Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Ranking zmiękczaczy wody

Post

Poszukując informacji na temat odpowiedniego zmiękczacza z pewnością skorzystamy z dostępnego w internecie rankingu zmiękczaczy wody. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, który zmiękczacz będzie odpowiedni dla naszej wody. Wiąże się to z tym, że uzdatniamy wodę dla różnych potrzeb i przeznaczeń oraz na duże i małe zużycia. Świetnymi opiniami cieszą się na przykład, urządzenia z wbudowanym modułem WiFi, podświetlanym zbiornikiem solanki i wszelakimi nowinkami technicznymi. Jednak nie każdy z użytkowników jest fanem takich gadżetów i dla niego optymalna będzie prostsza wersja zmiękczacza.

Zmiękczacze wody EcoWater

Ranking zmiękczaczy wody otwierają wspomniane wyżej urządzenia z dodatkowymi funkcjami. Są to zmiękczacze renomowanego producenta EcoWater z serii eVolution. Zmiękczacze EcoWater zajmują pierwsze miejsce głównie przez jakość ich wykonania, a także generowane oszczędności. W porównaniu do typowych zmiękczaczy BNT zużywają o 50 % mniej materiałów eksploatacyjnych, czyli wody i soli na regenerację. Posiadają funkcję zdalnego sterowania, informują o konieczności dosypania soli do zbiornika oraz wysokiej jakości złoże, które na wodzie wodociągowej pracuje nawet 20 lat.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco

Kolejne miejsce zajmują podobne technologicznie zmiękczacze innego producenta. Są to urządzenia Erie IQsoft Eco. Są w całości produkowane w Europie. Podobnie jak EcoWater eVolution są wyposażone w moduł Wifi, podświetlanie zbiornika solankowego ale zużywają troszkę więcej materiałów eksploatacyjnych od modeli EcoWater. Dodatkowo pracują w systemie suchego zbiornika soli oraz solankowania proporcjonalnego.

EcoWater Comfort

Na trzecim miejscu uplasowały się również zmiękczacze EcoWater ale ze standardowej linii Comfort. Od nowocześniejszej serii odróżnia ich brak rozwiniętej elektroniki. Nie umożliwiają połączenia z Wifi. Jednak dla użytkowników, stawiających na prostotę i skuteczność niewątpliwie właśnie ta seria będzie wyborem numer jeden. Wszystkie serie EcoWater posiadają 10-letnią gwarancję na całość.

Inne zmiękczacze wody

Tuż za podium sklasyfikowane zostały zmiękczacze Erie Maxima. Są to klasyczne zmiękczacze z oryginalną głowicą. Nie posiadają jednak tak długiej gwarancji na elektronikę, bo jedynie 3 lata. Dobrym wyborem są także tradycyjne zmiękczacze kolumnowe. W przeciwieństwie do zmiękczaczy zajmujących wyższe miejsca w rankingu nie są one kompaktowe. Złożone są z butli i osobnego zbiornika na sól. Zazwyczaj kuszą niską ceną ale nie zawsze idzie to w parze z wysoką jakością. W przypadku takiego zmiękczacza o jego efektywności decyduje rodzaj zastosowanego złoża oraz żywica. Niestety w większości przypadków rozwiązania technologiczne w takich zmiękczaczach generują duże koszty eksploatacyjne. Jeżeli decydujemy się na taki zmiękczacz, warto skonsultować wybór z fachowcem, który będzie znał dany typ głowicy.

Jak wybrać zmiękczacz wody?

Przy zakupie zmiękczacza należy wziąć pod uwagę twardość wody oraz zapotrzebowanie na wodę. Wszystkie serie przedstawionych w rankingu zmiękczaczy posiadają modele o różnej objętości złoża, przystosowane do odpowiedniej ilości użytkowników. Jeżeli sugerujemy się opiniami w Internecie, dobrze jest sprawdzić, czy jest to opinia faktycznego użytkownika, czy reklama firmy dystrybucyjnej. Jeśli interesuje Państwa wybór najlepszego zmiękczacza wody, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Oferujemy profesjonalne doradztwo oraz sprzedaż i serwis urządzeń od renomowanych producentów!

 

 

Zobacz także: