Wkłady filtrów do wody

//Wkłady filtrów do wody

Wkłady filtrów do wody

Zastanawiasz się, dlaczego wkłady do filtrów wody są tak istotne w procesie uzdatniania i co tak naprawdę zmieniają? Dzięki nim przepływająca przez nie woda staje się czystsza (wolna od bakterii, chemikaliów, toksyn) i bardziej miękka. Oczywiście, każdy wkład do filtra wody różni się od siebie wielkością, mikronażem i przeznaczeniem. Dlatego należy wybierać wkłady odpowiadające danej specyfikacji i potrzebom filtracji.

Zalety wkładów do filtrów wody

Filtracyjne wkłady do filtrów wody stanowią główny element uzdatniania wody. Odpowiadają za jej oczyszczenie oraz poprawę parametrów fizycznych i chemicznych wody. Wymienne wkłady filtracyjne dopasowane są do standardowych korpusów filtrów wody: 10”, 20”, filtrów BB10 i BB20.

Mechaniczne wkłady do filtrów wody

 • Wkłady polipropylenowe do wody

  Wkłady do mechanicznej filtracji wody stosowane są jako sedymentacyjne filtry wstępne. Są to wkłady sznurkowe wykonane z włókniny polipropylenowej lub w formie pianki. Zatrzymują piasek, rdzę i muł. Świetnie sprawdzają się jako pierwszy etap filtracji wody, zabezpieczając głowice pozostałych filtrów wody, a także sprzęt AGD przed uszkodzeniem. Wkłady polipropylenowe dostępne są w rozmiarach 10”, 20”, BB10” i BB20”.

  W naszym asortymencie posiadamy także wkłady piankowe wzbogacone w nanosrebro, o działaniu bakteriostatycznym. Wszystkie mechaniczne wkłady do filtrów wody posiadają atest PZH.

 • Wkłady celulozowe do filtrów wody

  Inaczej zwane wkładami harmonijkowymi. Dzięki dużej powierzchni filtracyjnej, celulozowe wkłady do filtrów wody wybierane są często do uzdatniania wody z własnego ujęcia. Wykonywane są z karbowanej celulozy powleczonej poliestrem. Ich główną zaletą jest możliwość przepłukania i ponownego użycia. Wkłady celulozowe pracują w temperaturze od 2° do 45° C. Umożliwiają zatrzymanie stałych zanieczyszczeń, np. piasku, mułu i zawiesin.

 • Filtracyjne wkłady siatkowe

  Wkłady siatkowe do filtrów wody są wkładami wielokrotnego użytku. Wykonane są z wytrzymałego materiału. Filtrują wodę z  piasku, zawiesin i innych zanieczyszczeń. Wkłady filtrujące siatkowe stosowane są do uzdatniania wody w mieszkaniach, domach, biurach, szpitalach i w przemyśle.

Wkłady zmiękczające wodę

Wymienne wkłady zmiękczające wodę stosowane są do usuwania twardości z wody. Wypełnione są żywicą jonowymienną, która usuwa jony powodujące twardość – wapń i magnez. Wkłady odkamieniające wodę montuje się na głównym przyłączu wody, lub pod zlewozmywakiem. Wkłady do filtrów wody do zmiękczania dopasowane są do standardowych korpusów w rozmiarach 10”, BigBlue 10” oraz BigBlue 20”. Liniowy wkład zmiękczający wodę używany jest także w systemach odwróconej osmozy i w akwarystyce.

Wkłady odżelaziające do filtrów wody

Wkłady do filtrów wody do usuwania żelaza z wody stosowane są najczęściej do wody ze studni. Pozwalają na skuteczne odżelazianie wody. Odżelaziacze wody montowane są na głównym przyłączu wody za licznikiem lub punktowo. Wypełnione są zeolitowym, naturalnym złożem Birm. Najczęściej wybierane są wkłady do filtrów wody w rozmiarze 10”, BB20 oraz BB10.

Wkłady węglowe do filtrów wody

Węglowe wkłady do filtrów wody mają wiele zastosowań. Odpowiadają za zatrzymywanie chloru, metali ciężkich, poprawiają smak i zapach wody oraz podnoszą odczyn pH. Wkłady filtracyjne wypełnione są węglem aktywnym kokosowym lub bitumicznym sprasowanym bądź w formie granulek. Dostępne są w różnych rozmiarach: 10”, 20” BB10, BB20 oraz tzw. liniowe. Liniowe wkłady z węglem aktywnym są także ważnym elementem systemów odwróconej osmozy.

Wkłady, rękawy filtracyjne Cintropur

Wymienne wkłady filtracyjne do filtrów narurowych Cintropur – dzięki możliwości doboru odpowiedniego mikronażu – są z powodzeniem używane w filtracji wody z własnej studni. Wykonane z papierowej siatki i nylonowej włókniny. Rękawy filtracyjne dopasowuje się do filtrów wody Cintropur NW 18, Cintropur NW 25, Cintropur NW 50, Cintropur NW 62, Cintropur NW 75, Cintropur NW 500, Cintropur NW 650, Cintropur NW 800.

Wkłady jonizujące wodę

Liniowe wkłady alkalizujące do filtrowania wody pozwalają na uzyskanie wysokiego odczynu pH wody pitnej. Świetnie sprawdzają się jako ostatni etap po procesie odwróconej osmozy. Liniowe jonizatory wody Biocera oraz Oxy Redox Low produkują wodę o niskim potencjale ORP, dzięki temu ułatwiają wchłanianie wody i przyswajanie minerałów.

Wkłady do systemów odwróconej osmozy RO

Wkłady do filtrów RO odpowiadają za dokładną i wieloetapową filtrację wody do picia. Liniowe wkłady do odwróconej osmozy wymieniane są co pół roku lub co roku w zależności od zużycia czyli jakości filtrowanej wody. W skład kompletów do wymiany w filtrach RO wchodzą wkłady:

 • Wkład piankowy sedymentacyjny o większym mikronażu np. 20 mikr. – odpowiedzialny za zatrzymywanie większych zanieczyszczeń mechanicznych, piasku, zawiesin.
 • Wkład węglowy w formie blok węglowego lub zasypowego – pozwala na usuwanie chloru, metali ciężkich, część pestycydów, związków organicznych i związków wpływających na zapach wody.
 • Wkład piankowy sedymentacyjny dokładny, np. 5 mikr. – odpowiada za właściwe oczyszczanie wstępne wody, filtrację substancji drobnocząsteczkowych.
 • Membrana półprzepuszczalna osmotyczna – zatrzymuje wszystkie substancje, w tym bakterie i wirusy, stanowi „serce” systemów RO.
 • Wkład węglowy liniowy – poprawia parametry smakowe i zapachowe, koryguje pH.
 • Wkład mineralizujący – element systemów RO6, RO7, RO8, odpowiada za wtórne mineralizowanie wody.
 • Wkład bioceramiczny – zwiększa walory prozdrowotne wody, podnosi odczyn pH.
 • Wkład jonizujący wodę – zwiększa pH wody do ok. 9,5, obniża ORP do – 400mV, pozwala na szybsze nawodnienie organizmu.

Wymienne wkłady filtracyjne wody

Właściwy dobór wkładów do obudów i korpusów narurowych filtrów wody pozwoli na skuteczne uzdatnianie wody. Przy zakupie wymiennych wkładów filtracyjnych warto skontaktować się z jednym z naszych doradców. Z chęcią pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie, aby poprawić parametry chemiczne, fizyczne oraz smakowo-zapachowe wody z własnego ujęcia i wody z sieci wodociągowej. Wkłady do filtrów wody dobierzesz także samodzielnie, sprawdzając ofertę jaką posiada nasz sklep internetowy z filtrami wody.

Przejrzyj dokładnie wszystkie nasze filtry wody i wybieraj te odpowiednie dla Twoich potrzeb. Proponujemy także sterylizatory UV, jonizatory, niezawodne wkłady filtracyjne, ale także akcesoria do filtrów wody, dzięki którym zapewnisz ich poprawne działanie.

Sprzedaż filtrów wody jest realizowana nie tylko do takich miast jak: Sandomierz, Sanniki, Sanok, Sejny, Serock, Sędziszów, Sianów, Siedlce, Świnoujście, Szczecin, Siemianowice Śląskie, Siemiatycze, Sieniawa, Sieradz, Sieraków, Skaryszew, Skarżysko Kamienna, Skawina, Skierniewice, Sława, Sławno, Słubice, Słupsk, Sobótka, Sochaczew, Sokołów, Sopot, Sosnowiec, Stalowa Wola, Starachowice, Stary Sącz, Nowy Sącz, Strzegom, Strzelce Opolskie, Strzyżów, Suwałki, Swarzędz. Szczawnica, Szczyrk, Warszawa, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Opole, Katowice, Lublin, Zamość ale obecnie na terenie całego kraju!

By |2021-10-13T15:43:12+00:00Wrzesień 16th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Wkłady filtrów do wody została wyłączona
X