Post
Domowe filtry do uzdatniania wody
Marzysz korzystać z czystej wody? Wybierz idealny filtr wody do domu, dzięki któremu dotychczasowa kranówka nabierze nowej jakości. Zastanawiasz się, czym kierować się wybierając domowe filtry do wody? Poniżej znajdują się cenne wskazówki, na temat filtrów domowych. Dowiedz się, jak ważne znaczenie ma woda w rurach. Nie czekaj i wybierz filtr, który powinien znaleźć się w każdym domu i mieszkaniu.
Co trzeba wiedzieć, wybierając filtr wody do domu?
Aby właściwie dobrać filtry do wody do domu i mieszkania niezbędne są poniższe informacje:
- liczba osób korzystających z wody (stale/okresowo);
- aktualne badania wody w przypadku własnego ujęcia wody.
- sposób pozyskiwania wody;
- sieć wodociągowa;
- własne ujęcie wody (studnia/inne) ewentualnie typ i wielkość zbiornika hydroforowego oraz zastosowanej pompy.
Zalety stosowania filtrów wody do domu
Filtr do wody do stosowania w domu lub w mieszkaniu dają wiele korzyści domownikom. Woda filtrowana staje się miękka, co sprawia, że lepiej zaparzy się kawa lub herbata, a na szklance nie pojawi się osad. Twoje włosy będą lśniące, a skóra nawilżona.
Ponadto korzystając z filtrów do wody, można zaoszczędzić pieniądze i wspomóc środowisko. Nie musisz codziennie kupować kilku plastikowych butelek wody, aby mieć obok siebie dzbanek świeżo przefiltrowanej. Domowe filtry do wody to inwestycja na lata, która szybko się zwróci.
Filtr wody do domu – korzystanie z wody wodociągowej
Jeżeli gospodarstwo domowe korzysta z sieci wodociągowej, to za jakość wody odpowiada jej dostawca. Od niego pozyskuje się informacje o parametrach wody. Muszą one spełniać normy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Z tego względu często spotykanym problemem w korzystaniu z wody wodociągowej jest:
- nadmierna twardość,
- niepożądany zapach chloru lub zanieczyszczenia wypłukiwane z instalacji,
- mikrowłókna plastiku,
- pestycydy,
- metale ciężkie,
- hormony,
- trudno usuwalne z wody farmaceutyki.
Do poprawy jakości wody wodociągowej sprawdzą się:
- domowe filtry do wody mechaniczne,
- zmiękczacze wody (filtry multifunkcyjne),
- filtry domowe z systemem odwróconej osmozy
Gdy pobierasz wodę z własnego ujęcia
Jeżeli woda jest pozyskiwana z własnego źródła (studnia/inne) ustalenie jej parametrów wymagać będzie od Państwa wykonania pełnych badań fizyko-chemicznych. Badania takie można wykonać w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej lub laboratorium posiadającym stosowne uprawnienia. Samodzielnie można wykonać pomiar twardości wody, wykorzystując pomiar za pomocą kropelkowego testera twardości wody.
Przy wykonywaniu badań wody należy pamiętać o:
- właściwym pobraniu próbki wody,
- niezwłocznym dostarczeniu próbki wody do badania,
- unikaniu poboru próbek wody z nowych lub długo nieużywanych studni – w takich sytuacjach wymagane jest wcześniejsze przepompowanie wody tak, aby uzyskać wiarygodny wynik. Pozwoli to również na ustalenie wydajności studni (istotny parametr w doborze procesu uzdatniania wody).
Przy doborze technologii uzdatniania wody pomocne będą informacje o rodzaju i wielkości zbiornika hydroforowego oraz zastosowanej pompie. Bez wykonania badań próbki wody surowej nie ma gwarancji, że woda po uzdatnieniu spełni oczekiwania. Analiza uzyskanych wyników pozwoli na określenie jakości wody surowej, umożliwiając dobór właściwego i skutecznego filtra wody, który zapewni uzyskanie odpowiednich parametrów jakościowych.
Powyższe informacje pozwolą zaproponować wybór systemu filtrującego wodę do domu, gwarantującego poprawę jakości wody. Zachęcamy do kontaktu. Pomożemy dobrać zmiękczacze wody, lampy UV do wody, odżelaziacze wody, filtry multifunkcyjne oraz filtry mechaniczne i systemy odwróconej osmozy.
Filtry do wody w domu jednorodzinnym to inwestycja dokonywana na lata, która doskonale spełnia swą funkcję. Nie czekaj, kup wybrany filtr do wody na cały dom i ciesz się świeżą i miękką wodą.