Lampy UV do uzdatniania wody

/Lampy UV do uzdatniania wody
Lampy UV do uzdatniania wody2019-03-22T15:04:48+00:00

Woda pochodząca z własnego ujęcia bardzo często nie jest stabilna mikrobiologicznie. Wymaga zastosowania odpowiedniego środka dezynfekującego. Zazwyczaj pierwszym wyborem jest lampa UV do wody. Lampa UV wytwarza promieniowanie ultrafioletowe o długości fal 245 nanometrów, działające destrukcyjnie na mikroorganizmy chorobotwórcze, w tym bakterii Escherichia Coli, bakterie grupy Coli, bakterie Legionella sp., Clostrudium Perfeingenes, wirusy czy paciorkowce.

Zastosowanie i metoda działania lamp UV

Promieniowanie UV jest wytwarzane przez promiennik znajdujący się w kwarcowej rurze osłonowej. W standardowych modelach żarniki posiadają żywotność ok. 9000 godzin. Po tym czasie – około rok, konieczna jest ich wymiana. Lampy UV mają szerokie zastosowanie. Dezynfekcja promieniowaniem wykorzystywana jest w przetwórstwie żywności, w przemyśle oraz w domach mieszkalnych czy szpitalach. Jest to tani, bezpieczny i szybki sposób na stabilizację mikrobiologiczną wody. Dobór lampy UV jest uzależniony od zapotrzebowania wody w danym przyłączu. Urządzenie montowane jest bezpośrednio na rurociągu. Jeżeli lampa UV nie jest poprzedzona stacją uzdatniania wody, konieczna jest instalacja filtra wstępnego, który zabezpiecza przed zanieczyszczeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić osłonę lampy lub osadzać się na niej blokując promieniowanie.

lampy uv do uzdatniania wody

lampy uv do uzdatniania wody

Producenci lamp UV do uzdatniania wody

Serwisowanie lamp UV jest łatwe i bezproblemowe. Na rynku obecnych jest wiele firm specjalizujących się w dezynfekcji wody promieniowaniem ultrafioletowym. Do najbardziej znanych i zaufanych należą Sterilight oraz TMA. Polski producent – TMA, produkuje lampy w całości z podzespołów pochodzących z Unii Europejskiej. Lampy UV TMA pracują na oryginalnych żarnikach Phillips niskociśnieniowych. Są one najbardziej ekonomiczne i skuteczne. Lampy UV TMA są wysoko oceniane przez fachowców i zajmują pierwsze miejsca w rankingach. Cechuje je wyjątkowo korzystny stosunek cena-jakość. Różnica cenowa pomiędzy różnymi producentami lamp wynika zazwyczaj z jakości zastosowanych podzespołów. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę żywotność lampy. Jednak trzeba pamiętać, że czas działania promiennika jest uzależniony od włączeń i wyłączeń lampy. Im jest ich więcej, tym krótszy jest czas prawidłowego działania promiennika.

Dlaczego warto zainstalować lampę UV?

Przewaga stosowania lamp UV nad innymi technikami dezynfekcji, np. chlorowaniem wynika głównie z prostoty działania. Woda poddana promieniowaniu UV nie zmienia swoich parametrów fizykochemicznych, a co za tym idzie jest bezpieczna dla użytkowników. Aby być pewnym właściwego wyboru warto zasięgnąć rady fachowca. Bardzo ważne jest, aby zachowany był odpowiedni czas ekspozycji, który umożliwi destrukcję mikroorganizmów. Najbardziej popularnym modelem lampy UV dla domu jednorodzinnego jest TMA V25. Zapewnia odpowiedni przepływ wody, podczas korzystania nawet z kilku baterii jednocześnie. Dezynfekcja za pomocą sterylizatorów UV to niewątpliwie skuteczny i prosty sposób na bezpieczną wodę.

Jeśli szukasz profesjonalnych sterylizatorów UV, to skontaktuj się z nami! Oferujemy nie tylko urządzenia najwyższej jakości, ale również ich montaż oraz serwis. Serdecznie zapraszamy!

X