<

Filtry Cintropur

//Filtry Cintropur

Filtry Cintropur

Filtry narurowe Cintropur to filtry mechaniczne w całości produkowane w Belgii. Wykonane są z materiałów syntetycznych najwyższej jakości. W ofercie można znaleźć filtry przeznaczone do użytku domowego oraz przemysłowego.

Filtry narurowe Cintropur przeznaczone do użytku domowego to głównie Cintropur NW 18/25/32 pozwalają na filtrację mechaniczną. Dokładnie usuwają zanieczyszczenia, zawiesiny i osady z wody studziennej. Nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaczem lub lampą UV.

Przemysłowe filtry do wody Cintropur NW 500/650/800 zaprojektowane są do pracy w wymagających warunkach.  Urządzenia zapewniają wysokie przepływy przy bardzo dokładnej filtracji wody oraz są odporne na uderzenia ciśnienia wody. Pasują do praktycznie całego sektora przemysłowego. Montowane są m.in. w hotelach, fabrykach, obiektach gastronomicznych, w sieciach nawadniających, przy filtracji deszczówki. Instalacja urządzenia odbywa się za pomocą przyłączy śrubunkowych lub kołnierzowych. Wzbogacone o manometry glicerynowe.

Rozmiary filtrów Cintropur

 • Filtr Cintropur NW18 to najmniejszy z rodziny filtrów mechanicznych o wymiarach przeznaczony jako filtr wstępny do niewielkich domów jednorodzinnych lub mieszkań. Mimo swoich rozmiarów jest dość wydajny. Sprawdza się jako filtr wstępny przed urządzeniami gospodarstwa domowego. Wydajność 3,5 m³/h. Rozmiar: 23,2 x 23 cm. Doskonale nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaczem lub lampą UV.

 • Filtr Cintropur NW25 stosowany jest najczęściej do filtracji wody z własnej studni. Jest optymalną wersją do uzdatniania wody pod kątem mechanicznym na cały dom. Przepływ: 5,5 m³/h. Rozmiar 35,5x23cm. Doskonale nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaczem lub lampą UV.

 • Filtr Cintropur NW32 to niezawodny filtr mechaniczny o wysokim przepływie wody: do 6,5 m3/h Rozmiar 57,5x23cm. Stosowany jest głównie do domów jednorodzinnych oraz niewielkich rozwiązaniach przemysłowych. Doskonale nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaczem lub lampą UV.

 • Filtr Cintropur NW 340 ze względów na wysoką wydajność, filtr można zastosować w domu jak i przemyśle. Urządzenie w standardzie posiada manometry i zawór spustowy. Wydajność do 10 m3/h

 • Filtr Cintropur NW 400 stosowany do przepływów do 12 m³/h. Ze względów na wysoką wydajność, filtr można zastosować w domu jak i przemyśle. Model wyposażony w manometry 0-20 bar. Rozmiary 57,5 cmx 28,4cm.

 • Filtr Cintropur NW 500 stosowany jest jako zabezpieczenie instalacji przemysłowych, ochrony instalacji sanitarnych, maszyn produkcyjnych, filtracji sieci nawadniających, wody deszczowej i studziennej. Rozmiary 71 cm x 36,3 cm. Przepływ wody do 18 m3/h. Model wyposażony w manometry.

 • Filtr Cintropur NW 650 ma uniwersalne zastosowania, sprawdza się we wszystkich dziedzinach przemysłu.  Przepływ wody: do 25 m3/h. Rozmiar: 36,3 x 77 cm.

 • Filtr Cintropur NW 800 to duże filtry przemysłowe o największej wydajności do 32 m3/h o rozmiarach 77×31,3cm. Jest odporny na uderzenia ciśnienia wody. Ma dużą średnicę przyłączy i bardzo dużą powierzchnię filtracji 1288 cm².

Jak działają filtry Cintropur

Wirówka nałożona na stelaż z wkładem wchodzi w głowicę obudowy. W trakcie przepływu wody, za pomocą siły odśrodkowej wirówka rozprowadza wodę na całą powierzchnię klosza. Zanieczyszczenia rozprowadzane są równomiernie na  powierzchni wkładu filtracyjnego. Przeźroczysty klosz pozwala optycznie sprawdzić stan zanieczyszczenia powierzchni wkładu filtracyjnego. Dokładność filtracji uzależniona jest od mikronażu zastosowanego wkładu.

Wkłady do filtrów Cintropur

Wkłady Cintropur występują w wersji poliestrowej (standardowe) oraz nylonowej. Dokładność filtracji od 300 do 1 mikronów. Rękawy Cintropur są wielokrotnego użytku a czyszczenie odbywa się przez płukanie. Oba rodzaje odpowiadają za filtrację mechaniczną. Zatrzymują piasek, rdzę, cząsteczki korozji oraz pozostałe zawiesiny. Wkłady montuje się na stelażu filtra Cintropur. Ze względów higienicznych i w celu zapewnienia idealnego działania zaleca się wymianę wkładu przynajmniej 3 razy w roku lub gdy spadek ciśnienia osiągnie 1 bar. Dzięki wkładom o mikronażu 5 filtry Cintropur nadają się do montażu przed bakteriobójczymi lampami UV.

Zalety filtrów Cintropur

 • Nie powoduje spadków ciśnienia – nawet przy zanieczyszczonym wkładzie,

 • Ma przyłącza śrubunkowe – łatwo dostosować gwinty podłączeniowe,

 • Posiada śrubę do spuszczania wody – pusty klosz ułatwia wymianę wkładów,

 • Zapewnia dużą powierzchnię filtracji

 • Jest tani w eksploatacji,

 • Możliwość podłączenia szeregowego,

 • Duża wydajność,

 • Łatwość czyszczenia,

 • Dzięki przeźroczystemu kloszowi mamy możliwość kontroli stopnia zanieczyszczeń.

Montaż urządzenia

Filtry Cintropur montuje się  na głównym przyłączu wody lub przed poszczególnymi urządzeniami. Możliwy jest również montaż we własnym zakresie bez utraty gwarancji.

Koszty eksploatacji

Sam filtr Cintropur nie generuje żadnych kosztów w trakcie użytkowania. Koszt stanowi jedynie wymiana wkładów. Częstotliwość wymiany wkładu zależy od jego dokładności oraz od jakości wody. Wkłady domowe Cintropur nie są drogie. W jednej paczce jest aż pięć rękawów filtracyjnych. Możliwość zakupu pojedynczych sztuk zamiast całego kompletu. Ceny wahają się od 8 z ł – 28 zł w zależności od wielkości wkładów.

W naszym sklepie znajdą Państwo oryginalne niezbędne akcesoria do filtrów Cintropur takie jak wirówki, klosze, głowice, klucze, manometry, zawory i uszczelki. Wszystkie części zapasowe i wymienne posiadają atest PZH.

By |2020-05-15T15:10:01+00:00Listopad 20th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Filtry Cintropur została wyłączona
X