Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Kraków

Post

Woda wykorzystywana jest przez nas każdego dnia na wiele różnych sposobów – do picia, gotowania, mycia się, do prania czy sprzątania. Mimo tego, że mamy z nią styczność tak często, to rzadko kiedy zastanawiamy się nad jej jakością. Dopóki to, co wypływa z naszych kranów jest przezroczyste i neutralne zapachowo zakładamy, że jest dobrej jakości. Problem pojawia się jednak, gdy zbadamy sprawę nieco dogłębniej, lub przekonamy się o jej jakości poprzez zniszczone sprzęty AGD.

Usuwanie zanieczyszczenia wody

Dostęp do bieżącej wody możliwy jest na dwa sposoby – z sieci wodociągowej, lub z własnego ujęcia. Sieci publiczne muszą spełniać pewne normy, dzięki którym dostarczana woda jest zdatna do spożycia. Mimo to, nie jest ona wolna od zanieczyszczeń. Podobnie jest w przypadku własnego ujęcia wody, które bez zastosowania odpowiednich filtrów wody również nie uchroni nas od zanieczyszczeń. Wśród elementów niepożądanych, które występują w wodzie najważniejszymi są jony wapnia i magnezu odpowiadające za twardość wody. Ponadto w wodzie mogą znaleźć się również związki żelaza czy manganu, a także bakterie, wirusy, chlor, metale ciężkie, pestycydy czy farmaceutyki. Aby pozbyć się zanieczyszczeń i cieszyć się miękką, czystą wodą należy zainstalować odpowiednie filtry wody.

Zmiękczacz wody

Najczęściej występującym w Polsce zanieczyszczeniem wody są jony wapnia i magnezu, które odpowiadają za jej twardość. Twarda woda, choć nieszkodliwa dla zdrowia odbija się na wyglądzie mytej nią skóry czy włosów. Ponadto twarda woda powoduje osadzanie się kamienia na sprzętach AGD przez co doprowadza do ich szybszych usterek. Twarda woda jest więc elementem, który naraża nas na dodatkowe koszty. Aby pozbyć się tego problemu należy zamontować zmiękczacz wody. Miękka woda jest nie tylko korzystna dla skóry i włosów, ale również bezpieczna dla czajników, zmywarek, pieców czy pralek.

Sterylizatory UV wody

Innym problemem występującym w wielu gospodarstwach domowych jest występowanie w wodzie mikroorganizmów, w tym drobnoustrojów chorobotwórczych. Najlepszym, bezpiecznym sposobem aby się ich pozbyć jest montaż sterylizatora UV, zwanego potocznie lampą UV. Urządzenie to nie wykorzystuje środków chemicznych, dlatego jest w pełni bezpieczne.

Jonizatory do wody

Coraz większą popularność w Polsce zyskują od pewnego czasu jonizatory wody. Odpowiadają one za podniesienie odczynu pH wody do poziomu ok. 9,5 co sprawia, że nabiera ona właściwości odkwaszających i alkalizujących. Jonizujące filtry wody działają antyoksydacyjnie – usuwają wolne rodniki z wody.

Filtry wody Kraków

Problem z zanieczyszczoną i twardą wodą dotyczy zdecydowanej większości gospodarstw domowych, również tych znajdujących się na terenie dużych miast. Mimo tego, że woda z sieci wodociągowej spełnia niezbędne normy, to jej jakość można znacznie poprawić. W tym celu warto zainstalować zmiękczacze wody, sterylizatory UV, jonizatory czy inne dostępne na rynku urządzenia.

Nasza firma FILTRY WODY od lat zajmuje się profesjonalnie uzdatnianiem wody dla domów, mieszkań, biur, firm, przedsiębiorstw w przemyśle. Nasza oferta obejmuje nie tylko profesjonalne filtry wody, zmiękczacze do wody, jonizatory, bakteriobójcze lampy UV, filitry Osmozy RO, filtry narurowe, odżelaziacze wody z własnego ujęcia, filtry multifunkcyjne do wody ale również ich montaż i serwis między innymi na terenie Krakowa. Zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania na filtry wody dla mieszkańców miasta Kraków i odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Podaj nam parametry wody! Powiedz jaki masz oczekiwania i gdzie zamierzasz wykorzystywać filtry wody. Nasi specjaliści podpowiedzą i doradzą odpowiednie urządzenia do filtrowania wody dla twojego domu.

Zobacz także: