Dobór Zmiękczacza Wody

//Dobór Zmiękczacza Wody

Dobór Zmiękczacza Wody

Dobór zmiękczacza wody wbrew pozorom nie jest wcale tak łatwą sprawą. Osoba niemająca wcześniej styczności z branżą uzdatniania wody najprawdopodobniej „przeszuka cały internet” w celu znalezienia najlepszego modelu zmiękczacza do wody. Niestety prawdopodobnie zmiękczacz wody dobrany na podstawie internetowych tabelek z danymi producentów najprawdopodobniej wcale nie będzie pracował tak wydajnie jak nam się wydawało przed zakupem. Dlaczego tak się dzieje?

Internetowy zakup zmiękczacza do wody

Obecny rynek odkamieniaczy wody do domu jest na tyle bogaty, że każdy sprzedawca dąży do jak największej promocji swojego produktu. Co za tym idzie, dane techniczne domowych zmiękczaczy wody często mijają się ze stanem faktycznym. Parametry dotyczące pracy filtrów zmiękczających wodę dotyczą wartości ogólnie założonych, które zazwyczaj są wyidealizowane i znacznie zaniżone. Szukając zmiękczacza wody, najczęściej zwracamy uwagę na jego oszczędność w filtrowaniu wody, czyli zużywaniu wody i soli do regeneracji. Najmniejsza wartość jednorazowego zapotrzebowania na sól, którą podaje producent zazwyczaj dotyczy wody o niewysokiej twardości. W praktyce na zmiękczacz decydują się osoby, korzystające z wody o znacznie gorszych parametrach. Zmiękczacz zainstalowany na instalacji wodnej w ich domu zużyje znacznie więcej materiałów eksploatacyjnych.

Na co zwrócić uwagę przy doborze zmiękczacza wody

Pojawia się pytanie, jak w takim razie znaleźć „złoty środek” i prawidłowo dobrać filtr do odkamieniania wody na cały dom? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na części składowe budujące zmiękczacz wody. Należą do nich: głowica sterująca pracą filtra wody oraz jonowymienna żywica zmiękczająca (złoże).

Głowica zmiękczacza wody

Zacznijmy od najważniejszego elementu – głowicy. Zazwyczaj to właśnie ta część jest powodem niskiej bądź wysokiej ceny zmiękczacza wody. Niestety, w tym przypadku najczęściej im niższa cena zmiękczacza, tym gorsza jakość głowicy. Zdecydowanie nie polecamy zakupu zmiękczacza do wody, pracującego na głowicy BNT oraz zmiękczaczy, w których opisie nie znajdziemy danych dotyczących pochodzenia i nazwy głowicy. Brak oznaczenia sterownika zmiękczacza wody najczęściej oznacza, że producent nie ma się czym pochwalić. Jaką głowicę zmiękczającą wybrać? Obecnie jednymi z najlepszych są głowice Autotrol oraz głowice produkowne przez EcoWater i Erie. Głowice zmiękczaczy do wody EcoWater są tak zaprojektowane, aby indywidualnie dostosować optymalny cykl pracy zmiękczacza. Pozwalają na ręczne wprowadzenie danych o twardości wody. Odkamieniacze wody EcoWater działają w trybie regeneracji objętościowo-logicznej, dzięki czemu zmiękczacz sam ocenia kiedy powinien przeprowadzić regenerację złoża zanim zostanie całkiem wyczerpana zdolność jonowymienna, zachowując dodatkowo jak największą oszczędność w eksploatacji.

Złoże jonowymienne, żywica zmiękczająca wodę

Kolejną ważną częścią składową każdego zmiękczacza jest żywica jonowymienna, która również ma wpływ na cenę zmiękczacza. Często producenci odkamieniaczy wody podają wartość pojemności jonowymiennej. Zmiękczacze, które są warte zakupu pracują na takich złożach jak Purolite C100 E, Lewatit i Dowex HCR. Żywotność takiej żywicy zmiękczającej wodę nawet wynosi około 20 lat.

Jak dobrać zmiękczacz wody do domu

Nalepszym wyborem jest kontakt z fachowcem w branży uzdatniania wody. Jeżeli decydujemy się na samodzielny dobór zmiękczacza wody na cały dom, powinniśmy zacząć od ustalenia twardości wody. Możemy wykonać wyniki badań w SANEPIDZIE lub zbadać twardość samodzielnie, za pomocą kropelkowego testera twardości. Twardość wody i liczba stałych mieszkańców domu pomogą w doborze ilości złoża w butli odkamieniacza wody. Uśredniając wszystkie parametry dobór zmiękczacza wody dla domu przedstawia się następująco:

Skuteczne zmiękczacze do wody

Nie wiesz jaki zmiękczacz wody wybrać? Sprawdź ofertę jaką posiada nasz sklep online ze zmiękczaczami wody EcoWater oraz na filtry woda! Zachęcamy również do kontaktu telefonicznie lub przez komunikator. Pomożemy w doborze zmiękczacza wody, a także wytłumaczymy różnice pomiędzy poszczególnymi modelami filtrów wody.

Oferujemy pomoc również w zakresie montażu i uruchomienia stacji uzdatniania wody. Realizujemy sprzedaż zmiękczaczy wody nie tylko w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Rybniku, Oświęcimiu, Siemianowicach Śląskich, Mysłowicach, Jaworznie, Rudzie Śląskiej, Tarnowskich Górach, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Mikołowie, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Bytomiu, Lublinie, Tarnowie, Tarnobrzegu, Opolu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Białymstoku, Gdyni, Częstochowie, Radomiu, Toruniu, Kielcach, Olsztynie, Zielonej Górze, Elblągu, Płocku, Wałbrzychu, Włocławku, Tarnowie, Koszalinie, Kaliszu, Legnicy, Grudziądzu, Słupsku, Nowym Sączu, jeleniej Górze, Siedlcach, Koninie ale w całej Polsce.

By |2021-03-18T13:23:26+00:00Wrzesień 2nd, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Dobór Zmiękczacza Wody została wyłączona
X