Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

RO – Odwrócona osmoza

Post

Uzdatnianie wody wodociągowej to często konieczność. Jaki sposób na uzdatnienie jest polecany? To pytanie coraz częściej pojawia się wśród klientów firm uzdatniających wodę. Najlepszym rozwiązaniem na poprawę parametrów wody wodociągowej i przystosowanie jej do spożycia przez ludzi jest filtracja przez system odwróconej osmozy. Ten rodzaj filtracji cieszy się dużą popularnością i zbiera same pozytywnie opinie i komentarze użytkowników.

Na czym polega odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoz złożona jest z wielu etapów. W pierwszym, woda przepływa przez wkład sedymentacyjny, który zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne – piasek, rdza, itp. Standardowo wybierany jest wkład o mikronażu 20. Kolejnym filtrem jest węgiel aktywny blokowy, który odpowiada za wstępne zatrzymanie chloru i pestycydów oraz doczyszczający wkład sedymentacyjny o mniejszym mikronażu niż pierwszy, np. 5. Po tym, następuje właściwa filtracja przez membranę. Jest ona odpowiedzialna za zatrzymanie wszystkich substancji, nawet na poziomie mikrobiologicznym. Gwarantuje 99% usunięcie bakterii i wirusów. Proces odwróconej osmozy zachodzący na membranie obniża odczyn wody do ok.4,5 – 5, dlatego kolejno w systemie zamontowany jest węgiel liniowy, podnoszący odczyn pH. Tak zbudowane są najprostsze zestawy. Umożliwiają one pobór wody z pojedynczej wylewki, przeznaczonej głównie do gotowania, ponieważ nie zawierają minerałów, nie powodując osadzaniu się kamienia w czajniku.

RO Odwrócona Osmoza

RO Odwrócona osmoza

Profesjonalne urządzenia do odwróconej osmozy

W rankingu systemów osmotycznych na pierwszym miejscu znajdują się filtry wyposażone w podwójną wylewkę i wkłady mineralizujące, np. system odwróconej osmozy RO-6 Supreme Premium. Dzięki zastosowaniu tych elementów odwrócona osmoza pozwala na uzyskanie wody przeznaczonej do picia bezpośrednio z wylewki. Najlepsze opinie w tej kategorii zbierają wkłady jonizujące wodę. Liniowe jonizatory wody odpowiadają za odkwaszanie organizmu poprzez podnoszenie odczynu pH do wartości sięgających nawet 9. Dodatkowo realizują zmniejszanie potencjału ORP do wartości ok. -400 mV, dzięki czemu możliwy jest podział wody na mniejsze klastry – szybsze nawadnianie organizmu. Woda uzdatniona za pomocą takiego systemu odwróconej osmozy (system odwróconej osmozy RO-8 Supreme Premium) posiada działanie antyoksydacyjne. Wyposażenie systemów RO w podwójną pozwala na pobór wody po różnych etapach filtracji – zaraz po membranie i węglu liniowym – do gotowania oraz po wkładzie mineralizującym i jonizującym – bezpośrednio do picia.

Koszt eksploatacji zestawu odwróconej osmozy

Eksploatacja zestawu odwróconej osmozy jest tania i prosta. Nie potrzeba wyspecjalizowanego pracownika do serwisowania, czy wymiany elementów. Prostota systemów odwróconej osmozy to niewątpliwie jedna z większych zalet. Roczny koszt wymiany wkładów w najprostszych systemach mieści się nawet w 50 zł. Warto w tym momencie zadać sobie pytanie: ile wydajemy rocznie na kupowanie wody butelkowanej? I czy nie warto uzyskiwać wody o jeszcze lepszych parametrach na bieżąco we własnym domu lub mieszkaniu?

Oceń artykuł

Najnowsze artykuły

  • Bakterie w wodzie i mikroorganizmy

    Bakterie w wodzie i mikroorganizmy

    Bakterie w wodzie są kwestią, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę przy uzdatnianiu wody w domu. Woda może być zanieczyszczona nie tylko kamieniem czy żelazem, które są naturalnie łatwiejsze do zaobserwowania.

  • Uzdatnianie wody ze studni - poznaj skuteczne sposoby!

    Uzdatnianie wody ze studni - poznaj skuteczne sposoby!

    uzdatnianie-wody-ze-studni-poznaj-skuteczne-sposoby

  • Jak działa zmiękczacz wody?

    Jak działa zmiękczacz wody?

    jak-dziala-zmiekczacz-wody

  • Jak uzdatnić wodę w domu? Od czego zacząć?

    Jak uzdatnić wodę w domu? Od czego zacząć?

    jak-uzdatnic-wode-w-domu-od-czego-zaczac

Zobacz także: