Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Radom

Post

Woda występuje w przyrodzie w sposób naturalny i jest jednym z surowców biorących udział w krążeniu między strefami. Jej właściwości sprawiają, że jest doskonałym rozpuszczalnikiem, przez co przenikają do niej wszystkie związki i minerały zawarte w skorupie ziemskiej. Zmienia się jedynie ich stężenie. Jednak oprócz związków pochodzących z przyrody w sposób naturalny często trafiają do niej substancje związane z działalnością człowieka, tj. żelazo, mangan, azotan i amoniak. To właśnie te związki powinniśmy usunąć z wody podczas procesu uzdatniania wody, zanim woda trafi do obiegu w naszych domach.

Zmiękczacze

Woda bieżąca zawiera w sobie pewien poziom minerałów, które są ważne dla zdrowia każdego człowieka. Niemniej, ich nadmiar jest szkodliwy dla domowego sprzętu AGD. W twardej wodzie znajduje się kamień, który z czasem zaczyna osadzać się w pralce, zmywarce, czajniku, ekspresie do kawy, w bateriach łazienkowych czy w kotłach grzewczych, prowadząc do powstania nieodwracalnych uszkodzeń. W efekcie sprzęt nadaje się tylko do wymiany. Warto też pamiętać, że kamień osadza się w rurach instalacyjnych, zapychając je i powodując awarie. Montując w domu zmiękczacz wody chronimy nie tylko sprzęt AGD i inne urządzenia przed zarastającym kamieniem ale przyczyniamy się również do mniejszego zużycia szamponów, proszków czy płynów do mycia naczyń. W naszej ofercie znajdą Państwo zmiękczacze renomowanej amerykańskiej firmy Ecowater.

Dezynfekcja wody przy pomocy lampy UV

Woda powierzchniowa i woda z własnego ujęcia często jest skażona biologicznie. Może zawierać wirusy, bakterie, pasożyty i inne organizmy chorobotwórcze. Aby mieć pewność, że z naszych kranów płynie czysta nieskażona woda warto zastanowić się nad lampą UV. Działanie bakteriobójczej lampy UV powoduje zniszczenie do 99,99% bakterii i wirusów żyjących w wodzie. Stanowi naturalną metodę dezynfekcji wody bez konieczności użycia środków chemicznych jak ma to miejsce w przypadku dezynfekcji wody np. chlorem. Metoda ta nie zmienia smaku ani zapachu wody. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór lamp UV do wody min. polskiego producenta TMA.

Jonizatory wody

Jonizatory to domowe urządzenie, które za pomocą elektrolizy zamieniają zwykłą wodę w zdrową alkaliczną wodę jonizowaną. W przebiegu tego procesu woda staje się alkaliczna i zwiększa się jej poziom pH (8,5 do 10), a uzyskany ładunek – ujemnym potencjałem utleniania- redukcji ORP. Skupia także mnóstwo dodatnio naładowanych minerałów, tj. wapń, potas, magnez, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Regularne picie wody jonizowanej neutralizuje nadmierne zakwaszenie organizmu i pomaga przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Zapewnia spowolnienie procesów starzenia organizmu, gdyż woda jonizowana jest silnym przeciwutleniaczem.

Filtry wody Radom

Problem zanieczyszczonej i twardej wody dotyczy większości gospodarstw domowych. Aktualnie na rynku istnieje wiele sposobów uzdatniania wody. Nasza firma pomoże dobrać Państwu odpowiednie filtry wody na terenie Radomia tak aby zniknęły Państwa problemy związane z zanieczyszczoną wodą. Zajmujemy się sprzedażą profesjonalnych filtrów do uzdatniania wody w tym zmiękczaczy, odżelaziaczy i lamp UV również na terenie Radomia. Zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania i odpowiemy na wszystkie pytania.

Zobacz także: