Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Wrocław

Post

Woda używana jest przez nas codziennie do wielu różnych celów. Pijemy ją, gotujemy, wykorzystujemy do mycia, sprzątania. Jest podstawą naszego funkcjonowania. Mimo wszystko rzadko zastanawiamy się czy jakość wody jest odpowiednia. Jeżeli woda w kranie nie posiada dziwnego zapachu i nie zmieniła barwy sądzimy, że nadaje się do picia. Jednak nie zawsze jest to zgodne z rzeczywistością. Najczęściej orientujemy się, że coś jest nie tak, gdy występuje awaria sprzętu AGD, pojawiają się trudne do usunięcia osady.

Zanieczyszczenia w wodzie

Na terenie Wrocławia i okolic woda do odbiorców dostarczana jest za pomocą wodociągów lokalnych lub pochodzi z własnego ujęcia, najczęściej studni głębinowej. Publiczna sieć wodociągowa musi doprowadzać do gospodarstw domowych wodę o jakości odpowiadającej określonym normom, dotyczącym wody do spożycia. Jednak nie zawsze udaje się usunąć z wody takie substancje jak pestycydy, metale ciężkie, farmaceutyki czy coraz częściej pojawiające się mikrowłókna plastiku. W wodzie wodociągowej obecna jest także duża ilość jonów wapnia i magnezu, odpowiedzialnych za powstawanie kamienia kotłowego. Nierzadko woda przepływa przez stare rurociągi, które mogą być powodem zanieczyszczenia wtórnego wody wodociągowej. W przypadku wody z własnego ujęcia w wodzie mogą się pojawić różnorodne zanieczyszczenia: żelazo, mangan, pestycydy, nadmierna twardość a nawet mikroorganizmy chorobotwórcze.

Zmiękczacz wody

Problemem wody, który występuje najpowszechniej jest jej nadmierna twardość, definiowana przez jony wapnia i magnezu. Twarda woda, wpływa negatywnie na instalację wodną i grzewczą, powodując powstawanie kamienia kotłowego, trudnych do usunięcia osadów oraz niszczy urządzenia AGD, pralki, zmywarki, czajniki. Woda z dużą twardością jest optymalna jako woda pitna, ale może mieć także niekorzystne oddziaływanie na włosy i skórę – nadmierne przesuszenie. Najlepszym rozwiązaniem problemu twardej wody jest instalacja zmiękczacza do wody. Odpowiednio dobrany i skuteczny filtr odkamieniający wodę zapewni długotrwałe i bezawaryjne działanie instalacji domowej.

Stacja uzdatniania wody

Gdy korzystamy z wody z własnego ujęcia, aby ją uzdatnić najczęściej konieczna jest instalacja kompleksowej stacji uzdatniania wody, która musi zostać dopasowana to występujących zanieczyszczeń i zużycia wody. Najczęściej system filtracji wody studziennej złożony jest z kilku filtrów: filtry mechaniczne, odpowiadające za zatrzymywanie zanieczyszczeń mechanicznych, piasku i rdzy, odżelaziacze wody do usuwania żelaza i manganu, filtry multifunkcyjne lub zmiękczacze wody, pozwalające na usunięcie resztkowego manganu i żelaza oraz zmiękczenie wody. Jeżeli w źródle wody występują bakterie, należy zamontować także sterylizator UV, potocznie zwany lampą UV do wody.

Filtry do wody pitnej

Mimo zapewnień dostawców wody o jej jakości, rzadko decydujemy się na spożywanie wody bezpośrednio z kranu. Aby wyeliminować konieczność kupowania wody butelkowanej, instaluje się podzlewozmywakowe lub nablatowe systemy odwróconej osmozy wyposażone w liniowy jonizator wody. Takie zestawy filtracyjne pozwalają na uzyskanie wody po wstępnym etapie filtracji - do gotowania, oraz wody po kilku etapach filtracji – do picia. Dzięki wodzie alkalicznej, zjonizowanej o wysokim odczynie pH, uzyskuje się szybsze nawadnianie organizmu oraz spowalnianie procesów starzenia, poprzez usuwanie wolnych rodników.

Filtry wody Wrocław

Zanieczyszczona i twarda woda to problem dotyczący większości polskich gospodarstw domowych, także mieszkańców większych miast. Jakość wody, mimo że jest poprawiana na miejskich stacjach uzdatniania wody, można znacznie udoskonalić we własnym domu lub mieszkaniu. Dzięki instalacji, zmiękczaczy wody, odżelaziaczy i filtrów multifunkcyjnych wody, sterylizatorów UV, jonizatorów wody i filtrów kuchennych woda osiągnie parametry lepsze niż woda z plastikowej butelki. Nasza firma: FILTRY WODY zajmuje się doborem, sprzedażą, montażem i serwisem filtrów do uzdatniania wody także na terenie Wrocławia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak dobrać odpowiedni i wydajny filtr wody do domu, mieszkania, biura dla 4, 5, 6, 8, 12, 20 i więcej osób, które filtry wody będą najlepsze w twoim przypadku zadzwoń lub napisz do nas na komunikatorze, a chętnie podpowiemy uzyskując podstawowe informacje na temat wody w twoim budynku jakie urządzenia filtracyjne zastosować najkorzystniej. Odpowiedni dobór filtrów wody będzie podstawą do skutecznego filtrowania wody. Nie przepłacaj niepotrzebnie. Skonsultuj się zanim niepotrzebnie wydasz swoje pieniądze. Sprawdź ofertę jaką posiada nasz sklep online z filtrami wody.

Zobacz także: