Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 200L pionowy
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 200L pionowy
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 200L pionowy
Dostępny w magazynie

Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 200L pionowy

1480.00
Darmowa dostawa od 299.00 zł

Producent: Wimest

Pionowy hydrofor przeponowy Wimest 200L 

Zbiornik hydroforowy o pojemności 200 litrów to niezastąpione urządzenie do magazynowania wody ze studni. Hydrofor Wimest gwarantuje stabilność ciśnienia wody i automatyczną kontrolę nad pracą pompy. Zmniejsza zużycie energii i wydłuża żywotność pompy.

Solidna konstrukcja ze stali oraz wysoka jakość materiałów użytych do produkcji hydrofora zapewnia długotrwałą eksploatację bez potrzeby częstej konserwacji. Jakość i bezpieczeństwo urządzenia potwierdza atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny.

Zastosowanie elastycznej gumowej membrany wewnątrz zbiornika przeponowego umożliwia całkowicie bezpieczne magazynowanie wody. Przepona oddzielająca wodę od ścianek hydrofora minimalizuje ryzyko wystąpienia korozji i wtórnego zanieczyszczenia. Woda w hydroforze pozostaje czysta i higieniczna, nawet po dłuższym czasie przechowywania.

Wymiary zbiornika przeponowego Wimest 200L są następujące: wysokość 1170mm wysokości oraz 550mm średnica. Trzy stabilne nóżki zapewniają pewne oparcie dla masy zbiornika (43kg) nawet podczas intensywnego użytkowania. Powierzchnia zbiornika pokryta estetyczną niebieską farbą.

Pojemność 200 litrów sprawia, że hydrofor jest odpowiedni do domów jednorodzinnych, jak i w celach spożywczych oraz przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie jest duże zapotrzebowanie na czystą wodę przy jednoczesnej stabilności ciśnienia, hydrofor Wimest sprawdzi się doskonale.

Pionowy układ hydroforu pozwoli zaoszczędzić miejsce, co jest niewątpliwie istotnym argumentem dla osób z ograniczoną przestrzenią montażową.

Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest posiada większą pojemność użytkową w porównaniu do zbiorników ocynkowanych. Dzieje się tak dlatego, że zbiorniki ocynkowane wypełnia częściowo woda, a częściowo powietrze. Dzięki zastosowaniu membrany w zbiornikach przeponowych masz do dyspozycji większą ilość wody. To z pewnością szczególnie istotne w przypadku zastosowań przemysłowych czy rolniczych.

Cechy zbiornika przeponowego Wimest 200L

☑️ Łatwy i szybki montaż.

☑️ Współpracuje z pompami hydroforowymi i głębinowymi.

☑️ Trwała i elastyczna membrana do magazynowania wody, wykonana z gumy odpowiedniej do przechowywania wody pitnej.

☑️ Brak kontaktu wody ze ściankami hydroforu eliminuje ryzyko korodowania od środka.

☑️ Brak ryzyka zanieczyszczenia wody magazynowanej w gumowej membranie.

☑️ Wydłuża żywotność pompy poprzez automatyzację cykli pracy. Pompa uruchamia się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, po czym wyłącza się po uzupełnieniu wody w zbiorniku.

☑️ Stabilizuje ciśnienie wody.

☑️ Możliwość zastosowania do wody korozyjnej z większą zawartością wapnia.

☑️ Zbiornik oraz pompa tworzą praktycznie bezobsługowy zestaw hydroforowymi.

☑️ Większa pojemność użytkowa niż zbiorniki ocynkowane.

O czym pamiętać w przypadku hydroforów przeponowych - serwis, przegląd, usterki

Jeżeli zdecydujesz się na hydrofor przeponowy Wimest, pamiętaj, że wymaga on stosunkowo rzadkiej ale regularnej konserwacji.

Czynności konserwacyjne zbiornika przeponowego sprowadzaja się do kontroli i dopompowywania powietrza w urządzeniu. W przypadku, gdy ciśnienie spadnie poniżej optymalnej wartości określonej przez producenta, dopompuj powietrze przez wentyl do zbiornika. Użyj do tego kompresora lub pompki samochodowej. Zanim zaczniesz dopompowywanie, koniecznie opróżnij zbiornik z wody i odepnij urządzenie od prądu.

Jeśli zaniedbasz tę prostą czynność konserwacyjną, gumowa przepona będzie bardziej narażona na uszkodzenie, co może doprowadzić do poważnej awarii hydrofora. Najczęstszym przypadkiem jest rozwarstwienie albo po prostu pęknięcie gumowego worka. W wyniku uszkodzenia membrany najbardziej narażona na awarię jest pompa. Gdy worek pęknie, pompa zacznie uruchamiać się za każdym razem, gdy okręcimy kran.

Nowa membrana do hydroforu o pojemności 200 litrów to dość kosztowny zakup. Cena nowej przepony wynosi od 200 do nawet 500 złotych. Wymianę membrany można zlecić specjaliście lub zrobić to samodzielnie.

Przed zakupem hydroforu zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zajmują się uzdatnianiem wody od wielu lat. Zadzwoń do nas albo zostaw wiadomość e-mail, a my zajmiemy się całą resztą. Znajdziemy urządzenie idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wymiary zbiornika hydroforowego przeponowego Wimest 200L

Polecamy również

 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 100L pionowy

  965.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 100L poziomy

  1060.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 200L pionowy

  1285.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 200L poziomy

  1408.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 300L pionowy

  1367.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 300L poziomy

  1493.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 500L pionowy

  3715.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L pionowy

  907.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L poziomy

  907.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 150L pionowy

  1274.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 150L poziomy

  1274.00

Zobacz także: