Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Łódź

Post

Z wody korzystamy na co dzień. Pijemy ją, wykorzystujemy do gotowania, używamy do sprzątania, sporządzania potraw, a także do celów przemysłowych. Parametry wody przeznaczonej do spożycia muszą ściśle spełniać normy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku. O jakości wody oprócz barwy, smaku i zapachu decyduje jej skład, który nie zawsze jest widoczny gołym okiem. Aby być pewnym jakości wody najczęściej należy wykonać badania wody w laboratorium.

Zanieczyszczenia występujące w wodzie

Skład wody na terenie całej Polski jest różny. Jednak w większości, również w Łodzi i okolicach głównym problemem wody jest duża zawartość żelaza, manganu, twardości oraz nierzadko skażenie mikrobiologiczne i zawartość związków azotowych. Woda pochodząca z indywidualnego ujęcia, studni kopanej lub głębinowej wymaga sprawdzenia pod kątem parametrów fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie uzdatniacze wody. W przypadku wody wodociągowej sytuacja jest prostsza. Zazwyczaj wystarczy zmiękczyć wodę i ewentualnie poprawić jej parametry smakowe i zapachowe.

Filtry do wody ze studni

Po dostarczeniu wyników badań wody dobieramy indywidualne rozwiązania do filtrowania wody. W przypadku wody z własnego ujęcia najczęściej stosowane są filtry do usuwania żelaza, manganu oraz twardości wody – jako osobne urządzenia lub jako filtry multifunkcyjne. Gdy w wodzie występują bakterie, konieczne jest zamontowanie bakteriobójczej lampy UV do dezynfekcji wody. Dobór sterylizatora wody jest uzależniony od przepływu i klarowności wody. Polecanymi lampami UV do wody są filtry UV TMA oraz Sterilight.

Uzdatniacze wody wodociągowej

Woda sieciowa dostarczana jest do odbiorców po wstępnym uzdatnieniu w lokalnej stacji filtrującej wodę. Spełnia ona normy, jednak pod względem smaku, zapachu, zawartości mikrowłókien plastiku czy farmaceutyków często dużej twardości – wymaga dodatkowego uzdatniania. W celu zapobiegania powstawaniu osadów z kamienia montuje się zmiękczacze wody. Filtry odkamieniające wodę instaluje się na głównym doprowadzeniu wody zimnej. Zmiękczacze wody dobierane są w zależności od twardości wody oraz jej zapotrzebowania. Najczęściej proponujemy zmiękczacze do wody EcoWater z serii Comfort lub eVOLUTION, ponieważ posiadają znikomą awaryjność oraz są bardzo oszczędne w eksploatacji.

Filtry wody do picia

Jak już zostało wspomniane wcześniej, w wodzie nawet tej wcześniej uzdatnianej mogą pozostać mikroskopijne szkodliwe substancje. Aby móc pić smaczną i zdrową wodę stosowana jest jej dodatkowa filtracja poprzez systemy odwróconej osmozy czy mniejsze filtry kuchenne do wody. Osmoza pozwala na zatrzymanie chloru z wody wodociągowej, jonu amonowego z wody z własnej studni a także na usunięcie bakterii, wirusów, metali ciężkich, pestycydów. Nowoczesne filtry wody do picia posiadają także wkłady jonizujące wodę, które odpowiadają za podwyższenie odczynu pH, produkcję alkalicznej wody o niskim potencjale ORP.

Filtry do wody Łódź

Woda wymagająca uzdatnienia, niezdatna do spożycia to znany problem na terenie całej Polski. W Łodzi oraz w okolicach częstym problemem jest nadmierna twardość wody oraz duże zawartości żelaza i manganu w wodzie pochodzącej ze studni. W sytuacji, gdy czerpiemy wodę z własnego ujęcia, pierwszym krokiem powinno być jej sprawdzenie, wykonanie badań wody. Aby dobrać odpowiedni filtr trzeba wziąć pod uwagę wszystkie składniki wody i ich połączenia. Interpretacja wyników wody jest skomplikowana, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością dobierzemy filtr odpowiedni do każdej wody. W naszej ofercie posiadamy zmiękczacze wody, odżelaziacze, filtry multifunkcyjne, odmanganiacze wody, bakteriobójcze lampy UV, jonizatory wody, systemy odwróconej osmozy, mechaniczne filtry narurowe oraz butelki filtracyjne do wody.

Zobacz także: