Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L pionowy
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L pionowy
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L pionowy
Dostępny w magazynie

Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L pionowy

907.00
Darmowa dostawa od 299.00 zł

Producent: Wimest

Hydrofor przeponowy pionowy Wimest o pojemności 100L

Zbiornik przeponowy znanego polskiego producenta Wimest do magazynowania wody pitnej. Zgromadzona w zbiorniku woda jest w następnej fazie rozprowadzana stosownie do potrzeb do domowej instalacji. Hydrofor membranowy o pojemności 100 litrów sprawdzi się w domach jednorodzinnych, domkach letniskowych, branży spożywczej albo w ogrodnictwie.

Pionowa konstrukcja pozwala zaoszczędzić cenne miejsce, jednocześnie zapewniając płynną integrację urządzenia z przestrzenią przygotowaną do instalacji.

Wewnątrz zbiornika przeponowego znajduje się gumowa przepona, która przechowuje wodę dostarczoną do zbiornika przez pompę. Ta elastyczna membrana została wykonana ze specjalnej gumy, dopuszczonej do magazynowania wody pitnej oraz wody do celów spożywczych.

Zbiornik współpracuje z pompami głębinowymi oraz pompami hydroforowymi. Zbiornik z pompą tworzą kompletny zestaw hydroforowy.

Wysokość zbiornika Wimest 100L wynosi 930mm, natomiast jego średnica to 457mm. Podstawą hydroforu są trzy stabilne nóżki, na których opiera się masa urządzenia. Powierzchnia zbiornika pomalowana charakterystyczną dla hydroforów przeponowych niebieską farbą. Ciśnienie robocze 0,6 MPa.

Hydrofory do wody Wimest wyróżniają się na rynku solidnością i trwałością konstrukcji, a także gwarancją bezpiecznego użytkowania. Świadectwem jakości i bezpieczeństwa urządzenia jest atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny

Cechy zbiornika przeponowego Wimest 100L

☑️ Zastosowanie gumowej membrany izoluje wodę od wewnętrznych ścianek hydroforu, dzięki czemu woda nie jest narażona na zanieczyszczenia. Brak kontaktu wody z urządzeniem eliminuje ryzyko wystąpienia korozji.

☑️ Dużo większa pojemność użytkowa w porównaniu do zbiorników ocynkowanego.

☑️ Zbiornik przeponowy stabilizuje ciśnienie wody.

☑️ Hydrofor z gumową membraną inteligentnie kontroluje pracę pompy. Automatycznie uruchamia pompę, gdy jest to konieczne, po czym wyłącza ją po pobraniu pożądanej ilości wody. W ten ekonomiczny sposób żywotność pompy zostaje wydłużona.

☑️ Zbiorniki przeponowe nadają się do różnych rodzajów wód, nawet tej korozyjnej z nadmiarem wapnia.

Jak zadbać o wymienną przeponę do magazynowania wody?

Zaletą gumowej przepony jest bardzo długa żywotność, sięgająca nawet kilkunastu lat. Długą żywotność warunkuje jednak prosta i regularna konserwacja. Wystarczy, że raz na pół roku sprawdzisz ciśnienie w zbiorniku i uzupełnisz powietrze, gdy jest to konieczne.

Zaniedbanie kontroli ciśnienia w hydroforze może prowadzić do rozwarstwienia lub pęknięcia przepony, a co za tym idzie, konieczności natychmiastowej wymiany.

Ciśnienie w zbiorniku przeponowym najszybciej wyrównasz przy użyciu kompresora. Jeśli nie posiadasz kompresora, możesz użyć zwykłą pompkę samochodową.

Dobicie powietrza do zbiornika przeponowego nie jest zadaniem szczególnie skomplikowanym. Sprawdź wartość ciśnienia określoną przez producenta i podłącz pompkę do wentyla. Przed rozpoczęciem pompowania powietrza upewnij się, że urządzenie jest wyłączone z prądu, a zbiornik pusty.

Jeśli rozważasz zakup hydroforu i potrzebujesz pomocy w wyborze właściwego modelu, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość e-mail, a nasi eksperci zrobią za Ciebie całą resztę.

Wymiary hydroforu przeponowego Wimest 100L

Polecamy również

 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 100L pionowy

  965.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 100L poziomy

  1060.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 200L pionowy

  1285.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 200L poziomy

  1408.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 300L pionowy

  1367.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 300L poziomy

  1493.00
 • Zbiornik hydroforowy ocynkowany Wimest 500L pionowy

  3715.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 100L poziomy

  907.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 150L pionowy

  1274.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 150L poziomy

  1274.00
 • Zbiornik hydroforowy przeponowy Wimest 200L pionowy

  1480.00

Zobacz także: