Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Post

Najlepsza marka filtrów wody – EcoWater

Spośród najlepszych marek filtrów wody na szczególne wyróżnienie zasługuje EcoWater. EcoWater Systems to największy na świecie producent zmiękczaczy wody, filtrów odwróconej osmozy i filtrów narurowych. Jest częścią grupy kapitałowej, której przywódcą jest Warren E. Buffet. Założycielem marki uzdatniaczy wody jest wynalazca pierwszego automatycznego zmiękczacza wody (opatentowanego w 1925 roku). EcoWater to całkowicie amerykańska firma: projektowanie, wykonawstwo i produkcja filtrów wody odbywa się w fabrykach w USA. Znana marka EcoWater produkuje zmiękczacze do wody pracujące najoszczędniej na rynku. Jako jedyny producent stacji uzdatniania wody posiada certyfikat zerowego śladu węglowego. Wszystkie filtry do wody EcoWater wykonane są z materiałów gwarantujących najwyższą jakość i wieloletnie bezawaryjne działanie. Większość z produktów do filtracji wody EcoWater, objęta jest 10 letnią gwarancją na wszystkie podzespoły i części.

Filtry-wody Autoryzowanym Partnerem EcoWater

W Polsce EcoWater umożliwia zakup, serwis i montaż topowych filtrów wody za pośrednictwem doświadczonych firm. Nasza firma – Filtry Sp. z o.o. od prawie 30 lat jest autoryzowanym partnerem marki EcoWater. Odpowiadamy za dobór najlepszego filtra do Twojego domu, przygotowujemy nieodpłatne, korzystne cenowo oferty na stacje uzdatniania wody, serwisujemy, montujemy oraz opiekujemy się sprzedanymi filtrami EcoWater nawet po zakupie.

Najlepsze zmiękczacze wody do domu

Topowymi produktami amerykańskiej marki EcoWater są kompaktowe zmiękczacze wody. Wszystkie filtry do zmiękczania wody wykonane są w nowoczesnej technologii, która gwarantuje najniższe zużycie wody i soli do regeneracji oraz niemal całkowitą bezawaryjność. Aktualnie dostępne są 2 serie zmiękczaczy wody EcoWater – podstawowa Comfort oraz nowoczesna eVOLUTION.

Zmiękczacz do wody Comfort i eVOLUTION

Największą różnicą pomiędzy seriami jest elektronika. Zmiękczacze do wody EcoWater eVOLUTION posiadają wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu łączą się z aplikacją zainstalowaną na telefonie użytkownika. Dzięki temu na bieżąco można śledzić zużycie i przepływ wody, ilość wody jaką zmiękczacz może uzdatnić do najbliższej regeneracji, ilość usuniętego kamienia. Możliwe jest także zdalne wprowadzenie zmiękczacza w tryb regeneracji. Zmiękczacze wody EcoWater z serii eVOLUTION informują poprzez SMS lub mail o konieczności dosypania soli do zbiornika, co sprawia, że są niemal bezobsługowe. Możliwe jest także ustawienie alarmu zbyt dużego zużycia wody, dzięki czemu użytkownik może zapobiegać ewentualnym przelewom wody z punktów poboru. W porównaniu do zmiękczaczy EcoWater z podstawowej serii Comfort, eVolution mają także większe głowice sterujące. Takie rozwiązanie wpływa na jeszcze większe oszczędności w eksploatacji (do 75% ekonomiczniejsza praca, niż inne dostępne na rynku odkamieniacze wody). EcoWater zadbał o to, aby każdy ze zmiękczaczy tej popularnej marki był wyposażony w zawór by-pass. Za jego pośrednictwem można wypiąć urządzenie filtrujące z instalacji oraz ustawić optymalny poziom twardości wody (poprzez zmieszanie z wodą surową).

Zalety amerykańskich odkamieniaczy wody EcoWater

Zmiękczacze wody EcoWater wyposażone są w oryginalne, amerykańskie sterowanie, które optymalizuje pracę zmiękczacza wody sprawiając, staje się ona wydajna i efektowana. Regeneracja żywicy jonowymiennej przeprowadzana jest proporcjonalnie do wykorzystania jej zdolności wychwytywania jonów twardości wody. Dzięki temu, filtry zmiękczające wodę dostosowują się do charakterystyki rozbiorów wody w domu użytkownika, zapewniając dostęp do zmiękczonej wody bez przerw. W przypadku montażu odkamieniacza wody EcoWater na wodzie wodociągowej, żywica zmiękczająca zwykle pracuje nawet do 20 lat bez wymiany. Wszystkie elementy filtra wody EcoWater, tj. głowica, elektronika, butla, złoże, sterownik objęte są 10 letnią gwarancją.

Dobór zmiękczacza wody EcoWater uzależniony jest twardości wody, zużycia i chwilowego zapotrzebowania na wodę. Filry zmiękczające wodę EcoWater dopasowują się do poboru wody przez użytkownika, ale warto wybrać model, który będzie pracowował najoptymalniej. Poniżej przedstawiamy proponowane modele w zależności od wymienionych parametrów:

Skuteczne wielofunkcyjne filtry do wody

EcoWater – producent filtrów wody, które stosuje się również do własnych ujęć wody, gdy oprócz twardości, w wodzie występują także jony manganu oraz żelaza. Filtry wielofunkcyjne EcoWater wyposażone są w specjalną mieszankę złoż filtracyjnych do zmiękczania, odżelaziania, odmanganiania wody oraz usuwania związków azotowych. Podobnie jak w przypadku zmiękczaczy wody, EcoWater proponuje 2 serie filtrów o wysokiej skuteczności w uzdatnianiu wody z własnego ujęcia – podstawową Comfort – EcoWater Comfort 500 Ecomulti i eVOLUTION – EcoWater eVOLUTION 500 Power Ecomulti z rozbudowaną elektroniką i większą 1” głowicą z 2 dyskami. Za sterowanie procesem filtracji wody odpowiada oryginalna amerykańska głowica, która przeprowadza regenerację filtra EcoWater z dokładnie wyliczoną ilością soli i wody. Najlepsze filtry wielofunkcyjne EcoWater są kompaktowe. Ich niewielkie wymiary są zaletą, gdy nie ma miejsca na montaż dużej stacji uzdatniania wody. Filtry amerykańskiego producenta EcoWater do wody z własnej studni charakteryzują się również niewielką ilością wody zużywanej do regeneracji. Jeżeli chcesz poznać opinie o filtrach wody EcoWater, zachęcamy do poczytania ocen i obserwacji zadowolonych użytkowników filtrów multifunkcyjnych EcoWater.

Zmiękczacz wody z węglem

Oprócz tradycyjnych zmiękczaczy wody oraz filtrów wielofunkcyjnych EcoWater w swojej ofercie posiada także nowoczesne zmiękczacze wody 2w1 z węglem aktywnym. Takie kompleksowe rozwiązanie pozwala na jednoczesne usunięcie twardości wody oraz usunięcie nieprzyjemnego zapachu i smaku chloru z uzdatnianej wody, wielkocząsteczkowych substancji organicznych, benzenu, chloru, arsenu, herbicydów, ołowiu. Najlepszy producent filtrów do wody EcoWater proponuje dwa zmiękczacze z wbudowanym filtrem z węgla aktywnego – EcoWater eVOLUTION Refiner. Modele różnią się ilością złóż oraz wydajnością. Kompaktowy odkamieniacz wody z węglem zużywa minimalną ilość wody i soli do regeneracji. Refiner wyposażony jest w moduł WiFi, który pozwala na monitorowanie parametrów pracy filtra, kontrolę zużycia wody. Filtr EcoWater wysyła powiadomienie o konieczności dosypania soli do zbiornika. Innowacyjne filtry zmiękczające i filtrujące wodę amerykańskiego producenta EcoWater najczęściej montowane są w domach jednorodzinnych, restauracjach, gastronomii i w innych budynkach, do których doprowadzona jest woda wodociągowa. Podobnie jak standardowe zmiękczacze wody, posiadają 10 lat gwarancji. W zależności od ilości użytkowników, twardości wody wybierane są modele:

Do bestsellerowych produktów renomowanej marki EcoWater należą także kolumny filtracyjne wypełnione węglem aktywnym wysokiej jakości. Kolumny węglowe stosowane są do filtracji wody wodociągowej do usuwania chloru, metali ciężkich, pestycydów oraz do wody z własnej studni do podnoszenia odczynu pH wody i poprawy smaku i zapachu wody do spożycia. Nowoczesne filtry węglowe EcoWater wyróżniają się automatycznym płukaniem, co ma znaczący wpływ na bezobsługowość i żywotność węgla aktywnego. Podczas przepływu wody przez kolumnę filtracyjną EcoWater następuje jednoczesne uzdatnienie i filtracja mechaniczna wody. Amerykańska firma EcoWater proponuje 3 modele filtrów węglowych: dwa mniejsze z ok. 14 litrami węgla aktywnego – EcoWater CWFS i nowszy model EcoWater CWFS WHF oraz znacznie większą kolumnę węglową, dopasowaną wizualnie do linii zmiękczaczy i filtrów multifunkcyjnych eVOLUTION –  EcoWater eXPERT IRON 700. Duży z węglem aktywnym Expert podobnie jak pozostałe markowe filtry wody posiada wbudowany moduł WiFi, który umożliwia kontrolę przepływów wody i śledzenie pracy uzdatniacza wody nawet z daleka od domu.

Filtry mechaniczne EcoWater

Jak przystało na producenta kompleksowych stacji uzdatniania wody, EcoWater zapewnia także najlepsze rozwiązania do filtracji mechanicznej – filtr wstępny EcoWater AFF. Narurowy filtr mechaniczny jest bardzo nowoczesny. Wyróżnia się przede wszystkim automatycznym płukaniem wstecznym. Jest praktycznie bezobsługowy. Płucze się samoczynnie z wcześniej zaprogramowaną częstotliwością. Dzięki temu powierzchnia filtracyjna – stalowa siatka filtracyjna o dokładności 60 lub 100 mikron jest cały czas czysta i higieniczna. Do zadań filtra mechanicznego należy zatrzymywanie zanieczyszczeń stałych, piasków, osadów, zawiesin. Tym samym EcoWater AFF stanowi zabezpieczenie głowic dużych kolumn filtracyjnych. W porównaniu do filtrów wody z automatycznym płukaniem innych producentów, profesjonalny filtr EcoWater AFF ma bardzo konkurencyjną cenę. Wyróżnia się także pod względem wytrzymałości. Posiada przezroczysty poliamidowy kielich i wzmacnianą włóknem szklanym głowicę. Filtr wody AFF jest sprzedawany także w zestawach promocyjnych razem ze zmiękczaczami EcoWater Comfort i eVOLUTION.

Kuchenne filtry do wody pitnej EcoWater

Końcowym elementem filtracji w domu są podzlewowe filtry do uzdatniania wody w kuchni – np. systemy odwróconej osmozy. Firma EcoWater jest producentem nowoczesnych systemów do poprawy parametrów wody do picia prosto z kranu. Najlepszym filtrem odwróconej osmozy jest EcoWater ERO-375. Filtr RO od tradycyjnych rozwiązań wyróżnia się innowacyjnością. Chromowana wylewka do poboru wody wyposażona jest w diodę LED, która sygnalizuje pogorszenie jakości wody i konieczność wymiany wkładów filtracyjnych. Membrana oraz wkład wstępny i szlifujący odkręcane są w technologii cartridge, czyli tzw. „kliknij i przekręć”, co sprawia, że z serwisem poradzi sobie sam użytkownik. System odwróconej osmozy EcoWater zatrzymuje bakterie, wirusy, chlor, metale ciężkie, pestycydy, mikrowłókna plastiku oraz twardość wody. Dzięki temu woda nie pozostawia osadów w czajniku, czy ekspresie. EcoWater przygotował także alternatywę – mikrobiologiczny filtr EcoWater EPS-1000. Jest to jedyny na rynku filtr wody, który nie usuwa z wody minerałów, a jednocześnie pozwala na dokładną filtrację wody, usunięcie mikroorganizmów, wirusów i bakterii. Zaletą filtra EcoWater EPS jest zamykanie przepływu, gdy zdolność filtracyjna zostanie wyczerpana.

Zobacz także: