Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Sosnowiec

Post

Woda spełnia wiele funkcji w naszym organizmie. Jej głównym zadaniem jest utrzymywanie temperatury ciała, usuwanie toksyn i wszelkich szkodliwych substancji z organizmu. Woda służy również do mycia, gotowania, przygotowywania posiłków dla dzieci, sprzątania. O jakości wody oprócz barwy, smaku i zapachu decyduje również skład, który nie jest widoczny gołym okiem.

Zanieczyszczenia w wodzie wody

Woda wodociągowa zanim trafi do naszych domów poddawana jest procesowi uzdatniania wody. Pomimo tego do naszych kranów trafia woda, która zawiera związki chloru. Uzdatniania wymaga również woda z własnych ujęć, która może zawierać szkodliwe związki azotanów, metali ciężkich i związków organicznych.

Zmiękczacze

Twardość wody jest jednym z najczęstszych problemów przy sieci wodociągowej jak i z własnego ujęcia. Powoduje osadzanie się kamienia na armaturze i instalacji. Zmiękczanie polega na wymianie jonów wapnia i magnezu na jony sodu, którymi naładowane jest złoże. Najlepszym i powszechnie stosowanym filtrem wody o dużej zawartości kamienia jest zmiękczacz wody. W naszej ofercie znajdą Państwo zmiękczacze renomowanej amerykańskiej firmy Ecowater, które charakteryzują się skutecznością i oszczędną eksploatacją.

Lampy UV

Lampy UV stosuje się w przypadku wystąpienia w wodzie mikroorganizmów takich jak wirusy, bakterie, pasożyty czy inne pierwotniaki. Niwelują za pomocą promieniowania UV do 99,99% mikroorganizmów bez konieczności stosowania środków chemicznych takich jak chlor. W naszej ofercie znajdą Państwo lampy bakteriobójczej UV polskiego producenta TMA, pracujące na oryginalnych żarnikach Phillips.

Filtry wody do picia

Gdy nie mamy możliwości podłączenia zmiękczacza a borykamy się z problemem twardej wody, najlepszym rozwiązaniem staje się zamontowanie punktowego filtra do uzdatniania wody. Dzięki nim pozbędziemy się osadu na czajnikach, ekspresach do kawy, poprawi się smak i zapach gotowanych potraw. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są systemy odwróconej osmozy RO-5, RO-6, RO-7 i RO-8 czy nanofiltry.

Jonizatory

To domowe urządzenia, które za pomocą elektrolizy wytwarzają alkaliczną wodę jonizowaną. Woda ta zmniejsza zakwaszenie, opóźnia procesy starzenia się organizmu, szybko nawadnia organizm. Jej poziom pH zwiększa się (8,5 do 10), a uzyskany ładunek – ujemnym potencjałem utleniania - redukcji ORP, który jest silnym antyoksydantem. Alkaliczna woda jonizowana polecana jest osobom szczególnie dbającym o zdrowie.

Filtry wody Sosnowiec

Twarda woda to popularny problem, który dotyczy mieszkańców naszego kraju, również na terenie Sosnowca. Nasza firma pomoże Państwu dobrać odpowiednie filtry wody na terenie Sosnowca. Oferujemy zmiękczacze, odżelaziacze, filtry multifunkcyjne, lampy UV do dezynfekcji wody, systemy odwróconej osmozy czy jonizatory.

Zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania i odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Zobacz także: