Filtry narurowe wody

//Filtry narurowe wody

Filtry narurowe wody

Filtry narurowe do wody – Pierwszym etapem uzdatniania wody, a raczej jej przygotowaniem do właściwego procesu uzdatniania jest filtracja wstępna wody. Jest ona określana jako filtracja mechaniczna wody, przy wykorzystaniu narurowych filtrów do wody. Mechaniczna filtracja wody ma na celu usunięcie z wody wszelkich zawiesin i ciał stałych takich jak: rdza, muł, opiłki metali, glina, piasek. W taki sposób zabezpiecza się dalszą część instalacji oraz pozostałe urządzenia uzdatniające wodę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zamuleniem.

W przypadku wody wodociągowej filtry narurowe do wody powinny być montowane za wodomierzem, a jeśli dom jest zasilany wodą ze studni, zaraz za wejściem wody do budynku.

Mechaniczne filtry narurowe wody z wymiennymi wkładami

Najtańszym rozwiązaniem stosowanym przy filtracji mechanicznej wody są przeźroczyste filtry narurowe do wody. Montuje się ja na głównym przyłączu wody jako filtr wstępny przed kolejnymi etapami filtracji wody lub jako indywidualny filtr mechaniczny. Występują one o przyłączach: 1/2, 3/4, 1″. Obudowa filtra narurowego może być montowana pojedynczo lub szeregowo. W naszej ofercie znajdziecie Państwo korpus standardowy 10”.

Najczęściej stosowanymi filtrami narurowymi, przeznaczonymi dla większych przepływów wody w dużych obiektach i firmach przemysłowych są nowoczesne filtry Big Blue (typu BB). Systemy te są dostępne najczęściej w wersji 10” oraz 20”. Obudowy  filtra wody BB te zazwyczaj występują w średnicy przyłącza 1″. Są zaopatrzone w zawór odpowietrzający na głowicy, który spełnia podwójne zadanie. Jest on odpowiedzialny za obniżenie ciśnienia przed zmianą wkładu filtracyjnego oraz za odpowietrzenie filtra po zmianie wkładu. Korpusy nadają się do instalowania pojedynczo lub w układzie szeregowym. Obudowa filtra wody ma szeroką gamę zastosowań w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, biurach i przemyśle.  W naszej ofercie posiadamy filtry producenta Aquafilter oraz GreenFilter.

Do powyższych korpusów stosuje się wkłady różnego typu. Należą do nich m.in:

wkłady celulozowe (harmonijkowe) – 5-20um – żywotność do 6 miesięcy,

wkłady sznurkowe – próg filtracji nawet do 0,5um – żywotność wkładu do 6 miesięcy,

wkłady piankowe (polipropylenowe) – próg filtracji w granicach do1 um – żywotność wkładu do 6 miesięcy,

wkłady węglowe – próg filtracyjny w granicach 3 um – żywotność wkładu 3-6 miesięcy.

Narurowe filtry do wody z wkładami wielokrotnego użytku

Filtry narurowe wielokrotnego użytku, które najczęściej proponujemy naszym klientom to filtry Cintropur. Filtr wody Cintropur jest wydajny, nie powoduje dużych spadków ciśnienia, jest bardzo trwały w użytkowaniu, niezawodny, łatwy w czyszczeniu, posiada przeźroczysty klosz oraz unikalny system rękawów filtracyjnych. Filtry narurowe Cintropur wyposażone zostały w wirówkę, która za pomocą siły odśrodkowej strąca większe cząsteczki zanieczyszczeń na dół klosza. Posiadają przeźroczyste klosze, dzięki którym można wizualnie oceniać stopień zanieczyszczenia wkładu. Filtry do wody Cintropur są urządzeniami jednostopniowymi, ale istnieje możliwość szeregowego lub równoległego podłączenia kilku filtrów jednocześnie.

Producent Cintropur proponuje filtry narurowe do wody różnej wielkości. Od rozmiaru zależy średnica przyłączy, wielkość klosza i wkładów oraz przepływ wody. Najpopularniejszym i najbardziej opłacalnym filtrem narurowym tego producenta jest model NW32.

Filtr narurowy do wody ze stalową opłukiwaną siatką

Należą do grupy filtrów narurowych samopłuczących. Zatrzymując na siatce filtracyjnej drobne zanieczyszczenia stałe takie jak piasek, rdza z instalacji, itp., zapewniają długotrwałą skuteczność. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów filtry te są niezwykle solidne. Gromadzone na dnie przeźroczystej obudowy zanieczyszczenia, są usuwane poprzez otworzenie zaworu kulowego.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo automatyczne filtry narurowe wyposażone w sterownik, który pozwala na samoczynne płukanie się filtra – EcoWater AFF. Usuwa on zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 60 mikronów. Wkład filtracyjny wykonany jest ze stali nierdzewnej – nie zużywa się i nie zapycha.

Największą popularnością cieszą się wśród użytkowników jednak filtry narurowe Honeywell, które znajdują swoje zastosowanie w budynkach mieszkalnych i zakładach przemysłowych. Zanieczyszczenia mechaniczne jak (piasek, cząstki rdzy, mętność, osady itp.) są zatrzymywane przez siatkę filtracyjną ze stali nierdzewnej. Średnica przyłącza stosowana do tych filtrów narurowych wynosi ½”, ¾”,1”.

Oczywiście są dostępne również filtry mechaniczne o większych średnicach stosowane w przemyśle, stacjach uzdatniania wody dla szpitali, spółdzielni mieszkaniowych. Duże filtry wstępne również są produkowane przez Honeywell. Wyróżnia się modele: stacja filtracyjna Honeywell HS10S, filtr narurowy Honeywell F74CS oraz filtr mechaniczny Honeywell F76S. Od tradycyjnych modeli FF06 i FK06, filtry te wyróżniają się płukaniem wstecznym za zasadzie siły odśrodkowej, wyspoażeniem w manometry oraz dodatkowe zawory odcinające wodę.

Jeśli nie wiesz jaki filtr narurowy wybrać sprawdź ofertę jaką posiada nasz sklep internetowy z filtrami narurowymi do wody, zadzwoń do nas lub napisz. Pomożemy Wam dobrać odpowiednie filtry narurowe do filtracji wstępnej wody.

narurowy filtr Honeywell

W chwili obecnej realizujemy sprzedaż filtrów narurowych już nie tylko do takich miast jak: Kalety, Kalisz, Kamienna Góra, Kamień Pomorski, Kańczuga, Karlino, Karpacz, Katowice, Kazimierz Dolny, Kędzierzyn Koźle, Kępno, Kętrzyn, Kęty, Kielce, Kluczbork, Kowalewo, Kościan, Koszalin, Końskie, Konin, Kołobrzeg, Koło, Kolbuszowa, Knurów, Kłodzko, Kłodawa, Kórnik, Kraków, Krasnystaw, Kraśnik, Krosno, Krotoszyn, Krynica, Krzeszowice, Kwidzyń, Kudowa Zdrój, Kutno, Kwidzyn, Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Przemyśl ale również na terenie całej Polski.

By |2021-01-15T14:11:04+00:00Wrzesień 18th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Filtry narurowe wody została wyłączona
X