Filtry Mechaniczne do Wody

//Filtry Mechaniczne do Wody

Filtry Mechaniczne do Wody

Filtry mechaniczne do uzdatniania wody stanowią podstawowy element filtracji wody w domu. Wstępne filtry korpusowe odpowiadają za usuwanie z wody stałych cząstek, piasku, żwiru, rdzy i innych osadów, które mogłyby pojawić się w instalacji wodnej. Najczęściej stosowane są jako wstępny etap stacji uzdatniania wody, gdzie odpowiadają za zabezpieczenie głowic zmiękczaczy wody, filtrów multifunkcyjnch i odżelaziaczy wody. Dobór filtrów mechanicznych jest uzależniony od rodzaju doprowadzanej wody do domu bądź mieszkania – czy jest to woda wodociągowa czy studzienna.

Jak dobrać mechaniczne filtry do wody to jedno z najczęściej zadawanych pytań.

Rodzaje filtrów mechanicznych do wody

Mechaniczne filtry do uzdatniania wody są dostępne w różnych konfiguracjach, z wymiennymi wkładami lub z opłukiwanymi wkładami wielokrotnego użytku. W zależności od zapotrzebowania i oczekiwanej wydajności filtracji wody, filtry mechaniczne posiadają różne rozmiary oraz przyłącza do instalacji wodnej. Do najczęściej wybieranych filtrów wody do filtracji mechanicznej należą:

  • Filtry mechaniczne ze stalową opłukiwaną siatką

    Są to bardzo wytrzymałe wstępne filtry do wody, które dzięki siatce filtracyjne wykonanej zazwyczaj ze stali mają bardzo długą żywotność. Nie wymagają one wymiany wkładów, a jedyna czynność podczas eksploatacji filtrów mechanicznych z opłukiwaną siatką, to odkręcanie zaworu i usuwanie zanieczyszczeń. Automatyczne filtry mechaniczne są wyposażone w sterownik, który pozwala na samoczynne płukanie filtra, np. EcoWater AFF. My, w swoich instalacjach najczęściej wykorzystujemy narurowe filtry Honeywell FF06.

  • Filtry mechaniczne z wymiennymi wkładami wielokrotnego użytku

    Zazwyczaj są to większe narurowe filtry do wody. Wymienne wkłady filtracyjne pozwalają na dopasowanie ich do zanieczyszczeń, które chcemy usunąć z wody. Dzięki zastosowaniu siatki filtracyjnej z wytrzymałych materiałów nie ma konieczności każdorazowej wymiany rękawów filtrujących wodę. Wystarczy wyjąć wkład filtra wody z korpusu, opłukać go, zamontować od nowa i po sprawie ? Filtry mechaniczne z wkładami wielokrotnego użytku, które możemy polecić to mechaniczne filtry Cintropur.

  • Narurowe korpusy filtracyjne wody

    Korpusy filtrów wody wyposażone są we wkłady filtracyjne, które muszą być okresowo wymieniane. Do największych zalet mechanicznych filtrów wody korpusowych można zaliczyć ich cenę. Najtańszy filtr wody można zakupić nawet za 30 zł. Dzięki standardowym wymiarom i dostępności w różnych rozmiarach korpusy narurowe mają szerokie zastosowanie w filtracji wody. Oprócz zwykłych 10″ korpusów są dostępne duże filtry bb. Zatrzymywanie zanieczyszczeń mechanicznych odbywa się na wkładach filtracyjnych wykonanych ze specjalnych materiałów. Najczęściej stosowane są wkłady z włókniny polipropylenowej nawiniętej w postaci sznurka (wkłady sznurkowe) lub w postaci tzw. pianki (wkłady piankowe). Są to najtańsze sedymentacyjne wkłady filtracyjne, dostępne nawet od 3,50 zł. Pozwalają na zatrzymywanie zanieczyszczeń mechanicznych w szerokim zakresie od 100 do 1 mikrometra. Innym rodzajem wkładów do filtracji mechanicznej są wkłady celulozowe (harmonijkowe) o dużej powierzchni filtracji oraz wkłady siatkowe.

Filtry mechaniczne do wody wodociągowej

Zanim woda wodociągowa dotrze do odbiorców jest już wcześniej filtrowana na lokalnej stacji uzdatniania wody. Mimo to domowa instalacja powinna być zabezpieczona przed przedostawaniem się piasku, rdzy i innych zanieczyszczeń podczas ewentualnej awarii sieci wodociągowej. W tym celu najczęściej wybierane są filtry mechaniczne do wody, które nie wymagają wymiany wkładów i gwarantują wieloletnie bezawaryjne działanie. Ze względu na to, że filtry do filtracji mechanicznej wody wodociągowej nie muszą mieć dużej powierzchni, do ochrony domowej instalacji wybierane są narurowe filtry wody z opłukiwaną siatką Honeywell FF06 w wersji standardowej lub w wersji z reduktorem ciśnienia FK06. Aby jednocześnie usunąć zanieczyszczenia stałe i zatrzymać chlor można także zastosować korpus narurowy z wkładem z węgla aktywnego.

Jaki filtr mechaniczny do wody z własnego ujęcia

Najczęściej wybieranym filtrem mechanicznym do wody ze studni jest filtr Cintopur NW 32. Dzięki dużej powierzchni filtracyjnej narurowy filtr Cintropur świetnie poradzi sobie z zatrzymywaniem dużej ilości zanieczyszczeń, a nawet cząstek żelaza. Belgijski filtr do wody wyposażony jest w wkłady filtracyjne wielokrotnego użytku z możliwością opłukiwania i dostosowywania dokładności filtracji od 300 do 1 mikrona.

Dobór filtrów mechanicznych do wody

Chcesz poznać jakie są i do czego służą właściwe rodzaje mechanicznych filtrów mechanicznych do wody? Sprawdź ofertę jaką posiada nasz sklep online z filtrami mechanicznymi wody, zadzwoń do nas lub skontaktuj się za pomocą czatu. Pomożemy Wam w doborze mechanicznego filtra wody do ochrony całej domowej instalacji. Właściwy dobór filtra narurowego spowoduje, że filtracja mechaniczna wody będzie zapewniona na najwyższym poziomie. Zachęcamy każdą zainteresowaną osobę do kontaktu z nami.

Realizujemy sprzedaż filtrów mechanicznych wody nie tylko w takich miastach jak Poznań, Bojanowo, Legnica, Jelenia Góra, Nowa Sól, Leszno, Głogów, Lubin, Rawicz, Ostrów Wlkp., Wałbrzych, Karpacz, Gliwice, Wolsztyn, Wołczyn, Wołomin, Września, Wschowa, Wysoka, Wyszków, Wałcz, Warka, Wejherowo, Węgorzewo, Węgrów, Wieleń, Wieliczka, Wieluń, Wieruszów, Wisła, Włocławek, Włodawa, Włoszczowa, Wodzisław Śląski, Wolbrom, Zabrze, Zagórz, Zakopane, Zamość, Zator, Zawadzkie, Zawiercie, Ząbkowice Śląskie, Zduńska Wola, Zgierz, Zgorzelec, Złocieniec, Zwierzyniec, Zwoleń, Żmigród, Żyrardów, Bytom, Ustka, Ustroń, Tarnowskie Góry, Tczew, Terespol, Tolkmicko, Tomaszów Lubelski i Mazowiecki, Trzebnica, Tuchola, Twardogóra. Od sierpnia 2019r nasza oferta sprzedaży, serwisu jest dostępna na terenie całej Polski. Filtracja mechaniczna wody określana jako filtracja wstępna wody jest bardzo istotna. Nie pomijaj jej jeśli myślisz o zabezpieczeniu instalacji wodnej w domu.

domowe filtry do wody
By |2021-03-18T13:20:53+00:00Wrzesień 5th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Filtry Mechaniczne do Wody została wyłączona
X