Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Najlepsze marki filtrów wody

Post

Aktualny rynek w branży uzdatniania wody dla domów jednorodzinnych, spółdzielni mieszkaniowych czy dla zastosowań przemysłowych jest bardzo obfity. Dla potencjalnego użytkownika filtrów wody jest to możliwość wyboru właściwego rozwiązania do filtracji wody. Na Polskim rynku można spotkać wielu producentów filtrów wody. Najlepsze marki filtrów wody, np. EcoWater, Erie, Aquaphor, Cintropur, TMA, Honeywell zwykle gwarantują wysoką jakość przefiltrowanej wody i bezawaryjność.

Producenci Wkładów i Korpusów Filtracyjnych

Najczęściej spotykanymi dostawcami i producentami standardowych filtrów wody są kraje azjatyckie. Stamtąd do dystrybucji zwykle trafiają uniwersalne korpusy narurowe, wkłady mechaniczne, czy systemy odwróconej osmozy. Jakość wszystkich elementów filtracyjnych jest zbadana i potwierdzona atestem PZH.

Polska również może się pochwalić lokalnymi producentami korpusów filtracyjnych – jest to firma Aquafilter. Oprócz wkładów sznurkowych, piankowych w swojej ofercie posiadają filtr BB, korpusy filtracyjne. Zwykle polecane są duże korpusy Aquafilter Big Blue 20 lub Aquafilter BB10.

Najlepsze marki systemów odwróconej osmozy

Oprócz najtańszych filtrów osmotycznych sprowadzanych z Chin, Tajwanu mamy także nasze Polskie produkty – Aquaphor, oraz amerykańską osmozę EcoWater. Czym oprócz ceny różnią się te filtry oprócz wyższej ceny? Przede wszystkim jakością membrany filtracyjnej oraz zastosowaniami ułatwiającymi eksploatację. W filtrach kuchennych obydwu producentów wkłady filtracyjne wymieniane są w technologii cartridge, czyli tzw. „kliknij i przekręć”. System odwróconej osmozy Aquaphor Morion 101S posiada podwójną mineralizację wody oraz dodatkowe włókno ułatwiające przepływ wody – Aqualen. Podzlewozmywakowy filtr osmozy od EcoWater – ERO-375 informuje o konieczności wymiany elementów filtracyjnych.

Jeżeli woda, którą używamy na co dzień do spożycia bądź innych czynności domowych posiada gorszą jakość, wymaga zmiękczania, odżelaziania, odmanganiania czy usunięcia bakterii i wirusów najczęściej decydujemy się na najlepsze marki filtrów wody.

Renomowane marki zmiękczaczy wody

Filtr do zmiękczania wody to aktualnie jeden z bestsellerów wśród domowych stacji uzdatniania wody. Odkamieniacz wody wymaga większych inwestycji finansowych niż w przypadku taniej obudowy filtracyjnej, dlatego decydując się zakup, chcemy mieć pewność długiej żywotności i przede wszystkim skuteczności w usuwaniu twardości z wody. Skąd wiadomo jaki producent zmiękczaczy wody zapewni nam wysoką jakość uzdatnionej wody? Obecnie prym w kategorii zmiękczacze wody wiedzie amerykańska marka EcoWater. EcoWater Systems swoją popularność zawdzięczają jakości komponentów oraz nowoczesnemu systemowi proporcjonalnej regeneracji. W porównaniu do zmiękczaczy innych producentów, np. na głowicy BNT, BWT, Ecoperla, Clack, Fleck, Watermark, Altech, Viteco, zmiękczacze EcoWater eVOLUTION i Comfort pozwalają na znaczne oszczędności w zużyciu materiałów eksploatacyjnych (mniej wody i soli do regeneracji), mają 10 lat gwarancji na wszystko oraz są niemal całkowicie bezawaryjne. Konkurencyjną marką filtrów wody do zmiękczania jest Erie. Belgijski producent proponuje 2 serie odkamieniaczy wody – Maxima oraz IQSoft.

Znane marki bakteriobójczych lamp UV do wody

Sterylizatory wody odpowiadają za niszczenie mikroorganizmów, wirusów i bakterii chorobotwórczych. Swoją skuteczność (99,99%) zawdzięczają promieniowaniu ultrafioletowemu, które działa destrukcyjnie na DNA organizmów żywych. Co ważne, lampa UV do dezynfekcji, nie wpływa na skład fizykochemiczny wody. Do najczęściej wybieranych i zarazem najlepszych marek sterylizatorów UV wody należą TMA i Sterilight. Pierwsza z nich, czyli TMA, to polski producent wykorzystujący w swoich produktach podzespoły od równie znanych marek, np. Phillips. Dzięki temu lampy TMA charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Najlepsze marki odżelaziaczy wody

W przypadku wody z dużą zawartością żelaza i manganu, nie można „w ciemno określić”, który filtr odżelaziający będzie najbardziej odpowiedni i przede wszystkim skuteczny. Do tego potrzebujemy wcześniej przeprowadzonych badań wody oraz konsultacji z osobą doświadczonej w filtracji wody. Są jednak odżelaziacze wody, które są warte naszej uwagi. Mowa tutaj o marce Erie. Producent odżelaziaczy Oxydizer, dzięki wbudowanej w filtr komorze z napowietrzaniem wody zapewnił sobie monopol na rynku odżelaziaczy (lub potocznie odżelaziaczy) pracujących na wodzie, której wcześniej nie ma kontaktu z powietrzem. Takie filtry do usuwania żelaza z wody do spożycia regenerowane są wodą. Nie potrzebują dodatkowego stosowania odczynników chemicznych.

Producenci filtrów mechanicznych wody

Mechaniczne filtry do wody, inaczej zwane wstępnymi lub narurowymi to bardzo popularne elementy filtracji wody w domu, które powinny być zamontowane jako pierwsze na każdej instalacji wodnej. Do najpopularniejszych modeli filtrów mechanicznych należą takie, z opłukiwaną siatką filtracyjną, bez wymiany wkładów produkcji BWT, Honeywell oraz także EcoWater. Filtry wody z opłukiwaniem siatki są dostępne w różnym rozmiarze przyłącza. Warto zwrócić także uwagę na filtry Cintropur. Wyróżniają się dużą powierzchnią filtracyjną oraz możliwością opłukiwania rękawów filtracyjnych.

Zobacz także: