Jaki filtr wody w domu jednorodzinnym najlepiej zastosować?

//Jaki filtr wody w domu jednorodzinnym najlepiej zastosować?

Jaki filtr wody w domu jednorodzinnym najlepiej zastosować?

Filtracja wody jest bardzo obszernym pojęciem. Do podjęcia właściwej decyzji o wyborze filtra, warto pozyskać minimum wiedzy o dostępnych urzadzeniach. Filtry wody dobiera się ściśle na postawie indywidualnych potrzeb. Kluczową kwestią jest pochodzenie wody. Korzystasz z wody wodociągowej? Wtedy filtracja będzie opierać się na innych procesach, niż w przypadku wody ze studni. Jeśli pobór wody w Twoim domu, jest z własnego ujęcia, sytuacja może być bardziej złożona. Jaki filtr wody warto wybrać do konkretnego przypadku i czym się kierować? Omówimy to w tym artykule.

Instalacja wodociągowa w domu

Pierwsza sytuacja to uzdatnianie wody pobieranej z wodociągu. Jakie są możliwości oczyszczania wody z sieci? Taka woda jest kontrolowana pod względem poprawności mikrobiologicznej u dostawcy. Jest sprawdzana przez lokalne przedsiębiorstwo wodociągów. Parametry wody muszą być w normie, aby mogła ona trafić następnie do domów. Skąd w takim razie potrzeba filtracji – dodatkowego uzdatniania wody w domu? Woda wodociągowa wymaga czesto uzdatniania pod względem użytkowym. W Polsce w większości województw jest podwyższona twardość wody. Twarda woda powoduje zapychanie się instalacji grzewczej w domu i urządzeń AGD, osadami z tzw. kamienia. Objawem sporej twardości wody są także trudne do usunięcia osady na armaturze łazienkowej. Rozwiązaniem dla wody wodociągowej w domu są zmiękczacze.

Dlaczego warto wybrać filtry EcoWater?

Marka, która od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zmiękczaczy to EcoWater. Jest to amerykański producent, którego filtry do wody wodociągowej cieszą się świetnymi opiniami. Ich działanie opiera się na wymianie jonowej. Złoże zmiękczacza, które jest jego sercem odpowiada za wyłapywanie jonów twardości. Wypadają one z popłuczynami po regeneracji złoża do kanalizacji. Do dalszego etapu instalacji za zmiękczaczem trafia miękka woda. Zmiękczacze wody od EcoWater są najlepszymi produktami na rynku. Są niezwykle oszczędne – nie generują wielkich kosztów tzw. eksploatacyjnych. Działają bezawaryjnie ponad 20 lat. W naszym sklepie na filtr do zmiękczania wody w domu EcoWater otrzymasz aż 10 lat gwarancji.

Jaki wybrać filtr wody do domu jednorodzinnego?

U rządzenie filtrujące wybierz w oparciu o to, jakie parametry ma woda w Twoim domu. Aby łatwiej odnaleźć odpowiedni dla siebie filtr wody, pośród szerokiej oferty sklepu, wyjaśnimy działanie konkretnych typów. Filtry do wody dla domu jednorodzinnego, dzielą się na kilka głównych kategorii:

  • zmiękczacze wody – pomagają pozbyć się twardości wody. Zmiękczacze wody do domu są montowane na głównym przyłączu i zapobiegają powstawaniu osadów z kamienia.
  • odżelaziacze – usuwają żelazo z wody. To dobry wybór jeśli głównym Twoim problemem jest żelazo w wodzie.
  • filtry multifunkcyjne – usuwają jednocześnie żelazo, mangan i twardość. Wybierz taki filtr, jeśli masz kilka problemów z wodą jednocześnie.
  • lampy bakteriobójcze – urządzenia odpowiedzialne za dezynfekcję wody. Sterylizator UV będzie Ci potrzebny, jeśli Twoje badanie wody wykaże np. bakterie Coli.
  • filtry osmotyczne – systemy odwróconej osmozy to najdokładniejsze filtry do wody pitnej. Odwrócona osmoza poprawia jakość wody do spożycia.
  • filtry mechaniczne – przeprowadzają wstępną filtrację wody z cząstek stałych. Mogą działać samodzielnie lub poprzedzać główne urzadzenie filtrujące.

Wybór opiera się na kilku zmiennych, dlatego warto skonsultować to z naszymi specjalistami. Wyślij nam swoje badania wody, a pomożemy Ci wybrać najlepszy filtr.

Najczęściej wybierane wkłady filtracyjne dla domu

W swojej ofercie posiadamy również korpusy narurowe z wymiennymi wkładami. Są to filtry typu BB i zwykłe korpusy, do których możesz dobrać dowolny wkład. Najchętniej wybierane wkłady to bloki węglowe. Co jest tego powodem? Węgiel aktywny poprawia walory smakowe wody. Twoja woda ma wyraźny zapach chloru i zły posmak? Wkłady filtracyjne z węglem rozwiążą ten problem. Zastanawiasz się, jaki filtr wody do domu jednorodzinnego wybrać? Na początek warto spróbować, czy wkłady węglowe lub piankowe sprawdzają się u Ciebie. Jeśli będą często się zapychać, warto wtedy pomyśleć o wydajniejszym rozwiązaniu.

Ile kosztuje filtr wody do domu?

Korpusy narurowe z wymiennymi wkładami są najtańszymi filtrami wody. Jednak trzeba pamiętać o konieczności wymiany wkładów, które się zużywają. Droższą, ale za to jednorazową inwestycją są większe urzadzenia: zmiękczacze czy odżelaziacze wody. Gdy problem z wodą jest spory, korpusy narurowe go nie rozwiążą. Cena urządzenia zależy w dużej mierze od stopnia zanieczyszczenia wody. Cena filtra wody do domu jednorodzinnego to zakres od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. Stały dostęp do czystej wody bezpiecznej do spożycia w niektórych przypadkach wymaga nawet kilku urządzeń naraz. Sama eksploatacja filtrów wody nie jest droga. Duże filtry wody są w czasie pracy podłączone do prądu i kanalizacji. Nowoczesne zmiękczacze jak modele EcoWater miesięcznie generują koszty miesięczne na poziomie jedynie kilkunastu złotych. Oszczędna głowica filtra wody to gwarancja ekonomicznej pracy urzadzenia na codzień.

Ile kosztuje filtr wody

Jaki filtr wybrać do domu – podsumowanie

Chcąc wybrać odpowiednie urządzenie do filtracji wody w domu warto wstępnie ocenić jej stan. Można wykonać badanie twardości wody odpowiednim testerem. Najwięcej dowiesz się o stanie wody w Twoim domu z badań laboratoryjnych. Najlepiej zlecić je w najbliższej stacji Sanepidu. Na podstawie wyników pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie. Filtr węglowy czy osmozę możesz zainstalować bez badań. Co uzyskasz? Po bloku węglowym woda będzie smaczniejsza. Osmoza z dodatkowymi wkładami sprawi, że woda będzie zmineralizowana. Uzdatnianie wody to szerokie zagadnienie. Filtry do wody wodociągowej i urządzenia do wody ze studni, dobiera się inaczej. Dlatego warto skorzystać z wiedzy specjalisty. Napisz nam, co chcesz zmienić w swojej wodzie. Nasze doświadczenie – ponad 20 lat w branży uzdatniania wody – to powód aby nam zaufać.

By |2021-11-21T16:50:26+00:00Listopad 21st, 2021|Poradnik|Możliwość komentowania Jaki filtr wody w domu jednorodzinnym najlepiej zastosować? została wyłączona
X