Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry Wody Poznań

Post

Filtry Wody Poznań - Dobór Filtrów i Stacji Uzdatniania Wody

Woda towarzyszy nam w codziennych czynnościach. Używamy jej do gotowania, bezpośredniego picia, do celów sanitarnych oraz przemysłowych i produkcyjnych. Do wszystkich tych zastosowań jakość wody musi spełniać określone normy. Często na pierwszy rzut oka może się wydawać, że woda jest czysta. Jednak pod względem chemicznym zwykle znacznie odbiega od wytycznych.

Jakie zanieczyszczenia występują wodzie w okolicach Poznania?

Zanieczyszczenia występujące w wodzie w głównej mierze zależą od jej pochodzenia. W wodzie ze studni bardzo często pojawiają się duże stężenia żelaza, manganu,  a także twardości i związków azotowych. Zdarza się, że towarzyszy im zmieniona barwa wody i mętność oraz nieprzyjemny zapach siarkowodoru. W płytkich studniach popularnym problemem jest skażenie mikrobiologiczne wody – zwykle przez bakterie z grupy Coli i enterokoki kałowe.

Na terenach miejskich, do których doprowadzana jest woda wodociągowa nie ma problemu z żelazem czy manganem (ewentualnie może pojawić się zanieczyszczenie wtórne ze starych rurociągów). Woda miejska jest wstępnie uzdatniona i stabilna bakteriologicznie. Mimo wszystko twardość wody wodociągowej pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście duża ilość jonów wapnia i magnezu w wodzie jest zgodna z polskim normami, ale niestety negatywnie wpływa na stan naszych instalacji, powoduje odkładanie się kamienia kotłowego. W wodzie wodociągowej może występować także duże stężenie chloru, metali ciężkich oraz mikrowłókien plastiku.

Filtry do wody z własnej studni

Gdy korzystamy z własnej studni, swoją przygodę z uzdatnianiem wody powinniśmy wykonać badania wody. Na ich podstawie, po określeniu dokładnego składu wody będzie możliwe dobranie odpowiednich filtrów do uzdatniania wody z własnego ujęcia. W zależności od stężenia żelaza, manganu i twardości wody dobierane są odpowiednio odżelaziacze wody, filtry multifunkcyjne czy zmiękczacze wody. Zdarza się również, że domowa stacja uzdatniania wody złożona jest z wielu współpracujących ze sobą kolumn filtracyjnych. Gdy w wodzie występują dodatkowo bakterie konieczny jest montaż bakteriobójczej lampy UV.

Uzdatnianie wody wodociągowej

Jak już wspominaliśmy wcześniej, woda wodociągowa charakteryzuje się znaczną zawartością twardości, której skutkiem jest pojawianie się białych osadów. Kamień kotłowy bywa bardzo problematyczny – niszczy sprzęt AGD, pralki, zmywarki, piece CO, a nawet zmniejsza przekroje instalacji wodnej. Użytkownicy prysznica też z pewnością szybko zauważą trudne do usunięcia zacieki na kabinie prysznicowej. O dużej twardości wody świadczy również kamień w czajniku – jego obecność powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Aby pozbyć się niechcianego kamienia na zawsze stosuje się zmiękczacze do wody. Filtry zmiękczające działają przepływowo. Wymagają podłączenia do kanalizacji i do prądu. Najczęściej wybieranymi modelami są zmiękczacze wody EcoWater – pracują najoszczędniej, posiadają 10 lat gwarancji na wszystko oraz cieszą się samymi pozytywnymi opiniami użytkowników.

Filtry wody Poznań

Woda wymagająca uzdatnienia lub dodatkowej filtracji jest powszechnym problemem na terenie całej Polski, także w Poznaniu i całym województwie wielkopolskim. Uzdatnianie wymagającej wody nie jest tanie i proste, dlatego nie zaleca się doboru filtrów wody na własną rękę.

W internecie można natknąć się na wiele ofert, które „na papierze” wyglądają bardzo korzystnie, jednak podczas użytkowania wypadają znacznie gorzej. Zachęcamy do bezpłatnego skonsultowania z nami wyników badań. Z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni uzdatniacz do wody, zmiękczacz wody, odżelaziacz filtr multifunkcyjny, lampę bakteriobójczą.

Odpowiemy na pytania związane z filtracją wody, a także przeprowadzimy serwis i montaż stacji uzdatniania wody.

Zobacz także: