<

Wkłady do filtrów wody

//Wkłady do filtrów wody

Wkłady do filtrów wody

Filtracyjne wkłady do filtrów wody stanowią główny element uzdatniania wody. Odpowiadają za jej oczyszczenie oraz poprawę parametrów fizycznych i chemicznych wody. Wymienne wkłady filtracyjne dopasowane są do standardowych korpusów filtrów wody: 10”, 20”, filtrów BB10 i BB20. Wkłady do filtrów wody znajdują zastosowanie w usuwaniu praktycznie wszystkich zanieczyszczeń z wody. Dobierane są zgodnie z przeznaczeniem, do wody wodociągowej i do wody z własnej studni. Najbardziej popularne są wkłady mechaniczne do usuwania zanieczyszczeń stałych z wody, stosowane jako filtracja wstępna narurowa lub jako element systemów odwróconej osmozy. Większość wkładów filtracyjnych do filtrów wody stosowana jest do uzdatniania wody zimnej.

Mechaniczne wkłady do filtrów wody

Wkłady filtracyjne do mechanicznego uzdatniania wody są najczęściej stosowane jako wstępne wkłady korpusów narurowych o różnej dokładności od 1 mikrona do nawet 300. Do najczęściej wybieranych wkładów mechanicznych do filtrów wody należą:

 • Mechaniczne wkłady polipropylenowe

  Wkłady do mechanicznej filtracji wody stosowane są jako sedymentacyjne filtry wstępne. Występują w formie wkładów sznurkowych z włókniny polipropylenowej lub w formie pianki. Zatrzymują piasek, rdzę i muł. Świetnie sprawdzają się jako pierwszy etap filtracji wody, zabezpieczając głowice pozostałych filtrów wody, a także sprzęt AGD przed uszkodzeniem. Wkłady polipropylenowe dostępne są w rozmiarach 10”, 20”, BB10” i BB20”. W naszym asortymencie posiadamy także wkłady piankowe wzbogacone w nanosrebro, o działaniu bakteriostatycznym. Wszystkie mechaniczne wkłady do filtrów wody posiadają atest PZH.

 • Mechaniczne wkłady celulozowe

  Inaczej zwane wkładami harmonijkowymi. Dzięki dużej powierzchni filtracyjnej, celulozowe wkłady do filtrów wody wybierane są często do uzdatniania wody z własnego ujęcia. Wykonywane są z karbowanej celulozy powleczonej poliestrem. Ich główną zaletą jest możliwość przepłukania i ponownego użycia. Wkłady celulozowe pracują w temperaturze od 2° do 45° C. Umożliwiają zatrzymanie stałych zanieczyszczeń, np. piasku, mułu i zawiesin.

 • Wkłady siatkowe

  Wkłady siatkowe do filtrów wody są wkładami wielokrotnego użytku. Wykonane są z wytrzymałego materiału. Zapewniają usuwanie piasku, zawiesin i innych zanieczyszczeń z wody. Wkłady filtrujące siatkowe stosowane są do uzdatniania wody w mieszkaniach, domach, biurach, szpitalach i w przemyśle.

Wkłady zmiękczające wodę

Wymienne wkłady zmiękczające wodę stosowane są do usuwania twardości z wody. Wypełnione są żywicą jonowymienną, która usuwa jony powodująca twardość – wapń i magnez. Wkłady odkamieniające wodę mogą być montowane na głównym przyłączu wody, lub pod zlewozmywakiem. Wkłady do filtrów wody do zmiękczania dopasowane są do standardowych korpusów w rozmiarach 10”, BigBlue 10” oraz BigBlue 20”. Liniowy wkład zmiękczający wodę używany jest także w systemach odwróconej osmozy i w akwarystyce.

Wkłady odżelaziające do filtrów wody

Wkłady do filtrów wody do usuwania żelaza z wody stosowane są najczęściej do wody ze studni. Pozwalają na skuteczne odżelazianie wody. Wkłady odżelaziające montowane są na głównym przyłączu wody za licznikiem lub punktowo. Wypełnione są zeolitowym, naturalnym złożem Birm. Najczęściej wybierane są wkłady do filtrów wody w rozmiarze 10”, BB20 oraz BB10.

Wkłady węglowe

Węglowe wkłady do filtrów wody mają wiele zastosowań. Odpowiadają za zatrzymywanie chloru, metali ciężkich, poprawiają smak i zapach wody oraz podnoszą odczyn pH. Wkłady filtracyjne wypełnione są węglem aktywnym kokosowym lub bitumicznym sprasowanym bądź w formie granulek. Dostępne są w różnych rozmiarach: 10”, 20” BB10, BB20 i liniowe. Liniowe wkłady z węglem aktywnym są także ważnym elementem systemów odwróconej osmozy.

Wkłady, rękawy filtracyjne Cintropur

Wymienne wkłady filtracyjne do filtrów narurowych Cintropur, dzięki możliwości doboru odpowiedniego mikronażu są z powodzeniem używane w filtracji wody z własnej studni. Wykonane są z papierowej siatki i nylonowej włókniny. Rękawy filtracyjne są dopasowane do filtrów wody Cintropur NW 18, Cintropur NW 25, Cintropur NW 50, Cintropur NW 62, Cintropur NW 75, Cintropur NW 500, Cintropur NW 650, Cintropur NW 800.

Wkłady jonizujące wodę

Liniowe wkłady alkalizujące do filtrowania wody pozwalają na uzyskanie wysokiego odczynu pH wody pitnej. Świetnie sprawdzają się jako ostatni etap po procesie odwróconej osmozy. Liniowe jonizatory wody Biocera oraz Oxy Redox Low produkują wodę o niskim potencjale ORP, dzięki temu ułatwiają wchłanianie wody i przyswajanie minerałów.

Wkłady do systemów odwróconej osmozy RO

Wkłady do filtrów RO odpowiadają za dokładną i wieloetapową filtrację wody do picia. Liniowe wkłady do odwróconej osmozy wymieniane są co pół roku lub co roku w zależności od zużycia wody. W skład kompletów do wymiany w filtrach RO wchodzą wkłady:

 • Wkład piankowy sedymentacyjny o większym mikronażu np. 20 mikr. – odpowiedzialny za zatrzymywanie większych zanieczyszczeń mechanicznych, piasku, zawiesin.
 • Wkład węglowy w formie blok węglowego lub zasypowego – pozwala na usuwanie chloru, metali ciężkich, część pestycydów, związków organicznych i związków wpływających na zapach wody,
 • Wkład piankowy sedymentacyjny dokładny, np. 5 mikr. – odpowiada za właściwe oczyszczanie wstępne wody, filtrację substancji drobnocząsteczkowych,
 • Membrana półprzepuszczalna osmotyczna – zatrzymuje wszystkie substancje, w tym bakterie i wirusy, stanowi „serce” systemów RO.,
 • Wkład węglowy liniowy – ulepsza parametry smakowe i zapachowe, koryguje pH
 • Wkład mineralizujący – element systemów RO6, RO7, RO8, odpowiada za wtórne namineralizowanie wody,
 • Wkład bioceramiczny – zwiększa walory prozdrowotne wody, podnosi odczyn pH
 • Wkład jonizujący wodę – zwiększa ph wody do ok. 9,5, obniża ORP do – 400mV, pozwala na szybsze nawodnienie organizmu.

Właściwy dobór wkładów do obudów i korpusów narurowych filtrów wody pozwoli na skuteczne uzdatnienie wody. Przy zakupie wymiennych wkładów filtracyjnych warto skontaktować się z jednym z naszych doradców. Z chęcią pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie, aby poprawić parametry chemiczne, fizyczne oraz smakowo-zapachowe wody z własnego ujęcia i wody z sieci wodociągowej.

Wkłady do filtrów wody można dobrać również samodzielnie sprawdzając ofertę jaką posiada nasz sklep internetowy z filtrami wody.

Sprzedaż filtrów wody jest realizowana nie tylko do takich miast jak: Sandomierz, Sanniki, Sanok, Sejny, Serock, Sędziszów, Sianów, Siedlce, Świnoujście, Szczecin, Siemianowice Śląskie, Siemiatycze, Sieniawa, Sieradz, Sieraków, Skaryszew, Skarżysko Kamienna, Skawina, Skierniewice, Sława, Sławno, Słubice, Słupsk, Sobótka, Sochaczew, Sokołów, Sopot, Sosnowiec, Stalowa Wola, Starachowice, Stary Sącz, Nowy Sącz, Strzegom, Strzelce Opolskie, Strzyżów, Suwałki, Swarzędz. Szczawnica, Szczyrk, Warszaw, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Opole, Katowice, Lublin, Zamość ale w chwil obecnej nasza oferta jest aktywna na terenie całego kraju!

By |2019-11-15T10:09:31+00:00Wrzesień 16th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Wkłady do filtrów wody została wyłączona
X