Woda alkaliczna

//Woda alkaliczna

Woda alkaliczna

Woda alkaliczna co to jest

Ostatnio dużo słyszy się na temat wody alkalicznej. Co to za rodzaj wody i czym różni się od zwykłej „kranówy”? Woda, z którą najczęściej mamy do czynienia w codziennym użytkowaniu ma wartość pH = 6,5 – 7,5. Jest wodą neutralną, lekko kwaśną lub lekko zasadową. Taki odczyn ma również większość wód butelkowanych. Woda alkaliczna jest zasadowa. Ma odczyn pH > 9. Często nazywana jest wodą żywą, ponieważ jej chemizm jest podobny do płynów ustrojowych w ciele człowieka.

Zalety picia żywej wody

W Internecie pojawia się mnóstwo informacji na ten temat. Nie wszystkie są jednak prawdziwe.

Dlatego postaramy się je zweryfikować. Przede wszystkim, dzięki podwyższonemu pH pozwala na zachowanie bilansu kwasowo-zasadowego organizmu. Dzięki temu nasz organizm pracuje prawidłowo, mięśnie mogą się szybko regenerować a układ trawienny przyspiesza swoje działanie.

Rzadko mamy czas na weryfikację tego co jemy. Nie zdajemy sobie sprawy z wpływu różnych potraw na nasz organizm. Woda alkaliczna pozwala na neutralizowanie nadmiernego zakwaszenia organizmu, które pojawia się po spożywaniu produktów takich jak kawa, mięsa, wędliny, itp. Gwarantuje lepsze samopoczucie i zdrowie fizyczne.

Kolejną zaletą wody alkalicznej jest eliminowanie wolnych rodników, antyoksydacja. Picie żywej wody zapobiega powstawaniu oksydantów i zapewnia ich usuwanie. Dzięki temu uzyskuje się spowolnienie procesów starzenia organizmu i redukcję negatywnych skutków zbyt dużej liczby wolnych rodników, np. wytwarzania komórek rakowych.

Picie wody o wysokim pH pozwala na szybsze wchłanianie minerałów i nawadnianie organizmu. W wielu przypadkach przyczyni się do zwiększenia efektów odchudzania, zwiększenia skuteczności układu odpornościowego.

W sieci możemy przeczytać, że picie wody alkalicznej pozwoliło na całkowite wyleczenie z ciężkich chorób. Pamiętajmy jednak, że mimo rozmaitych artykułów i świadectw użytkowników żywej wody, nie pozwoli ona na wyleczenie z różnych schorzeń, ale pozwoli na zwiększenie efektywności tradycyjnego leczenia, a sam wpływ wody alkalicznej nie został potwierdzony naukowo.

Na pewno najlepszym sposobem na zbadanie efektów picia alkalicznej wody, jest jej przetestowanie.

Jak podwyższać odczyn pH wody

 • Domowe sposoby alkalizacji wody

  Jednym z najprostszych sposobów na otrzymanie wody o zwiększonym pH jest dodanie do niej świeżych plasterków cytryny i łyżki soli. Wbrew pozorom, mimo kwaśnego smaku cytryna ma właściwości zasadowe. Tak przygotowaną wodę najlepiej odstawić na dobę i wypić na drugi dzień.

 • Alkaliczna woda butelkowana

  Gotową, naturalną wodę alkaliczną można kupić w butelkach. Pochodzi ona ze źródeł naturalnych. Jej odczyn pH wynosi ok. 9,2. Niestety nie można jej długi przechowywać, a cena jest znacznie droższa niż zwykłej wody. Na polskim rynku znajdziemy kilka jej rodzajów. Najpopularniejsza jest woda JAVA wydobywana niedaleko nas, w okolicach Brzozowa.

 • Proszek alkalizujący wodę

  Proszek alkalizujący w saszetkach to bardzo łatwy i szybki sposób na uzyskanie alkalicznej wody. W skład saszetek wchodzą minerały pochodzące z japońskich koralowców. Działają antyoksydacyjnie, umożliwiają podwyższenie stężenia minerałów.

 • Dzbanek alkalizujący do wody

  Zasada działania takiego dzbanka opiera się na trzech etapach. Na początku woda przepływa przez wkład węglowy, który poprawia jej smak i zapach. Kolejno następuje podniesienie pH wody oraz jej antyoksydacja, poprzez wprowadzenie ujemnie naładowanych jonów wodorowych. Dodatkowo woda zyskuje zmniejszenie potencjału ORP. Woda zalkalizowana przeznaczona do spożycia stanowi ok. połowę przefiltrowanej wody ( w przypadku standardowego dzbanka o poj. 3,2 l, do spożycia przeznaczone jest ok. 1,8 l).

 • Jonizator wody

  Jonizator wody to obecnie jeden z najczęściej wybieranych sposobów, pozwalających otrzymać zalkalizowana wodę. Jonizator wody jest najczęściej niewielkim urządzeniem, wyposażonym w anodę i katodę. Jego zasada działania polega na rozdzielaniu cząstek podczas elektrolizy. Powstaje woda zasadowa i kwasowa. Ceny jonizatorów wody są bardzo różne. Można znaleźć produkt warty od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu złotych.

 • Liniowy jonizator wody

  Liniowy jonizator wody to najnowsze rozwiązanie do podwyższania odczynu pH.  Najczęściej stosowany jest jako dodatkowy stopień osmozy. Zastosowanie wkładu liniowego do alkalizacji zapewnia:

  • wzbogacanie wody w minerały: potas, wapń, magnez, itd., poprawiając przemiany metaboliczne organizmu,
  • likwidowanie szkodliwych toksyn,
  • zwiększanie przyswajalności pierwiastków mineralnych,
  • szybsze i skuteczniejsze nawadnianie organizmu poprzez zmniejszenie klasterów wody,
  • usuwanie wolnych rodników, spowalniając starzenie się organizmu,
  • uzyskiwanie lepszego smaku, podwyższenie pH i jednoczesne obniżenie ORP wody,
  • zmniejszenie ryzyka zachorowań na cukrzycę, nowotwory, choroby układu krążenia,
  • kompatybilność z większością systemów RO dostępnych na rynku.

W porównaniu do jonizatorów wody, koszty wkładów jonizujących są znacznie mniejsze.

W ofercie naszego sklepu posiadamy Wkład jonizujący wodę Supreme-Biocera S-L-FIR-BIO. Zachęcamy do przetestowania.

By |2020-12-10T15:36:03+00:00Październik 4th, 2018|Poradnik|Możliwość komentowania Woda alkaliczna została wyłączona
X