Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Niemcy

Post

Z wody korzystamy na co dzień. Wykorzystujemy ja do picia, przygotowania posiłków, jako środek myjący i czyszczący. Dopóki nie zauważamy osadów na sprzętach AGD wydaje nam się, że woda jest czysta. Często jednak, pomimo iż spełnia ona wymagania dotyczące spożycia przez ludzi jej jakość pozostaje wiele do życzenia. W Niemczech w większości woda dostarczana do użytkowników dostarczana jest poprzez sieć wodociągową, dzięki czemu nie ma potrzeby skomplikowanego uzdatniania wody „na własną rękę”. W większości przypadków wystarcza jej doczyszczenie. Gdy źródłem wody jest własna studnia, sytuacja może być bardziej skomplikowana.

Zanieczyszczenia w wodzie

Woda wodociągowa uzdatniana jest w lokalnych stacjach uzdatniania wody. Dzięki temu do odbiorców powinna trafić woda o dobrej jakości. Często jednak na swojej drodze woda spotyka stare rurociągi przez co jej jakość ulega pogorszeniu. Dodatkowo w swoim składzie woda wodociągowa może posiadać mikrowłókna plastiku, chlor, pestycydy, metale ciężki, farmaceutyki i hormony.

W przypadku wody ze studni, jej jakość bywa zmienna. Nierzadko użytkownicy borykają się z wodą o dużym stężeniu żelaza, manganu. Woda z własnego ujęcia bywa także niestabilna mikrobiologicznie, może być skażona przez bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy. Dodatkowo zarówno w wodzie wodociągowej jak i wodzie z własnego ujęcia występuje w dużym stężeniu twardość wody.

Zmiękczanie wody

Osady pojawiające się na armaturze, bateriach prysznicowych, w pralce czy zmywarce świadczą o dużej twardości wody powodowanej przez jony wapnia i magnezu. Efektem ich dużej ilości w wodzie jest także „zarastanie” pieców co i instalacji grzewczych kamieniem kotłowym, co skutkuje zmniejszeniem przekrojów rur obniżeniem wydajności cieplnej. Jak w takim razie usunąć nadmierną twardość wody? Najlepszym rozwiązaniem jest montaż zmiękczacza do wody. Odkamieniacze wody posiadają specjalną żywicę jonowymienną, która całkowicie i trwale usuwa twardość z wody. Zmiękczacze do wody montowane są na głównym doprowadzeniu wody zimnej do domu, za licznikiem. Wymagają podłączenia do prądu oraz odprowadzenia do kanalizacji. Miękka woda jest bezpieczna dla instalacji, sprzętów AGD oraz ma dobry wpływ na skórę i włosy – nie powoduje przesuszenia. Przy wyborze zmiękczacza wody należy kierować się twardością wody, ilością stałych mieszkańców oraz przede wszystkim parametrami samego zmiękczacza, głowicą oraz jakością złoża. Najczęściej wybieranymi zmiękczaczami wody są filtry EcoWater, dla domu jednorodzinnego EcoWater EVOLUTION 300 Boost lub Comfort 300, dla dużych rodzin EcoWater eVOLUTION 500 Power lub Comfort 300.

Filtry do wody pitnej

Jakość wody do picia bezpośrednio z kranu możemy znacząco poprawić stosując systemy odwróconej osmozy, nanofiltracji oraz jonizatory wody. Filtry osmozy są wstanie wychwycić nawet najmniejsze cząstki, także bakterie, wirusy, mikrowłókna plastiku. Podzlewozmywakowe systemy odwróconej osmozy złożone są z następujących wkładów:

- filtry piankowe (polipropylenowe) zatrzymują osady i zanieczyszczenia stałe,

- blokowy węgiel aktywny usuwa chlor, metale ciężkie, pestycydy,

- membrana osmotyczna jest głównym elementem filtra RO, zatrzymuje bakterie, wirusy, mikrowłókna plastiku i wszystkie inne nanocząsteczki,

- liniowy węgiel aktywny podnosi odczyn pH wody oraz poprawia jej smak i zapach,

- wkład mineralizujący wodę odpowiada za wtórne wzbogacenie wody w podstawowe minerały,

- wkład bioceramiczny wytwarza promieniowanie podczerwone, działając strukturyzująco na cząstki wody,

- liniowy jonizator wody Biocera – koreański wkład jonizujący wodę podnosi odczyn pH do ok. 8,5, wytwarza ujemny potencjał REDOX, działa odkwaszająco i prozdrowotnie na organizm.

Uzdatnianie wody Niemcy

Do doboru filtrów wody należy podejść indywidualnie. W przypadku filtrów z własnej studni, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie należy wykonać badania wody. Tylko wtedy po konsultacji ze specjalistą będziemy mieć pewność, że dobrana stacja uzdatniania wody będzie w pełni skuteczna. Również przy zakupie filtrów do wody wodociągowej warto zasięgnąć porady osoby z branży uzdatniania wody. Nasza firma uzdatnia wodę z powodzeniem już od wielu lat. Oferujemy darmowe konsultacje, wycenę oraz dobór i sprzedaż filtrów wody do Niemiec.

Mamy doświadczenie w filtrowaniu silnie zanieczyszczonej wody w takich miastach jak Berlin, Monachium, Frankfurt, Drezno, Hanower, Stuttgart, Brema, Dortmund, Dusseldorf, Lubeka, Kolonia, Manheim, Chemnitz, Gorlitz.

Prowadzimy również sprzedaż uzdatniaczy wody na terenie Niemiec w tym: filtry wody, zmiękczacze do wody, lampy UV do wody - bakteriobójcze, odżelaziacze wody i filtry odwróconej osmozy RO. Nasze produkty docierają do takich miast jak: Hamburg, Lipsk, Essen, Bonn, Norymberga, Aachen, Duisburg, Duisburg, Wiesbaden, Moguncja, Heidelberg, Fryburg, Mannheim, Poczdam, Erfurt, Magdeburg, Kilonia, Bochum, Ratyzbona, Augsburg, Gelsenkirchen, Trewir, Osnabruck, Wuppertal, Bielefeld, Koblencja, Munster, Brunszwik, Bremerhaven, Bremen, Rostock, Wurzburg, Oberhausen, Halle, Gorlitz, Saarbrucken, Schwerin, Hagen, Wolfsburg, Ulm, Ingolstadt.

Zobacz także: