Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Wkłady odżelaziające

Produkty

Twoja woda w kranie nieładnie pachnie, a na urządzeniach gospodarstwa domowego pozostają zacieki? Rozwiązaniem mogą być filtry odżelaziające. Pozbądź się manganu i siarkowodoru i ciesz się czystą wodą, którą możesz pić prosto z kranu. Odżelaziona woda nie zniszczy akcesoriów kuchennych i armatury łazienkowej.

Jak działają filtry odżelaziające?

Wymienne wkłady odżelaziające do korpusów filtrów wody są wypełnione specjalnym złożem BIRM, które wychwytuje żelazo zawarte w oczyszczanej wodzie. Dostępne są w wymiarach odpowiadających korpusom 10″, BB10 oraz BB20. Wymienne wkłady odżelaziające stosowane są najczęściej jako filtry wstępne do wody z własnego ujęcia. Oprócz zatrzymywania żelaza, wkłady filtracyjne poprawiają smak i zapach wody.

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość wody w codziennym życiu. Przygotowywanie posiłków, picie, kąpiele to czynności, opierające się na używaniu wody, dlatego należy zadbać, aby była ona jak najczystsza. Woda wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, bakterii i grzybów i odpowiednio przefiltrowana jest bardziej miękka, co wpływa na stan włosów i skóry. 

Nie tylko zadziała to pozytywnie na zdrowie, ale także pozbędziesz się uporczywego kamienia i rdzy na wannie, czajniku czy ekspresie do kawy. Filtry do oczyszczania wody z żelaza to fantastyczne rozwiązanie, jednak należy pamiętać o ich regularnej wymianie. W naszym sklepie znajdziesz także inne wkłady do filtrów wody, różnego rodzaju filtry wody, np. filtry zmiękczające wodę czy do odwróconej osmozy.

Zobacz także: