Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Gdańsk

Post

Woda jest podstawowym elementem naszego funkcjonowania. Korzystamy z niej codziennie do picia, gotowania, sporządzania potraw, czy nawet do celów przemysłowych i przetwórczych. Zwykle parametry wody przeznaczonej do danego celu muszą być ściśle określone. Nie inaczej jest w przypadku wody do spożycia – powinna spełniać normy rozporządzenia Ministra Zdrowia. Jakość wody to nie tylko jej przezroczysta barwa i brak zapachu. Często pod względem chemicznym, koniecznie jest uzdatnienie wody przed jej spożywaniem.

Jakie zanieczyszczenia są w wodzie?

O tym, jakie zanieczyszczenia występują w wodzie najczęściej decyduje pochodzenie wody. W wodach z własnego ujęcia bardzo często występuje duże stężenie żelaza i manganu, przekroczone wartości azotanów, jonu amonowego, niewłaściwa barwa i mętność, nieprzyjemny zapach oraz mikroorganizmy chorobotwórcze. Woda wodociągowa jest wstępnie oczyszczana jest w lokalnych stacjach uzdatniania wody, dzięki czemu trafia do odbiorców w dostatecznych parametrach. Niestety zazwyczaj posiada dużą ilość jonów wapnia i magnezu, co przekłada się na powstawanie osadów z kamienia. Bardzo często nawet po wstępnym uzdatnieniu, w wodzie pozostają mikrowłókna plastiku, metale ciężkie i farmaceutyki. Możliwe jest także wtórne zanieczyszczenie wody podczas jej transportu starymi rurociągami.

Filtry do wody z własnego ujęcia

W przypadku korzystania z własnego ujęcia wody, pierwszym krokiem do jej uzdatnienia jest wykonanie badań. Dzięki temu, możliwy będzie późniejszy dobór filtrów wody do domu. Jeżeli woda nie ma dużych przekroczeń żelaza i manganu a dodatkowo posiada znaczną twardość, najczęściej stosowanymi filtrami do wody są filtry wody multifunkcyjne. Przy występowaniu dużych ilości żelaza konieczne jest zastosowanie odżelaziacza wody. Nierzadko stacja uzdatniania wody studziennej dla domu jest skomplikowana i złożona z kilku urządzeń filtrujących wodę.

Filtry do wody wodociągowej

Woda wodociągowa jest powinna być już uzdatniona. Jednak zazwyczaj posiada dużą twardość, która negatywnie wpływa na instalacje, sprzęt AGD. Jeżeli zauważamy osady na kabinie prysznicowej, kamień w czajniku – to znak, że należy zainwestować w zmiękczacz wody. Co więcej, twarda woda wysusza nawet skórę i włosy. Zmiękczacz do wody zainstalowany na głównym przyłączu wody w domu czy mieszkaniu zapewnia bezpieczeństwo instalacji wodnej oraz uzdatnienie wody. Wśród dostępnych na rynku filtrów odkamieniających wodę, na uwagę zasługują zmiękczacze wody EcoWater, cieszące się nienaganną opinią wśród użytkowników.

Usuwanie bakterii z wody

W przypadku wody pochodzącej z własnego ujęcia istnieje ryzyko rozwoju bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych w wodzie. Aby nie dopuścić do przedostawania się ich do naszych instalacji wodnych należy zamontować sterylizator UV wody. Lampa UV wody za pomocą promienników wytwarza promieniowanie ultrafioletowe, które działa destrukcyjnie na bakterie i wirusy w wodzie. Obecność bakterii w wodzie może wynikać także z wtórnego zanieczyszczenia sieci wodociągowej. W Polsce ze względu na najlepszą skuteczność, najczęściej wybieranymi sterylizatorami do dezynfekcji wody są lampy UV TMA oraz Sterilight.

Produkcja wody do picia

Mimo iż, powszechnie uważa się, że woda z kranu jest zdrowa i zdatna do picia nie jest to do końca prawdziwa informacja. Oprócz wspomnianych wyżej bakterii, w wodzie pojawiają się szkodliwe włókna plastiku oraz metale ciężkie i farmaceutki. Te zanieczyszczenia wody można usunąć za pomocą systemu odwróconej osmozy, który jest w stanie zatrzymać nawet mikroskopijne bakterie. Nowoczesny filtr RO odpowiada także za wzbogacenie wody w minerały oraz usuwanie wolnych rodników i alkalizację wody poprzez jonizator.

Filtry Wody Gdańsk

Woda niezdatna do picia lub wymagająca dodatkowego uzdatnienia to powszechny problem w każdym regionie Polski, w małych miejscowościach a także w dużych miastach, jakim jest Gdańsk. W chwili obecnej w Internecie można znaleźć dużo informacji na temat uzdatniania wody i kupić urządzenie do ręki, jednak w tym przypadku należy pamiętać, że skuteczność filtracji wody zależy od właściwego doboru filtra do wody. Nasza firma zajmuje się doborem i sprzedażą filtrów do wody na terenie Trójmiasta. W zależności od zanieczyszczeń w wodzie możemy zaproponować zmiękczacze, odżelaziacze, filtry multifunkcyjne, sterylizatory UV, filtry mechaniczne, systemy odwróconej osmozy oraz jonizatory wody. Zapraszamy do kontaktu - z przyjemnością dobierzemy odpowiednią stację uzdatniania wody i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z filtrami wody.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak dobrać filtr wody dla domu, mieszkania, biura dla 4, 5, 6, 8 osób, które rozwiązanie filtracyjne będzie lepsze w twoim przypadku zadzwoń lub napisz do nas na komunikatorze, a chętnie podpowiemy uzyskując podstawowe informacje na temat wody w twoim budynku jakie urządzenia filtracyjne zastosować najkorzystniej. Odpowiedni dobór filtrów wody będzie podstawą do skutecznego filtrowania. Nie przepłacaj niepotrzebnie. Skonsultuj się zanim niepotrzebnie wydasz swoje pieniądze.

Zobacz także: