RO – Odwrócona osmoza

/RO – Odwrócona osmoza
RO – Odwrócona osmoza2020-04-08T08:33:19+00:00

Uzdatnianie wody wodociągowej to często konieczność. Jaki sposób na uzdatnienie jest polecany? To pytanie coraz częściej pojawia się wśród klientów firm uzdatniających wodę. Najlepszym rozwiązaniem na poprawę parametrów wody wodociągowej i przystosowanie jej do spożycia przez ludzi jest filtracja przez system odwróconej osmozy. Ten rodzaj filtracji cieszy się dużą popularnością i zbiera same pozytywnie opinie i komentarze użytkowników.

Na czym polega odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoz złożona jest z wielu etapów. W pierwszym, woda przepływa przez wkład sedymentacyjny, który zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne – piasek, rdza, itp. Standardowo wybierany jest wkład o mikronażu 20. Kolejnym filtrem jest węgiel aktywny blokowy, który odpowiada za wstępne zatrzymanie chloru i pestycydów oraz doczyszczający wkład sedymentacyjny o mniejszym mikronażu niż pierwszy, np. 5. Po tym, następuje właściwa filtracja przez membranę. Jest ona odpowiedzialna za zatrzymanie wszystkich substancji, nawet na poziomie mikrobiologicznym. Gwarantuje 99% usunięcie bakterii i wirusów. Proces odwróconej osmozy zachodzący na membranie obniża odczyn wody do ok.4,5 – 5, dlatego kolejno w systemie zamontowany jest węgiel liniowy, podnoszący odczyn pH. Tak zbudowane są najprostsze zestawy. Umożliwiają one pobór wody z pojedynczej wylewki, przeznaczonej głównie do gotowania, ponieważ nie zawierają minerałów, nie powodując osadzaniu się kamienia w czajniku.

RO Odwrócona Osmoza

RO Odwrócona Osmoza

RO Odwrócona osmoza

RO Odwrócona osmoza

Profesjonalne urządzenia do odwróconej osmozy

W rankingu systemów osmotycznych na pierwszym miejscu znajdują się filtry wyposażone w podwójną wylewkę i wkłady mineralizujące, np. system odwróconej osmozy RO-6 Supreme Premium. Dzięki zastosowaniu tych elementów odwrócona osmoza pozwala na uzyskanie wody przeznaczonej do picia bezpośrednio z wylewki. Najlepsze opinie w tej kategorii zbierają wkłady jonizujące wodę. Liniowe jonizatory wody odpowiadają za odkwaszanie organizmu poprzez podnoszenie odczynu pH do wartości sięgających nawet 9. Dodatkowo realizują zmniejszanie potencjału ORP do wartości ok. -400 mV, dzięki czemu możliwy jest podział wody na mniejsze klastry – szybsze nawadnianie organizmu. Woda uzdatniona za pomocą takiego systemu odwróconej osmozy (system odwróconej osmozy RO-8 Supreme Premium) posiada działanie antyoksydacyjne. Wyposażenie systemów RO w podwójną pozwala na pobór wody po różnych etapach filtracji – zaraz po membranie i węglu liniowym – do gotowania oraz po wkładzie mineralizującym i jonizującym – bezpośrednio do picia.

Koszt eksploatacji zestawu odwróconej osmozy

Eksploatacja zestawu odwróconej osmozy jest tania i prosta. Nie potrzeba wyspecjalizowanego pracownika do serwisowania, czy wymiany elementów. Prostota systemów odwróconej osmozy to niewątpliwie jedna z większych zalet. Roczny koszt wymiany wkładów w najprostszych systemach mieści się nawet w 50 zł. Warto w tym momencie zadać sobie pytanie: ile wydajemy rocznie na kupowanie wody butelkowanej? I czy nie warto uzyskiwać wody o jeszcze lepszych parametrach na bieżąco we własnym domu lub mieszkaniu?

X