Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Tarnów

Post

Woda jest najważniejszym surowcem naturalnym. Towarzyszy nam w codziennym życiu i funkcjonowaniu. Zużywamy ją do picia, mycia, gotowania, sprzątania. Gdy woda jest przejrzysta i nie posiada zmienionego zapachu, nie mamy wątpliwości czy jest zdatna do użytku i spożywania, czy nie. Niestety często pogorszone parametry wody nie są od razu widoczne. O jakości wody dowiadujemy się dopiero po obserwacji osadów np. na sprzęcie AGD.

Zanieczyszczenia w wodzie

Zanieczyszczona woda to problem całej Polski, również na terenie Tarnowa, skąd otrzymujemy wiele zapytań o uzdatniacze do wody. W przypadku wody z własnej studni najczęstszym problemem jest żelazo i mangan. Pierwiastki te powodują rdzawe i brunatne zabarwienie wody, wymagają zazwyczaj skomplikowanych systemów uzdatniania wody. Bywa również tak, że wraz z zanieczyszczeniami chemicznymi, w wodzie pojawiają się bakterie, m in. bakterie Coli, a także wirusy i inne mikroorganizmy. W przypadku wody wodociągowej, uzdatnianie wody jest prostsze, ponieważ woda jest już wcześniej przefiltrowana w lokalnej stacji uzdatniania wody. Jednak w wodzie dostarczanej do odbiorców jest duża twardość, powodująca powstawanie osadów z kamienia. Znakiem dzisiejszych czasów jest także obecność w wodzie mikrowłókien plastiku, hormonów czy farmaceutyków. W takiej sytuacji zaleca się zamontowanie odpowiednich filtrów wody.

Zmiękczacze do wody

Zmiękczanie wody, polega na usunięciu z niej jonów powodujących twardość. Miękka woda nie blokuje systemów grzewczych, nie powoduje powstawania osadów na bateriach prysznicowych, w pralkach czajnikach, zmywarkach, ekspresach do kawy i innych sprzętach AGD. Dodatkowo ma korzystny wpływ na naszą skórę, która nie ulega przesuszeniu. Aby usunąć twardość wody, na głównym doprowadzeniu zimnej wody montuje się zmiękczacze wody. My najczęściej polecamy filtry zmiękczające wodę EcoWater, np. EcoWater eVOLUTION 300 Boost, ponieważ posiadają 10-letnią gwarancję oraz są najbardziej oszczędne w eksploatacji.

Bakteriobójcze lampy UV

Lampy UV do dezynfekcji wody instalowane są w celu sterylizacji wody, czyli usuwania bakterii i mikroorganizmów. Sterylizatory UV generują promieniowanie ultrafioletowe, które działa ze skutecznością 99,99 %. Plusem jest brak konieczności stosowania dodatkowych odczynników chemicznych. Najczęściej wybieranymi lampami UV są lampy bakteriobójcze TMA, pracujące na oryginalnych żarnikach Phillips.

Filtry wody do picia

W przypadku gdy nie mamy możliwości instalacji filtrów wody na cały dom, lub chcemy dodatkowo doczyścić wodę pitną, najlepszym rozwiązaniem są punktowe filtry uzdatniające wodę kranową. Należą do nich systemy odwróconej osmozy, filtry RO-5, RO-6, RO-7, RO-8 oraz nanofiltry i jonizatory wody. Filtry jonizujące wodę pozwalają na uzyskanie wody alkalicznej o wysokim odczynie pH wody i niskim potencjale ORP.

Filtry do wody Tarnów

Filtry do uzdatniania wody pozwalają na uzyskanie czystej wody do picia oraz do celów przemysłowych. Problem z zanieczyszczoną wodą występuje na terenie całej Polski. W rejonie Tarnowa głównym problemem jest duża zawartość żelaza, manganu oraz twardość wody. Nasza firma zajmuje się doborem, sprzedażą i montażem zmiękczaczy wody, odżelaziaczy o odmanganiaczy wody, filtrów multifunkcyjnych, bakteriobójczych lamp UV do dezynfekcji wody, systemów odwróconej osmozy i kuchennych filtrów wody. Zachęcamy do kontaktu – pomożemy dopasować indywidualny filtr do parametrów wody. Odpowiemy także na każde pytanie związane z uzdatnianiem wody.

Zobacz także: