne w naszej ofercie przystosowane są do rozmaitych potrzeb - od domów jednorodzinnych po przemysł i gastronomię.

Zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego - komfort, wygoda i zdrowie dla całej rodziny

Zadaniem zmiękczaczy do wody jest eliminacja problemu twardej wody. Filtry usuwają z wody jony wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość. W rezultacie otrzymasz w domu miękką wodę, która zapewni szereg korzyści, takich jak:

 • Ochrona urządzeń AGD.
 • Usunięcie osadu i kamienia z armatury i kabin prysznicowych.
 • Oszczędność.
 • Komfort i wygoda.
 • Zdrowie.
 • Ochrona środowiska.

Nowoczesne zmiękczacze wody, takie jak te z serii EcoWater Evolution, oferują szereg udogodnień:

 • Funkcja SMS. Otrzymuj powiadomienia o niskim poziomie soli lub zbliżającym się terminie przeglądu.
 • Sterowanie Wi-Fi. Zdalnie kontroluj pracę zmiękczacza za pomocą smartfona lub tabletu.

Jak działa zmiękczacz wody?

Większość odkamieniaczy wody działa na zasadzie wymiany jonowej. Proces wymiany jonowej zachodzi w żywicy jonowymiennej. Żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody zawiera jony sodu, które wymieniają się z jonami wapnia i magnezu z wody. Ten mechaniczny proces skutkuje zmiękczeniem wody i eliminacją niepożądanych osadów. W rezultacie woda zostaje zmiękczona, a kamień kotłowy nie ma szans się osadzać. Woda wpływająca do Twojej instalacji domowej domu nie będzie już twarda.

Po pewnym czasie ziarna żywicy jonowymiennej wyczerpują się i wymagają regeneracji. Regeneracja złoża polega na przepłukaniu go roztworem soli, czyli solanką. Solanka zawiera jony sodu, które ponownie wiążą się z żywicą jonowymienną, wypierając jony wapnia i magnezu. Te jony wapnia i magnezu są następnie odprowadzane do kanalizacji.

No dobrze, ale co ile należy przeprowadzać regenrację złoża w zmiękczaczach wody? Częstotliwość regeneracji zależy od kilku czynników, takich jak:

 • Twardość wody - im twardsza woda, tym częściej złoże będzie wymagać regeneracji.
 • Zużycie wody - im więcej wody jest zużywane, tym częściej będzie konieczna regeneracja.
 • Rozmiar złoża filtracyjnego - większe złoże będzie wymagać rzadszej regeneracji.

Pamiętaj, że woda po zmiękczaniu może zawierać zwiększoną ilość sodu. To szczególnie ważne dla osób będących na dietach niskosodowych.

Konserwacja filtra zmiękczającego do wody twardej

Aby przedłużyć żywotność zmiękczacza wody, konieczna jest jego regularna konserwacja. Wpisz sobie datę przeglądu do kalendarza, aby nie zapomnieć o tej ważnej czynności. Sprawdzanie poziomu soli, inspekcja zbiornika solanki, stosowanie właściwej soli oraz okresowe czyszczenie przyczynią się do zachowania optymalnej wydajności urządzenia. Bez cyklicznej konserwacji zmiękczacz wody nie będzie pracował wydajnie.

Zmiękczacze do wody - Dlaczego warto je mieć?

Oto kilka powodów, dla których zmiękczacze wody znacząco poprawią jakość Twojego życia.

 • Filtry zmiękczające wodę zapobiegają osadzaniu się kamienia kotłowego w całej instalacji, pomagając wydłużyć żywotność czajników, pralek, lodówek, baterii, kabin prysznicowych i innych urządzeń AGD. Stosowanie odkamieniacza wody zmniejsza potrzebę wymiany lub naprawy sprzętów gospodarstwa domowego.
 • Brak osadzania się kamienia w bojlerach i urządzeniach używających wodę pozwoli zmniejszyć zużycie energii.
 • Wiedziałeś, że twarda woda może utrudniać mycie i pranie? Twarda woda nie reaguje tak, jak powinna z mydłami i detergentami, dlatego niedokładnie myje daną strukturę. Jeżeli woda jest twarda, to możesz zauważyć, że pranie gorzej się dopiera, a do jego dokładnego oczyszczenia potrzebujesz więcej środków. Po zastosowaniu zmiękczacza wody, pranie stanie się bielsze i bardziej lśniące, a ubrania na dłużej zachowają swoją świeżość. W tkaninach nie pozostanie żadny osad z twardej wody.
 • Jak możesz się domyślić, twarda woda niekorzystnie wpływa również na cerę oraz włosy. Jeżeli dokucza Ci problem przesuszonych włosów i skóry, to szukaj winy właśnie w twardej wodzie. Tę sytuację możesz zmienić, montując na przykład zmiękczacz wody z filtrem węglowym lub inny model, który najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu. Po kąpieli w miękkiej wodzie nie musisz używać balsamów nawilżających. Twoja skóra będzie miękka i gładka, ponieważ miękka woda pomaga redukować osady, które mogą zatykać pory. Zmiękczona woda chroni również włosy przed przesuszeniem i łamaniem.
 • Zlewy i muszle toaletowe pozostaną dłużej czyste.
 • Pamiętaj, że korzystając ze zmiękczacza wody, przyczyniasz się również do ochrony środowiska. Zmiękczona woda wymaga mniejszej ilości detergentów i środków czyszczących, co oznacza mniej chemii wprowadzanej do środowiska naturalnego.
 • Zmiękczacz do wody to urządzenie bardzo żywotne. Przy odpowiedniej dbałości może działać nawet 20 lat. Marka EcoWater oferuje nawet 10-letnią gwarancję na swoje zmiękczacze, co świadczy o wysokiej jakości i niezawodności urządzeń odkamieniających.
 • Filtry usuwające kamień z wody są łatwe w obsłudze i utrzymaniu. 
 • Zmiękczacz do wody to także oszczędność finansowa. Mniej napraw i wymiany sprzętów oznacza większy zysk dla Twojego portfela.

Zastosowanie filtrów odkamieniających wodę

 • Gospodarstwa domowe. Zmiękczacze wody są powszechnie stosowane w gospodarstwach domowych do ochrony urządzeń AGD, poprawy komfortu mycia i prania oraz ochrony skóry i włosów.
 • Przemysł. Filtry zmiękczające wodę są stosowane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym i energetycznym.
 • Gastronomia. Zmiękczona woda jest niezbędna w gastronomii do mycia naczyń, przygotowywania potraw oraz parzenia kawy i herbaty.

O czym pamiętać przed zakupem zmiękczacza wody

Przy wyborze zmiękczacza wody należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zapotrzebowanie na wodę, jej twardość, dostępną przestrzeń montażowa, zawór obejściowy, cykle regeneracji i natężenie przepływu. Odpowiedni rozmiar filtra odkamieniającego zapewnia, że urządzenie spełni indywidualne potrzeby gospodarstwa domowego.

Przed zmiękczaczem wody warto zamontować filtr wstępny. Zatrzyma on zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, rdza czy muł. Ochroni żywicę jonowymienną w zmiękczaczu przed nadmiernym zużyciem i zapewni jej dłuższą żywotność.

Zanim zdecydujesz się na zakup zmiękczacza, warto skonsultować tę decyzję z wykwalifikowanymi ekspertami w dziedzinie oczyszczania wody. Jeżeli rozważasz inwestycję w filtr zmiękczający wodę, skontaktuj się z naszymi doradcami. Oferujemy fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniego urządzenia do Twoich potrzeb. Na każdym etapie zapewniamy kompleksową obsługę.

Dlaczego warto zamówić zmiękczacze do wody ze sklepu filtry-wody

W naszym asortymencie znajdziesz nowoczesne zmiękczacze wody w różnych producentów i różnych rozmiarach. Nasza oferta została starannie wyselekcjonowana, aby zapewnić Ci niezawodność, trwałość i efektywność. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małego zmiękczacza do domu, czy profesjonalnej jednostki do zastosowań komercyjnych, znajdziesz u nas to, czego potrzebujesz. Dodatkowo, oferowane przez nasz sklep urządzenia objęte są solidną gwarancją i serwis pogwarancyjnym.

Filtry-wody oferują także profesjonalny montaż zmiękczaczy wody i innych filtrów wody do domu w województwie podkarpackim. Umożliwiamy montaż zmiękczaczy we własnym zakresie bez utraty gwarancji.

Wybierając nasz sklep z rodzinną i wieloletnią tradycją, skorzystasz również z fachowej obsługi. Wkładamy całe serce w pracę, zmieniając jakość Twojej wody na lepsze.

Zobacz także: