Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Katowice

Post

Każdy z nas wykorzystuje wodę na wiele różnych sposobów – do picia, gotowania, mycia się, do prania czy sprzątania. Towarzyszy nam ona na tyle często, że rzadko kiedy zastanawiamy się nad jej jakością. Jeżeli z kranów wypływa woda przeźroczysta o neutralnym zapachu, nie zastanawiamy się nad jej jakością. Dopiero gdy zobaczymy trudny do usunięcia osad na sprzętach AGD orientujemy się, że coś jest nie tak.

Zanieczyszczenia wody

Sieć wodociągowa, woda z własnego ujęcia (studnia głębinowa) to sposoby dostępu do bieżącej wody. Publiczna sieć wodociągowa musi spełniać pewne normy, dzięki którym dostarczana woda jest zdatna do spożycia. Pomimo tego, nie zawsze udaje się usunąć z wody wszystkie zanieczyszczenia. Podobnie jest w przypadku własnego ujęcia wody, które bez zastosowania odpowiednich filtrów wody również nie uchroni nas od zanieczyszczeń. Wśród elementów niepożądanych, które mogą wystąpić w wodzie są: jony wapnia i magnezu odpowiadające za twardość wody, związki żelaza czy manganu, a także bakterie, wirusy, chlor, metale ciężkie, pestycydy czy farmaceutyki. Aby pozbyć się zanieczyszczeń i cieszyć się miękką, czystą wodą należy zainstalować odpowiednie filtry wody.

Zmiękczacz wody

Twardość wody, która jest wynikiem występowania jonów wapnia i magnezu przyczynia się do powstawania kamienia na sprzętach AGD przez co doprowadza do ich szybszych usterek. Aby pozbyć się tego problemu należy zamontować zmiękczacz wody. Miękka woda jest nie tylko korzystna dla skóry i włosów, ale również bezpieczna dla czajników, zmywarek, pieców czy pralek.

Sterylizatory UV do wody

Sterylizatory UV zwane również lampą UV montuje się w przypadku występowania w wodzie mikroorganizmów, w tym drobnoustrojów chorobotwórczych. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne gdyż nie wykorzystuje się do niego środków chemicznych.

Jonizatory wody

Jonizatory wody to urządzenie, które za pomocą elektrolizy podnoszą pH wody do poziomu 9,5, dzięki czemu nabiera ona właściwości odkwaszających i alkalizujących. Jonizujące filtry wody działają antyoksydacyjnie – usuwają wolne rodniki z wody.

Filtry wody Katowice

Problem zanieczyszczonej i twardej wody dotyczy większości gospodarstw domowych, również tych znajdujących się na terenie Katowic Zmiękczacze wody, sterylizatory UV, jonizatory oraz inne dostępne na rynku urządzenia mogą znacząco poprawić jej jakość. Nasza firma zajmuje się sprzedażą profesjonalnych filtrów do wody, ich montażem i serwisem na terenie Katowic. Zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania i odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak dobrać filtry wody do swojego domu, mieszkania, biura dla 4, 5, 6, 8, 12 osób, które rozwiązanie filtracyjne będzie najlepsze zadzwoń lub napisz do nas na komunikatorze, a chętnie podpowiemy uzyskując podstawowe informacje na temat wody w twoim budynku jakie urządzenia filtracyjne zastosować najkorzystniej. Dobór filtrów wody będzie podstawą do skutecznego filtrowania wody. Nie przepłacaj niepotrzebnie za filtry do wody. Skonsultuj się zanim niepotrzebnie wydasz swoje pieniądze na urządzenia filtracyjne.

Zobacz także: