Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Lublin

Post

Woda pod różną postacią towarzyszy nam w codziennych czynnościach: używamy jej do picia, gotowania potraw, mycia, czy sprzątania. Nie zdajemy sobie jednak sprawy ile zanieczyszczeń może się w niej znajdować. Dopóki nie wyczuwamy zmian smaku i zapachu wody oraz jej odmiennego zabarwienia nie martwimy się o jej jakość. Dopiero, gdy zauważymy osady lub zniszczone urządzenia AGD zaczynami się zastanawiać nad czystością wody w naszym domu czy mieszkaniu.

Zanieczyszczenia w wodzie

Woda wodociągowa dostarczana do naszych gospodarstw domowych może pochodzić z dwóch źródeł – lokalny wodociąg lub własna studnia kopana, czy głębiowa. W przypadku wody wodociągowej, woda dopływająca do użytkowników musi spełnić określone normy. Jednak często nadal pozostaje w niej wiele zanieczyszczeń lub składników wpływających na funkcjonowanie domowej instalacji wodnej: wapnia i magnezu. Te niezbędne dla organizmu minerały są powodem powstawania kamienia kotłowego, osadów w czajniku, na kabinie prysznicowej. W wodzie pochodzącej z własnego ujęcia oprócz kamienia mogą pojawić się także przekroczone wartości żelaza, manganu, związków azotu czy nawet bakterii chorobotwórczych.

Zmiękczacz wody

Filtr wody, który pozwala na usunięcie najczęściej występującego w Polsce problemu – twardości, to zmiękczacz do wody. Filtr zmiękczający montowany jest na głównym przyłączu wody, za licznikiem. Twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia. Jednak nadmiar wapnia i magnezu często wpływa negatywnie na skórę, drażniąc ją i wysuszając. Bez wątpienia z powodu dużej twardości wody cierpi domowa instalacja. Osadzający się kamień blokuje przepływ wody oraz zmniejsza efektywność ogrzewania. Dobrze dobrany zmiękczacza do wody pozwoli na wieloletnie zredukowanie popularnego problemu z wodą.

Filtr do wody studziennej

Stacja uzdatniania wody pochodzącej z własnego ujęcia musi być dobierana na podstawie badań wody. Tylko wtedy mamy pewność, że wybrany filtr wody będzie pracował skutecznie. Czerpiąc wodę ze studni najczęściej borykamy się z ponad normatywnym stężeniem żelaza i manganu. Zanieczyszczenia powodują żółtawy lub brunatny kolor wody oraz bardzo szybko niszczą rurociągi. Nierzadko w takim środowisku rozwijają się bakterie i inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Filtr wody studziennej na cały dom nierzadko złożony jest z kilku elementów: filtr wstępny mechaniczny, stacja odżelaziająca i odmanganiająca, filtr multifunkcyjny, zmiękczacz wody oraz sterylizator UV wody.

Filtry wody pitnej

Gdy nie mamy możliwości zainstalowania filtra wody na całość instalacji (np. małe mieszkanie) jedyną możliwością uzdatniania wody są systemy produkujące wodę pitną. Filtry kuchenne są montowane także jako ostatni etap większych stacji uzdatniania wody do domu. Powszechnie montowanymi zestawami filtrującymi są systemy odwróconej osmozy podzlewozmywakowe. Filtr RO złożony z wstępnej filtracji oraz filtrowania właściwego za pomocą membrany osmotycznej pozwala na zatrzymanie bakterii, wirusów, metali ciężkich, pestycydów, chloru oraz substancji, które obecne są nawet w uzdatnionej wodzie wodociągowej: farmaceutyków i mikrowłókien plastiku.

Filtry wody Lublin

Zanieczyszczenia wody to problem obecny na terenie całej Polski. Mimo iż, woda dostarczana do użytkowników z wodociągu powinna spełniać normy, nadal można znacznie poprawić jej jakość. Warto zamontować filtr do wody, który pozwoli na jej zmiękczenie, usunięcie żelaza, manganu, bakterii i przede wszystkim pozwoli na polepszenie jej smaku i zapachu. Zachęcamy do kontaktu - sprawdź ofertę jaką posiada nasz sklep online z filtrami do wody. Dobieramy odpowiednie filtry wody, doradzimy i zamontujemy urządzenia na terenie Lublina.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak dobrać odpowiedni i wydajny filtr wody dla domu, mieszkania, biura dla 4, 5, 6, 8, 12, 20 i więcej osób oraz które rozwiązanie filtracyjne będzie najlepsze w twoim przypadku zadzwoń lub napisz do nas na komunikatorze, a chętnie podpowiemy uzyskując podstawowe informacje na temat wody w twoim budynku jakie urządzenia filtracyjne zastosować najkorzystniej. Odpowiedni dobór filtrów wody będzie podstawą do skutecznego filtrowania wody. Nie przepłacaj niepotrzebnie. Skonsultuj się zanim niepotrzebnie wydasz swoje pieniądze na uzdatniacz do wody.

Zobacz także: