Osmoza z mineralizatorem

//Osmoza z mineralizatorem

Osmoza z mineralizatorem

Na czym polega odwrócona osmoza

Proces osmozy polega na przechodzeniu przez półprzepuszczalną membranę roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o większym stężeniu. Siłą napędową tego procesu jest różnica stężeń.
Odwrócona osmoza działa odwrotnie. Pod wpływem ciśnienia z sieci wodociągowej przeciskamy rozpuszczalnik z roztworu bardziej stężonego  (brudna woda) do tego o mniejszym stężeniu (woda bez zanieczyszczeń). Dzięki odwróconej osmozie, możemy uzyskać bardzo czystą wodę bez konieczności stosowania chemikaliów. Proces odwróconej osmozy w zależności od stosowanych membran i jakości wody usuwa około 99% rozpuszczonych substancji. Otrzymujemy więc, wodę pozbawioną praktycznie jakichkolwiek składników. Odwrócona osmoza usuwa sód, potas, wapń, magnez i inne substancje przez co pozbywamy się twardości wody. Dzięki niej pozbędziemy się osadu na czajnikach, ekspresach do kawy, poprawi się smak i zapach gotowanych potraw. Podstawowym system odwróconej osmozy to RO-5.
Odwrócona osmoza to świetny wybór do domowych zastosowań filtracji wody. Filtry wody RO doskonale sprawdzają się, w małych mieszkaniach i domach jednorodzinnych a także biurach. Montuje się je zazwyczaj w szafce pod zlewem kuchennym. Osmoza z mineralizatorem jest jednym z najczęściej wybieranych systemów filtracji wody w Polsce.

Osmoza z mineralizacją wody

Jeśli chcemy wzbogacić wodę po standardowym systemie RO warto zamontować wkład mineralizujący wodę. Odwrócona osmoza z mineralizatorem to najtańsze rozwiązanie wzbogacające wodę w drogocenne minerały.

Wkład mineralizujący to podłużny „pojemnik” wypełniony mieszanką naturalnych skał, które powoli rozpuszczają się, gdy są obmywane przez przepływającą wodę. W ten sposób dostarczamy do organizmu niewielkie ilości wartościowych minerałów.

Woda po przepływie przez specjalne złoże jest wzbogacana w minerały niezbędne dla ludzkiego organizmu i zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na składniki mineralne. Zawartość minerałów po filtracji przez wkład mineralizujący Supreme jest podobna do stężenia minerałów w wodach mineralnych dostępnych w większości polskich sklepów spożywczych. Cena za wkład to ok. 12 zł.

Minerały wzbogacających wodę po osmozie

  • Wapń – jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania prawidłowej czynności serca i dobrej aktywności układu mięśniowo-nerwowego.

  • Magnez – to pierwiastek, który zajmuje w organizmie człowieka ważne miejsce, bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom oraz kamicy nerkowej.

  • Sód – jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Składnik mineraln reguluje nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.

  • Potas – jest najważniejszym kationem płynu wewnątrzkomórkowego oraz w mniejszej ilości znajduje się w płynie pozakomórkowym. Potas reguluje równowagę wodną organizmu i utrzymuje prawidłowy rytm serca oraz wpływa na równowagę kwasowo-zasadową. Dodatkowo utrzymuje właściwe ciśnienie osmotyczne.

Filtry wody do picia

Do systemów odwróconej osmozy z mineralizatorem zaliczamy system RO-6. Dodatkowo filtry wody do picia możemy wzbogacić o kolejne wkłady: RO-7 – uzupełnione o wkład bioceramiczny, który rozbija wode na mniejsze klastry, które ułatwiają jej wchłanianie oraz RO-8 – uzupełnione dodatkowo jeszcze o liniowy wkład jonizujący, który podnosi pH wody do wysokości 9,0 oraz obniża potencjał ORP działając oksydacyjnie.

system odwróconej do kuchni
By |2020-11-05T14:04:02+00:00Grudzień 16th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Osmoza z mineralizatorem została wyłączona
X