Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Zielona Góra

Post

Woda jest obecna w naszym codziennym życiu. Wykorzystujemy ją do gotowania potraw, przygotowania posiłków dla dzieci, do mycia i sprzątania oraz przede wszystkim pijemy ją. Dla celów zewnętrznych jakość wody nie odgrywa szczególnej roli ale do spożycia powinna spełniać określone normy. Często mimo, że woda jest przezroczysta, jej skład chemiczny znacznie odbiega od norm.

Zanieczyszczenia w wodzie

W wodzie występują zanieczyszczenia naturalne pochodzące z rozpadu materii organicznej oraz skał. Dodatkowo z pól spływają substancje pochodzenia rolniczego, np. nawozy, środki ochrony roślin, oleje, substancje ropopochodne. Większość z nas korzysta z wody wodociągowej, która jest już wstępnie filtrowana w lokalnych stacjach uzdatniania wody. Woda kranowa, która wypływa z filtrów spełnia normy odnośnie spożycia przez ludzi. Jednak często po drodze napotyka nieszczelne lub stare rurociągi, co sprawia, że jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo woda z sieci jest dezynfekowana za pomocą chloru, który w wodzie pozostaje w pewnej ilości. Mimo, że woda przechodzi wiele stopni filtracji, mogą w niej znaleźć się także trudno usuwalne farmaceutyki, mikrowłókna plastiku i hormony. Woda wodociągowa często ma także dużą twardość.

Uzdatnianie wody z własnej studni jest zazwyczaj bardziej wymagające. W naturalnej wodzie może wystąpić duża ilość żelaza, manganu, jonu amonowego a nawet bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy.

Zmiękczacz wody

W przypadku dużej twardości wody (zarówno sieć jak i własne ujęcie) na armaturze pojawiają się charakterystyczne białawe osady i zacieki. Oprócz sprzętów AGD cierpi także instalacja wodna, która stopniowa zmniejsza swój przekrój. Świadczy to o konieczności zamontowania zmiękczacza do wody, który pozbędzie się jonów wapnia i magnezu odpowiadających w głównej mierze za pojawienie się twardości wody. Zmiękczacze wody instalowane są na głównym przyłączu wody, za wodomierzem. Wymagają także podłączenia do prądu i odprowadzenia popłuczyn do kanalizacji. Wysokiej jakości zmiękczacz wody pracuje nawet 20 lat bez konieczności wymiany złoża. Jedyną czynnością eksploatacyjną podczas użytkowania filtrów zmiękczających wodę jest dosypywanie tabletek solnych do zbiornika. Obecnie najczęściej wybiera się kompaktowe zmiękczacze wody. Ważne, aby dobór zmiękczacza był przeprowadzony przez specjalistę w filtracji wody. Do zmiękczaczy godnych polecenia należą filtry wody EcoWater Comfort i eVOLUTION.

Odżelaziacz wody

Dobór filtrów do odżelaziania wody jest uzależniony od odczynu pH wody, utlenialności i połączenia z innymi składnikami np. mangan. Zwykle, aby zapewnić skuteczne usunięcie żelaza z wody stosuje się stację złożoną z narurowego filtra wstępnego do zatrzymywania większych zanieczyszczeń, odżelaziacza do wody (najczęściej jest odżelaziacz Oxydizer Erie z komorą sprężonego powietrza) oraz zmiękczacza lub filtra multifunkcyjnego do wody. Takie rozwiązanie gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości filtracji wody.

Bakteriobójcze lampy UV wody

W wodzie z własnej studni oprócz zanieczyszczeń fizykochemicznych mogą być obecne także bakterie. Do ich unieszkodliwienia stosuje się bakteriobójcze lampy UV do wody. Sterylizatory UV wytwarzają promieniowanie ultrafioletowe, które działa destrukcyjnie na DNA komórek bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów. Wybór właściwej lampy UV do wody zależy od transparentności wody i maksymalnego przepływu godzinowego wody. Najlepsze lampy bakteriobójcze to TMA oraz Sterilight. Charakteryzują się świetnym stosunkiem ceny do jakości dezynfekcji wody.

Filtry do wody pitnej

Aby dokładnie przefiltrować wodę kranową zaleca się zamontowanie podzlewozmywakowego systemu odwróconej osmozy, który zapewni najwyższą jakość wody do picia. Filtry osmozy złożone są z wielu etapów filtracji:

  • Wkłady piankowe odpowiadają za filtrację mechaniczną,
  • Blok węglowy zatrzymuje chlor i metale ciężkie,
  • Membrana osmotyczna usuwa wszystkie mikroskopijne cząstki, bakterie, wirusy, mikrowłókna plastiku,
  • Liniowy węgiel aktywny podnosi odczyn pH wody oraz poprawia jej smak i zapach,
  • Wkład mineralizujący wodę uzupełnia ją w niezbędną ilość podstawowych minerałów,
  • Liniowy jonizator wody Biocera podnosi odczyn pH wody do ok. 8,5, obniża potencjał ORP, działa jonizująco i odkwaszająco.

Filtry Wody Zielona Góra

Woda wymagająca oczyszczenia i uzdatnienia to problem dotyczący terenu całej Polski. Według mapy twardości wynika, że woda w rejonie Zielonej Góry i przyległych terenach jest bardzo twarda i wymaga zmiękczenia wody. Bardzo często pojawia się też problem z żelazem, manganem i bakteriami w wodzie. Zachęcamy do kontaktu!

Oferujemy bezpłatną pomoc w analizie wyników badań wody, dobierzemy odpowiedni filtr wody, zmiękczacz, odżelaziacz, odmanganiacz wody, bakteriobójczą lampę UV do wody oraz systemy do filtrowania wody pitnej. Nasz sklep online prowadzi sprzedaż filtrów wody w Zielonej Górze oraz na terenie całej Polski.

Zobacz także: