Zmiękczacz wody

/Zmiękczacz wody
Zmiękczacz wody2021-03-21T09:10:21+00:00

Jaki zmiękczacz do wody wybrać? To coraz częściej pojawiające się pytanie na internetowych forach. Wybór jest ogromny. Dostępne są produkty z wielu półek cenowych, które różnią się przede wszystkim jakością. Warto wiedzieć, że zmiękczacz wody to urządzenie, które obecnie jest niezbędne zarówno dla wody pochodzącej z własnego ujęcia – studni, jak i dla wody wodociągowej. Osadzający się kamień, który nie zostanie usunięty przez zmiękczacz może spowodować zmniejszenie się przekrojów rur instalacyjnych, a co za tym idzie zwiększać koszty ogrzewania. Obecnie wielu producentów kotłów grzewczych obliguje użytkowników do instalacji zmiękczacza do wody – bez tego nie udzielają gwarancji.

Jak działa zmiękczacz wody?

Każdy nowoczesny zmiękczacz wody pracuje na zasadzie wymiany jonowej, dzięki czemu jony wapnia i magnezu powodujące twardość, są zamieniane na jony sodu pochodzące z roztworu solanki dostarczanego podczas regeneracji. Zmiękczacz wody dobiera się, uwzględniając ilość osób korzystających z danej instalacji oraz twardość wody wejściowej. W tym aspekcie ważna jest ilość i jakość złoża wypełniającego butlę. Wiąże się to z jego zdolnościami do wymiany jonów. Kolejnym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie zmiękczacza jest głowica urządzenia. To właśnie ona stanowi o zużyciu wody i soli na regenerację oraz o sposobie funkcjonowania urządzenia.

Jakie urządzenie do zmiękczania wody wybrać?

Zazwyczaj im niższa cena zmiękczacza, tym starsza, gorsza technologicznie głowica. Co za tym idzie, generuje duże zużycie materiałów eksploatacyjnych. Należy pamiętać o tym, że zakup zmiękczacza to inwestycja na lata. Nie warto za bardzo oszczędzać na zakupie, bo prawdopodobnie okaże się, że tanie zmiękczacze w zakupie będą drogie w eksploatacji. Jako przykład można podać zmiękczacze tzw. „chińskie”. Można je kupić już za ok. 1400 zł. Pracują na głowicy BNT, która generuje duże koszty użytkowe, dodatkowo posiadają tylko 2-letnią gwarancję. Eksploatacja tych zmiękczaczy jest dosyć droga. Również występują problemy z awaryjnością.

zmiękczacz wody ecowater

zmiękczacz wody ecowater

Zmiękczacze do wody EcoWater

Zmiękczacze z wyższej półki cenowej, jakimi są urządzenia EcoWater pracują na ekonomicznej, profesjonalnej głowicy. Pozwala ona na duże oszczędności sięgające nawet do 50% kosztów, przy zwykłym zmiękczaczu. Dodatkowo objęte są długą 10-letnią gwarancją, a pracują bezawaryjnie nawet 20 lat. Wyposażone są w nowoczesne sterowniki, które w zależności od linii funkcjonują w wersji standardowej lub rozszerzonej, pozwalając na połączenie WiFi poprzez specjalny moduł, czy nawet zdalne sterowanie przez aplikację zainstalowaną w smartfonie. Popularne modele to zmiękczacze do wody z serii Evolution i Comfort. Najczęściej wybieranym przez użytkowników jest EcoWater Comfort 300. Wśród zmiękczaczy EcoWater znakomita większość cieszy się nienaganną opinią hydraulików i instalatorów.

Mimo tego, że cena zmiękczaczy nie należy do najniższych, zajmują wysokie miejsca w rankingu urządzeń do uzdatniania wody. Cenniki urządzeń zmiękczających do wody produkowanych w całości przez amerykańskiego producenta EcoWater są ogólnie dostępne i bardzo elastyczne. Testy przeprowadzane przez firmy zajmujące się uzdatnianiem wody oraz klientów wykazują wysoką skuteczność zmiękczaczy wody i ich zgodność danymi technicznymi. Jednak właściwy wybór zmiękczacza, warto skonsultować z fachowcem. Z pewnością pomoże w doborze odpowiedniego urządzenia, przedstawi wady i zalety zmiękczaczy możliwe warianty.

Jeśli chcesz zakupić zmiękczacz do wody ale nie wiesz, na które urządzenie się zdecydować, to skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Ci jaki model wybrać i zaoferujemy jego sprzedaż oraz instalację. Dobry dobór zmiękczacza do parametrów wody oraz ilości osób to podstawa zadowolenia każdego użytkownika.

X