Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody UK

Post

Woda to najważniejszy czynnik umożliwiający życie i funkcjonowanie wszystkich i wszystkiego na całym świecie. W większości w miastach w UK woda pochodzi z wodociągu. Dla odbiorcy oznacza to, że jest ona już wcześniej przefiltrowana w lokalnej stacji uzdatniania wody. Jednak nie gwarantuje to całkowicie czystej wody. O problemach związanych z jej czystością, najczęściej dowiadujemy się, gdy na naszym sprzęcie pojawi się osad lub smak i zapach wody nie odpowiada ogólnie przyjętym normom. Co zrobić w takiej sytuacji i jak dodatkowo uzdatnić wodę?

Jakość wody wodociągowej i studziennej

Woda wodociągowa teoretycznie nadaje się do picia. W praktyce, bardzo często jednak pozostaje w niej wiele zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie, mikrowłókna pastiku, hormony i farmaceutyki. Dodatkowo nierzadko woda na drodze do odbiorców natrafia na stare lub uszkodzone rurociągi. Przez to jej jakość w porównaniu do wody wypływającej ze stacji uzdatniania znacznie się różni. W składzie wody wodociągowej pojawia się również chlor. Występuje jako środek dezynfekujący, który ma zapewniać stabilność mikrobiologiczną wody, czyli zapobiegać rozwojowi bakterii. Bardzo często woda wodociągowa bywa twarda. Co prawda duża ilość minerałów wpływa pozytywnie na organizm, ale niestety nie na domowe instalacje i sprzęty AGD. Co więcej, nadmiar minerałów w wodzie działa wysuszająco i drażniąco na skórę.

Mieszkańcy małych miejscowości często korzystają z własnych ujęć wody – studni. W tym przypadku jakość wody jest dużą niewiadomą i wymaga sprawdzenia poprzez wykonanie odpowiednich badań i oznaczeń. Woda studzienna bardzo często jest bardzo zażelaziona, ma zmieniony kolor, zapach, posiada dużo manganu i może być także twarda. W niektórych przypadkach w wodzie ze studni (zwłaszcza tych płytkich) pojawiają się bakterie.

Zmiękczanie wody

W przypadku dużej twardości wody należy zamontować centralny zmiękczacz do wody. Filtr zmiękczający wodę instalowany jest na głównym przyłączy wody, za wodomierzem. Żywica jonowymienna odpowiadająca za filtrowanie wody, wyłapuje jony wapnia i magnezu oraz usuwa je z układu podczas regeneracji. Dzięki temu możemy cieszyć się miękką wodą w całym domu. Zmiękczacz wody zapobiega osadzaniu się kamienia kotłowego w instalacji wodnej, piecach CO, a także zabezpiecza pralki, czajniki, zmywarki i inne sprzęty AGD. Miękka woda jest również łagodna dla naszej skóry, nie powoduje przesuszania. Aby właściwie dobrać zmiękczacz wody należy znać parametry twardości wody oraz miesięczne zużycie wody (często przeliczane na ilość stale mieszkających osób). Obecnie do jednych z najlepszych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku należą zmiękczacze do wody EcoWater Evolution i Comfort. Posiadają 10-letnią gwarancję na całość oraz są bardzo oszczędne w eksploatacji. Innowacyjne rozwiązania w uzdatnianiu wody umożliwiają także wybór zmiękczacza wody z węglem aktywnym, np. EcoWater eVOLUTION Refiner Boost i Power. Węgiel aktywny dodatkowo usuwa chlor z wody i poprawia jej smak i zapach.

Filtry do wody kranowej

Nie zawsze mamy możliwość instalacji zmiękczacza wody: nie posiadamy możliwości odprowadzenia do kanalizacji lub do naszego domu lub mieszkania doprowadzana jest sieciowa ciepła woda. Co wtedy? Najlepiej zdecydować się na system odwróconej osmozy. Filtry osmotyczny jest złożony z wielu wkładów filtracyjnych, które mają określone zadania:

- filtry piankowe (polipropylenowe) zatrzymują osady i zanieczyszczenia stałe,

- blokowy węgiel aktywny usuwa chlor, metale ciężkie, pestycydy,

- membrana osmotyczna jest głównym elementem filtra RO, zatrzymuje bakterie, wirusy, mikrowłókna plastiku i wszystkie inne nanocząsteczki,

- liniowy węgiel aktywny podnosi odczyn pH wody oraz poprawia jej smak i zapach,

- wkład mineralizujący wodę odpowiada za wtórne wzbogacenie wody w podstawowe minerały,

- wkład bioceramiczny wytwarza promieniowanie podczerwone, działając strukturyzująco na cząstki wody,

- liniowy jonizator wody Biocera – koreański wkład jonizujący wodę podnosi odczyn pH do ok. 8,5, wytwarza ujemny potencjał REDOX, działa odkwaszająco i prozdrowotnie na organizm.

Systemy odwróconej osmozy oraz nanofiltracji są powszechnie dostępne w różnych konfiguracjach, z różnymi wkładami filtracyjnymi i wydajnością.

Filtry do wody ze studni

W przypadku wody z własnej studni lub małego, lokalnego wodociągu do doboru skutecznego filtra wody należy podejść indywidualnie. Najpierw należy wykonać badania wody i właściwie je zinterpretować. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, dlatego lepiej poprosić o pomoc specjalistę w branży uzdatniania wody. Zwykle do wody z własnego ujęcia pojawia się konieczność instalacji odżelaziaczy wody, filtrów do usuwania manganu, zmiękczaczy wody, lamp bakteriobójczych.

Uzdatniacze wody Anglia

Oferujemy darmowe konsultacje, dobór i sprzedaż filtrów wody dla mieszkańców miast w Wielkiej Brytanii. Zachęcamy do kontaktu, pomożemy w doborze skutecznej stacji uzdatniania i filtrowania wody dla domu i mieszkania. Napisz do nas lub zadzwoń. Zawsze możesz skorzystać z komunikatora na naszej stronie!

Prowadzimy sprzedaż uzdatniaczy wody w Anglii w tym: filtry wody, zmiękczacze do wody, lampy UV do wody - bakteriobójcze, odżelaziacze wody i filtry odwróconej osmozy RO. Nasze produkty docierają do takich miast jak: Londyn, Manchester, Liverpool, Oxford, Birmingham, bristol, Brighton, Leeds, Nottingham, Newcastle, Sheffield, Kingston upon Hull, York, Leicester, Southampton, Cambridge, Bradford, Plymouth, Stoke On Trent, Portsmouth, Bath, Carlisle, Blackpool, Exeter, Norwich, Wolverhampton, Peterborough, Chelmsford, Worcaster, Canterbury, Lancaster, Preston, Wakefield, Gloucester, Chester, Lincoln, Durham, Hefeford, Dover, Milton Keynes, Winchester, Rochester, Chichester, Salisbury, Westminster.

Zobacz także: