Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtry wody Warszawa

Post

Woda towarzyszy nam w codziennych czynnościach. Pijemy ją, wykorzystujemy do gotowania potraw, przygotowywania posiłków dla dzieci, do codziennej higieny oraz do sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni. O ile dla celów zewnętrznych zazwyczaj jakość wody nie ma aż takiego znaczenia, do celów spożywczych woda powinna posiadać określoną jakość. Mimo, że wydaje nam się, że woda, z której korzystamy jest przezroczysta, nie zawsze jest ona chemicznie czysta.

Zanieczyszczenia w wodzie

Oprócz zanieczyszczeń naturalnych wody powodowanych przez rozkład związków organicznych, rozpad skał do wód często spływają zanieczyszczenia pochodzące z działalności człowieka, np. środki ochrony roślin (pestycydy), oleje, produkty ropopochodne (metale ciężkie). My, jako konsumenci w większości korzystamy z wody już wstępnie uzdatnionej przez lokalną stację uzdatniania wody. Lokalne wodociągi mają obowiązek dostarczenia do użytkowników wody spełniającej normy Ministerstwa zdrowia. Jednak ze względu na obecność w wodzie coraz to większej ilości zanieczyszczeń, np. plastików woda w naszych kranach nie zawsze jest zdatna do picia. Dodatkowo woda wodociągowa często posiada dużą ilość jonów wapnia i magnezu, które odpowiadają za powstawanie kamienia kotłowego i osadach na sprzętach AGD. W przypadku własnego ujęcia, np. studni jakoś wody bywa bardzo zróżnicowana. W wodzie mogą rozwijać się niebezpieczne bakterie Coli. Woda z własnej studni często posiada dużą ilość żelaza i manganu. W takiej sytuacji bez doboru odpowiednich filtrów wody, odżelaziaczy, odmanganiaczy użytkowanie wody nie jest możliwe.

Zmiękczacz – filtr do usuwania twardości z wody

Woda o wysokiej twardości, czyli posiadające duże stężenie jonów wapnia i magnezu to najczęstszy problem w uzdatnianiu wody zarówno wodociągowej, jak i z własnego ujęcia. Kamień osadzający się na armaturze i sprzętach AGD podwyższa koszty ogrzewania oraz skraca żywotność urządzeń. Mimo, iż woda z dużą ilością minerałów jest zdrowa do picia, często negatywnie wpływa na naszą skórę czy włosy, nadmiernie je wysuszając. Najlepszym i powszechnie stosowanym filtrem wody odkamieniającym jest zmiękczacz wody. Skuteczne i wydajne zmiękczacze EcoWater montowane na głównym ujęciu, czy nawet w mieszkaniach skutecznie zabezpieczają przed osadami, białymi nalotami i zabezpieczają instalację i sprzęty AGD.

Sterylizatory UV – gdy w wodzie są bakterie...

Problemem, który często pojawia się w wodzie z własnego ujęcia są bakterie (najczęściej bakterie Escherichia Coli) oraz inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Aby pozbyć się drobnoustrojów i bakterii z wody najlepiej zamontować lampę UV do wody. Sterylizatory UV TMA oraz Sterilight gwarantują 100% uzdatnienie wody. W wodzie wodociągowej może wystąpić wtórne zanieczyszczenie bakteriologiczne, wtedy aby uzdatnić wodę do picia skutecznym rozwiązaniem jest filtr odwróconej osmozy.

Jonizatory

Obecnie coraz częściej wybieranymi filtrami do wody są jonizatory wody – alkalizatory wody. Pozwalają one na podwyższenie odczynu pH do wartości 9,5, dzięki czemu woda osiąga właściwości prozdrowotne, odkwaszające i alkalizujące. Dodatkowo jonizatory wody odpowiadają za usuwanie wolnych rodników i spowolnienie procesów starzenia.

Filtry Wody Warszawa

Zanieczyszczona woda, to problem, który dotyczy znacznej części gospodarstw domowych, także zlokalizowanych w dużych miastach i ich okolicach. Niezależnie od uzdatniania wody wodociągowej przez lokalny wodociąg, parametry wody do picia można polepszyć montując odpowiednie filtry wody. W przypadku wody z własnego ujęcia stacja uzdatniania wody jest zazwyczaj niezbędna i nieunikniona. Nasza firma i sklep zajmuje się doborem oraz montażem filtrów wody także na terenie Warszawy. W naszej ofercie znajdą Państwo zmiękczacze wody, filtry multifunkcyjne, odżelaziacze wody, filtry narurowe mechaniczne, systemy odwróconej osmozy, sterylizatory UV oraz jonizatory wody.

Zachęcamy do kontaktu - chętnie doradzimy skuteczne rozwiązanie do uzdatnienia wody, filtry wody w Warszawie i odpowiemy na wszystkie pytania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak dobrać filtr wody dla domu, mieszkania, biura, firmy dla 4, 5, 6, 8 osób, które rozwiązania filtracyjne będą najlepsze w twoim przypadku zadzwoń lub napisz do nas na komunikatorze, a chętnie podpowiemy uzyskując podstawowe informacje na temat wody w Twoim budynku jakie urządzenia filtracyjne zastosować najkorzystniej. Właściwy dobór filtrów wody będzie podstawą do skutecznego filtrowania wody. Nie przepłacaj niepotrzebnie. Skonsultuj się zanim niepotrzebnie wydasz swoje pieniądze. Sprawdź ofertę jaką posiada nasz sklep online filtry wody Warszawa, z filtrami do wody!

Zobacz także: