Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Post

Najlepszy producent bakteriobójczych lamp UV do wody

Firma TMA to znany i szanowany producent bakteriobójczych sterylizatorów i lamp UV do dezynfekcji wody. Polska firma w swojej bogatej ofercie posiada ponad 30 modeli sterylizatorów o różnych wydajnościach stosowanych do uzdatniania wody pitnej dla domów jednorodzinnych, wody technologicznej dla przemysłu, odkażania wody w basenach. Najlepszy producent lamp UV do wody TMA – może się pochwalić ponad 5000 lampami zamontowanymi na terenie Polski i UE. Lampy UV TMA produkowane są w Polsce, na elementach i podzespołach pochodzących z terenu Unii Europejskiej.

Polski producent lamp UV

Sterylizatory UV z oryginalnymi częściami zamiennymi

Za generowanie promieniowania ultrafioletowego odpowiadają oryginalne promienniki Phillips. Dzięki temu w przeciwieństwie do konkurencyjnych firm z branży dezynfekcji wody, które wykorzystują żarniki produkowane w krajach azjatyckich – TMA uzyskuje bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu z wody bakterii i wirusów. Szafy sterownicze do małych domowych modeli lamp UV serii V produkowane są przez firmę ABB, do dużych sterylizatorów AM oraz AP-POOL przez Schneider-Electric. Przewody elektryczne oraz całe okablowanie dostarcza amerykańska znana marka HeluKabel, osprzęt w szafkach, bezpieczniki – Hager. Stal kwasoodporna, którą TMA wykorzystuje w swoich produktach wytwarzana jest w europejskich hutach, co gwarantuje najwyższą jakość. Jest ona dodatkowo polerowana ręcznie. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy, każda lampa przed opuszczeniem fabryki TMA przeprowadza ciśnieniową próbę szczelności sterylizatora UV. Co najważniejsze – produkty do filtracji wody marki TMA charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Bakteriobójcze lampy UV TMA do domów jednorodzinnych

Sterylizatory UV TMA są najczęściej wybieranymi lampami bakteriobójczymi do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, które korzystają z wody studziennej, z własnego ujęcia. Głównym parametrem decydującym o takim wyborze jest przystępna cena lamp do dezynfekcji wody TMA, ich jakość oraz dostosowanie dawki promieniowania do obowiązujących w Polsce norm. Żarniki TMA generują promieniowanie ultrafioletowe  o długości fal 254 nm i dawce 400 J/m. Dzięki temu promieniowanie UV wnika do DNA bakterii wirusów i bakterii, powodując ich nieodwracalne obumieranie. Dobór odpowiedniej lampy do wody jest uzależniony przede wszystkim od jakości wody, jej transparentności oraz maksymalnego przepływu chwilowego wody. Sterylizatory UV TMA cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników w głównej mierze poprzez wieloletnią bezawaryjną pracę, dostępność części zamiennych oraz przede wszystkim tanią eksploatacją. Do zalet lamp UV renomowanej marki TMA należy także możliwość pracy, także w przypadku braku przepływu wody oraz wyposażenie w turbolizator, który zapewnia jednakową skuteczność promieniowania w całym korpusie. Urządzenia TMA produkowane są w specjalnym kształcie, przypominającym literę „L”, co pozwala na łatwy, samodzielny montaż. Popularnymi modelami sterylizatorów UV TMA do domu są:

Profesjonalne przemysłowe sterylizatory UV TMA

Renomowana marka filtrów do wody, jaką jest TMA w swojej ofercie posiada także lampy UV do dezynfekcji dla większych przepływów wody, stosowane głównie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, w hodowli zwierząt, uprawie roślin oraz produkcji. Przemysłowe bakteriobójcze lampy UV TMA należą do serii AM oraz AMX i pozwalają na skutecznie usuwanie bakterii i wirusów z wody wykorzystując tak jak w mniejszej serii V, światło ultrafioletowe. Sterylizatory UV TMA dla przemysłu wykonywane są ze stali kwasoodpornej AISI 304L lub AISI 316 L. Posiadają rozbudowane szafy sterownicze z wyprowadzeniem alarmów świetlnych i dźwiękowych. Polski producent zadbał także, aby podczas eksploatacji nie było problemów z osadzeniem się kamienia kotłowego na rurach osłonowych – żarniki pracują w trybie niskociśnieniowym i niskotemperaturowym. Dodatkowo ich żywotność została wydłużona do ok. 16000 godzin ciągłej pracy.

Sterylizatory UV TMA z serii AM

Seria lamp UV TMA AM przeznaczona jest do uzdatniania wody pitnej w instalacjach prywatnych, miejskich, do wody basenowej i użytkowej w farmacji, przemyśle spożywczym i produkcji. Seria obejmuje 12 modeli sterylizatorów UV o przepływach od 18,7 do 1650 m3/h. Każda lampa UV TMA AM złożona jest z korpusu ze stali kwasoodpornej, szafki sterowniczej wyposażonej w system alarmowy, licznik pracy oraz sygnał świetlne i dźwiękowe. Sterylizatory bakteriobójcze TMA AM, dzięki swoim stosunkowo niewielkim wymiarom mają możliwość pracy w pionie i poziomie.

Przemysłowe bakteriobójcze lampy UV TMA AMX

Renomowana marka sterylizatorów UV TMA proponuje także nowoczesną serię lamp bakteriobójczych dla przemysłu TMA AMX. Podobnie jak lampy UV z serii AM, stosowane są do dezynfekcji wody w instalacjach prywatnych, wiejskich i miejskich wodociągach, basenach, w produkcji. Aktualna seria to 10 modeli sterylizatorów UV o przepływach od 40 m3/h do 1400 m3/h. Każdy z modeli TMA AMX wyposażony jest w stalowy korpus, promiennik UV o żywotności do 16000 h oraz szafę sterowniczą. W porównaniu do starszej serii AM, sterylizatory UV TMA AMX posiadają znacznie większą wydajność, dzięki zastosowaniu promienników UV o większej mocy (325 W). Jednak ze względu na duże wymiary, montaż lampy TMA AMX do wody jest możliwy tylko w poziomie. Każdy produkt firmy TMA można doposażyć w cyfrowy czujnik pomiaru natężenia UV.

 • bakteriobójcza lampa UV TMA AMX 0 – 28,0 m3/h
 • przemysłowa lampa UV do wody TMA AMX 1  – 40,0 m3/h
 • sterylizator UV do wody TMA AMX 2 – 73,0 m3/h
 • lampa bakteriobójcza do wody TMA AMX 3 – 131,0 m3/h
 • sterylizator UV TMA AMX 4 – 211,0 m3/h
 • bakteriobójcza lampa UV TMA AMX 5 – 277,o m3/h
 • przemysłowa lampa UV do wody TMA AMX 6  – 380,0 m3/h
 • sterylizator UV do wody TMA AMX 8 – 585,0 m3/h
 • lampa bakteriobójcza do wody TMA AMX 10 – 767,0 m3/h
 • sterylizator UV TMA AMX 12 – 930,0 m3/h
 • bakteriobójcza lampa UV TMA AMX 16 – 1400,o m3/h

Zobacz także: