Jonizatory Wody

//Jonizatory Wody

Jonizatory Wody

Jonizatory wody alkalicznej

Dzisiejsze tempo życia, zła dieta, mała ilość snu czy siedzący tryb życia przyczynia się do ciągłego uczucia zmęczenia, pogorszenia stanu skóry i włosów, bólów głowy. Są to pierwsze objawy zakwaszenia organizmu, czyli braku równowagi kwasowo-zasadowej, odpowiadającej za utrzymanie odpowiedniego pH organizmu. Regularnie utrzymujący się taki stan przyczynia się do powstania wielu chorób cywilizacyjnych takich jak: nowotwory, cukrzyca, nadciśnienie, dna moczanowa czy depresja.

Według naukowców codziennie powinniśmy wypijać średnio od 2 do 2,5 litrów wody. W płynach naszego ciała odbywają się procesy metaboliczne oraz różnorakie reakcje chemiczne. To dzięki wodzie dostarczone zostają najważniejsze substancje odżywcze oraz usunięte produkty metabolizmu. W celu zmniejszenia stanu zakwaszenia, by móc cieszyć się pełnią życia na pomoc przychodzi nam alkaliczna woda jonizowana. Zalecane wartości pH wody zjonizowanej stosowanych w celach zapobiegawczych powinny wynosić od 8,5 do 9,5, a potencjał oksydacyjno- redukcyjny (ORP) od -150 do -250 mV.

Alkaliczna woda jonizowana nazywana jest również wodą „żywą”. Woda, którą spożywamy na co dzień ma budowę klastrową. Tradycyjny klaster wody pitnej z kranu składa się z 12 lub więcej cząsteczek. Jest na tyle duży, że nie może być on bezpośrednio wchłonięty przez komórki. Klastry wody jonizowanej są mniejsze, czyli takie, które składają się z 6-ciu cząsteczek. Cecha ta powoduje, że woda jonizowana jest lepiej wchłaniana i poprawiają się jej właściwości jako rozpuszczalnika. Staje się doskonałym transportem tlenu i składników odżywczych, które wraz z krwią rozprowadzane są po całym organizmie. W skrócie można powiedzieć, że woda ta lepiej nawadnia i przenika przez komórki niosąc ze sobą wszystko czego najbardziej potrzebują.

jaki filtr wody do domu jednorodzinnego

JONIZATOR WODY

Filtry alkalizujące wodę

Alkaliczna woda jonizowana wytwarzana jest w specjalnych urządzeniach tzw. jonizatorach wody. To w nich woda poddawana jest specjalnej elektrolizie, czyli podziałowi na dwie części. Jedna z nich zostaje naładowana jonami hydroksylowymi OH. W przebiegu tego procesu woda staje się alkaliczna i zwiększa się jej poziom pH (8,5 do 10), a uzyskany ładunek – ujemnym potencjałem utleniania – redukcji ORP. Wysokiej jakości jonizator wody pozwala na produkcję wody, skupiającej także mnóstwo dodatnio naładowanych minerałów, tj. wapń, potas, magnez, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.
Druga część cieczy zostaje naładowana jonami wodorowymi H+ i staje się wodą kwaśną o wysokim poziomie utlenialności i niskim pH.

Po zakończeniu elektrolizy, właściwości wody alkalicznej i kwaśnej, znajdujących się w oddzielnych komorach jonizatora wody, są odmienne. Od tych właściwości zależy zastosowanie wody alkalicznej i kwaśnej. Jak zostało wyżej wspomniane woda alkaliczna wpływa na pH organizmu zmniejszając zakwaszenie organizmu, działa pozytywnie na układ trawienny, zmniejszając kwasotę żołądka czy nadmierną fermentację jelit.

Natomiast potencjał utleniania-redukcji (ORP) wody kwaśnej jest dodatni, a wartość pH niższa niż 7,0. Woda kwaśna używana jest przede wszystkim do użytku zewnętrznego. Charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi, antyseptycznymi, antyalergicznymi i przeciwzapalnymi. Możemy ją wykorzystywać min. do płukania gardła w trakcie choroby, przemywania ran, przemywania skóry twarzy zamiast toniku, sterylizacji naczyń kuchennych, mycia blatów czy owoców i warzyw.

Jaki jonizator wody wybrać

Jonizatory wody produkowane są głównie w Japonii i Krei Południowej, gdzie istnieje tradycja picia wody zjonizowanej zarówno w celach medycznych, jak i domowych.

Jonizatory wody alkalicznej nalewowe to rodzaj urządzeń, które napełniane są wodą,  następnie rozpoczyna się proces jonizacji. Takie działanie trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Ten typu jonizatorów do wody skierowany jest do mniejszych gospodarstw domowych, gdyż mogą pomieścić jednorazowo od 0,7 do 2,7 litra wody alkalicznej.

Coraz większą popularnością na rynku cieszą się jonizatory przepływowe. Posiadają wbudowane wstępne filtry wody i podłączane są bezpośrednio do wodociągu. Większość z nich charakteryzuje się nowoczesnym i luksusowym wyglądem pasującym do większości współczesnych kuchni. Posiadają wyświetlacze LCD, ekrany dotykowe czy specjalne czujniki, umożliwiają określenie parametrów jonizacji.  W porównaniu do jonizatorów nalewowych nie musimy czekać na wytworzenie wody jonizowanej, mamy ją na bieżąco co jest doskonałym rozwiązaniem dla większych rodzin.

Czym się kierować przy wyborze jonizatora wody

Pierwszym kryterium jakim powinno kierować się przy wyborze jonizatora jest jakość wody generowanej przez dany jonizator. Najlepszym wyborem będzie model zapewniający najniższe ORP przy jak najwyższym pH (8,5 – 10,0).

Wybierając jonizator do wody alkalicznej warto kierować się również jakością elektrod i ich powierzchnią. Aby uniknąć przechodzenia do wody szkodliwych jonów, anoda powinna być wykonana z metalu obojętnego, który nie reaguje i nie rozpuszcza się w trakcie elektrolizy. Te najbardziej trwałe elektrody tytanowe pokryte są warstwą platyny, co gwarantuje ich najwyższą żywotność nawet do kilkunastu lat. Natomiast im większa powierzchnia płyt tym szybciej otrzymamy wodę o najlepszych dla nas parametrach.

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie jonizatora jest przepływ wody. Może się wydawać, że im większy przepływ wody tym lepiej, ponieważ praca jonizatora jest wydajniejsza. W praktyce najlepiej sprawdzają się jonizatory wody o przepływie wody około 2 l/min.

Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się również czy preferujemy model filtra jonizującego wodę nablatowy czy wolimy jonizator wody model podszafkowy montowany pod zlewem.

Woda jonizowana

W naszej ofercie posiadamy jonizator przepływowy koreańskiej firmy IONCARES 900 posiadający 9 płyt tytanowo – platynowych wytwarzający trzy rodzaje wody: alkaliczną o pH (8,5-10), kwaśną pH 2,5-5,0 oraz wodę czystą ph 7,0. oraz liniowy koreański jonizator wody BIOCERA S-L-FIR-BIO  i wkład jonizujący wodę OXY REDOX LOW produkowany w UE.

Filtry jonizujące wodę

Jeśli nie wiesz:

  •  jaki jonizator wody kupić,
  •  potrzebujesz pomocy w doborze jonizatora,
  • chcesz wiedzieć jaka jest cena jonizatora wody,
  • co to jest żywa woda alkaliczna,
  • czym różni się woda jonizowana od zwykłej wody z kranu,
  • na czym polega wytwarzanie wody alkalicznej,
  • jak odróżnić wysokiej jakości jonizatory wody od przeciętnego …

Napisz do nas lub zadzwoń. Zajmujemy się tym sprzedażą urządzeń do filtrowania wody profesjonalnie. Nasze długoletnie doświadczenie w branży jaką są filtry wody pozwoli nam doradzać w doborze urządzeń filtrujących dopasowanych do Waszych potrzeb, budżetu oraz pH Waszej wody. Nasi doradcy podpowiedzą na co zwrócić uwagę i jaki jonizator wody powinieneś kupić aby sprawdził w Twoim domu.

Prowadzimy sprzedaż, montaż i serwis filtrów wody, stacji uzdatniania wody, zmiękczaczy, lamp UV, filtrów jonizujących wodę nie tylko w takich miastach jak: Warszawa, Otwock, Skarżysko Kamienna, Dębica, Radomsko, Kołobrzeg, Krosno, Tarnobrzeg, Piaseczno, Puławy, Wodzisław Śląski, Skierniewice, Rumia, Starachowice, Zawiercie, Wejherowo, Ostrołęka, Legionowo, Racibórz, Zgierz, Będzin, Świdnica, Bełchatów, Tczew, Mielec, Tarnowskie Góry, Kędzierzyn Koźle, Przemyśl, Pruszków, Stalowa Wola, Chełm, Łomża, Leszno, Zamość, Wrocław, Poznań ale również w pozostałych miastach w Polsce.

filtracja wody
By |2020-11-25T13:48:09+00:00Wrzesień 13th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Jonizatory Wody została wyłączona
X