Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtr do wody przepływowy

Post

Przepływowy filtr do wody jest niezbędnym elementem w każdym domu mieszkalnym lub innym budynku. Stanowi zabezpieczenie instalacji przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, które mogą przedostawać się z często nieszczelnych magistrali lub mogą być zanieczyszczeniami wtórnymi ze starych rurociągów. Filtr do wody przepływowy jest montowany na głównym przyłączu wody, za licznikiem, przed rozdzieleniem na dalsze części instalacji (centralne ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, zimna woda użytkowa). Tylko taka instalacja pozawala na kompleksowe zabezpieczenie systemu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów wody. Różnią się przede wszystkim budową, zastosowanymi materiałami i przeznaczeniem.

Rodzaje filtrów przepływowych

Obok kompaktowych filtrów wymieniających jony są także filtry wody przepływowe, zwane inaczej filtrami wstępnymi, korpusami narurowymi lub po prostu filtrami mechanicznymi. Funkcję filtracji spełniają tutaj specjalne wkłady wymienne lub płukalne, dostępne w różnym mikronażu. W zależności od składu wody i prawdopodobieństwa występowania danych zanieczyszczeń dobiera się wkłady o dokładności od 1 do 300 mikronów. Przepływowe filtry wody posiadają szeroką gamę różnych wkładów. Najprostsze to polipropylenowe w formie pianki lub sznurka. Oprócz nich dostępne są wkłady harmonijkowe wykonane z włókien celulozowych, wkłady blokowe z węglem aktywnym, wkłady zmiękczające lub wiele, wiele innych. Wszystkie są dopasowane do standardowych korpusów o rozmiarach 10 cali, 20 cali, czy BigBlue. Filtr do wody z wkładem wymiennym o dużym przepływie ma zazwyczaj 20 cali. Do celów przemysłowych najczęściej instalowane są filtry Cintropur NW 500NW 650NW 800 z wkładami w formie rękawów. Realizują przepływy większe od 25 m3 i oprócz standardowego śrubunku posiadają przyłącze kołnierzowe. Filtr do wody przepływowy może być także w pełni zautomatyzowany. W tym przypadku nie ma konieczności wymiany wkładów, a oczyszczanie odbywa się poprzez odprowadzenie popłuczyn do kanalizacji. W takich filtrach najczęściej zastosowana jest metalowa siatka filtracyjna.

Filtr do wody przepływowy – cena

Cena przepływowych filtrów wody jest bardzo zróżnicowana. Najprostsze korpusy z wkładem polipropylenowym można zakupić już za 30 zł. Im bardziej nowoczesny filtr i z większą automatyzacją, tym większa cena. W rankingu najwyższe pozycje zajmują automatyczne filtry przepływowe. Są wygodne w użytkowaniu i praktycznie po zamontowaniu nie wymagają żadnych dodatkowych czynności. Dobrymi opiniami cieszy się filtr przepływowy EcoWater AFF. Oprócz typowych dla tego rodzaju urządzeń funkcji, jest wyposażony w elektroniczny wyświetlacz monitorujący parametry pracy. W przypadku własnego ujęcia wody najczęściej wybierane są filtry belgijskiego producenta Cintropur z rękawami wymiennymi i możliwością dopasowania mikronażu. Natomiast, gdy mamy do czynienia z wodą wodociągową topowym produktem jest mechaniczny filtr Honeywell. Jest wyposażony w standardową siatkę filtracyjną 90 mikronów. Według profesjonalistów i instalatorów Honeywell jako filtr wstępny to pierwszy wybór, przed właściwą stacją uzdatniania wody.

Jeśli chcesz zainstalować filtr do wody przepływowy w swoim domu, to skontaktuj się z nami. Oferujemy nie tylko sprzedaż i instalację systemów uzdatniania wody, ale również profesjonalne doradztwo! Nie zwlekaj i zadbaj o jakość wody w Twoim domu.

Zobacz także: