Osmoza bez zbiornika

//Osmoza bez zbiornika

Osmoza bez zbiornika

Systemy odwróconej osmozy to obecnie najbardziej popularne filtry kuchenne do uzdatniania wody do picia. Filtry osmoza pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości wody, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych w zakupie oraz w eksploatacji. Standardowe filtry osmotyczne montowane są pod zlewozmywakiem. W związku z tym, że są to filtry pracujące ciśnieniowo w większości przypadków potrzebują zbiornika do magazynowania przefiltrowanej wody. Jednak okazuje się, że nie zawsze mamy odpowiednią ilość miejsca na montaż filtra osmotycznego ze zbiornikiem, ponieważ najczęściej szafka pod zlewem jest najbardziej eksploatowanym miejscem w kuchni. Konieczna jest osmoza bez zbiornika.

Otrzymujemy wiele pytań odnośnie filtrów osmotycznych, które mogłyby pracować bez zbiornika. Z tego względu postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę online o domową osmozę bez zbiornika. Jak działa taki filtr RO?

Osmoza bez zbiornika może być filtrem przepływowym. Aby zapewnić odpowiednie ciśnienie wody, bezzbiornikowe systemy odwróconej osmozy wyposażone są w pompki osmotyczne dopasowane do wydajności membran półprzepuszczalnych. Rozwiązaniem pośrednim są osmozy ze zbiornikiem wbudowanym – również mają niewielkie wymiary.

Najczęściej wybierane filtry osmoza bez zbiornika

Odwrócona osmoza Fala to filtr kuchenny, montowany najczęściej w szafce pod zlewem. Dzięki eleganckiej obudowie będzie elegancko wyglądał postawiony na blacie. System posiada zbiornik wbudowany w całość obudowy. Zaletą filtra RO jest prosta obsługa i instalacja oraz niskie koszty eksploatacyjne. Filtr odwróconej osmozy z wbudowanym zbiornikiem Fala ma wymiary: 42 cm wysokości, 25 cm szerokości i głębokość 45 cm, oraz złożony jest z następujących wkładów filtracyjnych:

 • Wkłady liniowe sedymentacyjne – odpowiadają za oczyszczanie wstępne, zatrzymywanie zanieczyszczeń mechanicznych,

 • Wkład liniowy węglowy – usuwa chlor, związki wpływające na smak i zapach wody,

 • Membrana półprzepuszczalna Filmtec – filtracja właściwa wody z dokładnością do 0,0001 mikrona,

 • Wkład liniowy węglowy – korekta odczynu pH wody.

 Kuchenny filtr wody Morion to innowacyjne rozwiązanie do osmotycznego filtrowania wody. System jest kompaktowy, posiada wbudowany zbiornik wodno-wodny, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca: 37 cm wysokości, 19 cm szerokości i 42 cm głębokości. Osmoza Morion Aquaphor jest bardzo łatwa w eksploatacji, ponieważ wyposażona jest w „cartridgowe” wkłady, których wymiana odbywa się na zasadzie tzw. kliknij i przekręć. Zestaw filtracyjny pracuje także bardzo oszczędnie. Osmoza z wbudowanym zbiornikiem Morion posiada podwójną mineralizację wody oraz zbudowana jest z wielu elementów filtracyjnych:

 • Wkład polipropylenowy o dokładności 5 mikron, który zatrzymuje cząstki stałe,

 • Wkład węglowy z włóknem Aqualen z cząstkami nanosrebra do usuwanie metali ciężkich i chloru,

 • Membrana kapilarna Holon Fiber – najdokładniejsza filtracja wody, usuwanie rozpuszczonych cząstek, wirusów, bakterii,

 • Wkład szlifujący z mineralizacją i węglem aktywnym, który uzupełnia wodę w niezbędne minerały oraz podnosi odczyn pH wody.

System odwróconej osmozy RO-31 to unikalny filtr wody, który zamiast zbiornika magazynującego wodę posiada dzbanek. Dzięki temu przefiltrowana woda trafia bezpośrednio do dzbanka w odpowiedniej ilości do 3 litrów jednorazowo, jest zawsze świeża. Osmoza bez zbiornika pozwala na zaoszczędzenie miejsca w szafce kuchennej. Podobnie do filtra osmotycznego Morion, filtr wody RO-31 posiada wkłady filtracyjne wymieniane w technologii „cartridge”. Jest niewielki: 34 x 26 x 9 cm. Filtr osmotyczny RO-31 to produkt klasy premium wyposażony we wkłady skutecznie filtrujące wodę:

 • Wkład polipropylenowy do oczyszczania wstępnego wody,

 • Membrana kapilarna usuwająca z wody wszystkie substancje rozpuszczone, bakterie, wirusy, pestycydy, metale ciężkie, związki azotu, farmaceutyki czy mikrowłókna plastiku i wiele innych,

 • Wkład węglowy z mineralizatorem do poniesienia odczynu pH wody oraz do mineralizacji wody.

Wydajny system odwróconej osmozy jest bardzo znanym filtrem do dokładnego uzdatniania wody do celów przemysłowych, myjni samochodowych, zakładów przetwórstwa spożywczego, szpitali, restauracji, hodowli zwierząt oraz wszędzie tam, gdzie wymagane są duże przepływy wody. Merlin wyposażony jest w dwie membrany osmotyczne o wydajności 2600 l/d każda, dzięki czemu pobór wody następuje przepływowo, bez konieczności magazynowania wody w zbiorniku. Osmoza Merlin posiada stosunkowo niewielkie wymiary: 43,3 x 51,7 x 24,6 cm. Elementami filtracyjnymi przemysłowej odwróconej osmozy są:

 • Wkład wstępny węglowy – wyłapuje zanieczyszczenia mechaniczne, chlor,

 • Membrany osmotyczne (2 szt.) – oczyszczanie właściwe wody, zatrzymywanie wszystkich substancji zawieszonych i rozpuszczonych, soli, bakterii i wirusów,

 • Wkład węglowy końcowy – pozwala na podniesienie odczynu pH wody.

NanoPad co prawda nie jest systemem odwróconej osmozy, ale prezentujemy go w tym zestawieniu, ponieważ umożliwia uzyskanie równie wysokich parametrów wody oraz dodatkowo nie posiada zbiornika, jest najbardziej kompaktowym filtrem kuchennym. W porównaniu do tradycyjnej osmozy, nanofiltracyjny filtr kuchenny NanoPad wyposażony jest w 2 membrany oraz pompkę, która umożliwia filtrowanie wody do picia na bieżąco. Ważną zaletą NanoPada jest zmniejszenie odrzutu ilości wody do kanalizacji aż o połowę, oraz pozostawienie w wodzie części minerałów. System nanofiltracji przepływowy filtr do wody pitnej jest bardzo nowoczesny, przeprowadza automatyczne płukanie membran, posiada elegancką obudowę oraz wyświetlacz informujący o trybie pracy filtra do wody kranowej. Dodatkowo NanoPad może zostać zamontowany także w pozycji poziomej. Posiada wymiary: 43 cm x 10,5 cm x 39.5 cm. Aktualnie posiadamy filtr Pad w wersji tradycyjnej – czyli odwróconej osmozy.  W skład NanoPada wchodzą wymienne wkłady filtracyjne:

 • Filtr wstępny piankowy – usuwanie zanieczyszczeń stałych, piasku, rdzy,

 • Filtr węglowy blokowy – usuwanie zanieczyszczeń chemicznych, chloru,

 • Membrany nanofiltracyjne lub osmotyczne – w wersji RO (2 szt.) – właściwa filtracja wody, usuwanie pestycydów, farmaceutyków, azotanów, węglanu wapnia, jonów wielowartościowych, bakterii i wirusów.

filtr wody do picia z nanofiltracją nanopad

Bezzbiornikowy system odwróconej osmozy IQ500 to najnowsze urządzenie do filtrowania wody pitnej z kranu. Oprócz eleganckiego wyglądu filtr osmotyczny IQ 500 charakteryzuje się wieloma zaletami pod względem użytkowania. Ze względu na wbudowaną pompkę i dwie membrany o ogromnej (aż 500 gal/dobę) wydajności system RO IQ500 pracuje bez zbiornika, zapewniając wysoki komfort eksploatacji. Dzięki innowacyjnej technologii uzdatniania wody filtr osmoza bez zbiornika IQ odrzuca do ścieku znacznie mniej wody niż w przypadku tradycyjnych systemów (stosunek 1:1). Ważną cechą, która często determinuje wybór oraz zakup filtra do wody pitnej jest wyposażenie systemu w wkłady filtracyjne typu twist, cartridge. Są bardzo łatwe w samodzielnej wymianie, nie wymagają przyjazdu profesjonalnego serwisu. Odwrócona osmoza IQ 500 filtruje wodę z dużą dokładnością na wielu etapach:

 • Wkład wstępny piankowy – zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, osady, zawiesiny,

 • Wkłady węglowe – granulowany oraz w formie spiekanego bloku – usuwają chlor, zanieczyszczenia organiczne, zatrzymują metale ciężkie, poprawiają smak i zapach wody,

 • Membrany RO (2 szt.) – dokładna filtracja wody, zatrzymywanie wirusów, bakterii, mikroorganizmów, twardości,

 • Wkład węglowy szlifujący – korekta odczynu pH wody, poprawa smaku.

osmoza bez zbiornika IQ500

W aktualnej ofercie posiadamy filtr osmoza bez zbiornika oraz tradycyjne, korpusowe systemy odwróconej osmozy. Znajdą je Państwo na stronie naszego sklepu internetowego w zakładce: ODWRÓCONA OSMOZA.

Każdy system odwróconej osmozy może zostać rozbudowany o liniowy wkład jonizujący BIOCERA, który umożliwia uzyskanie wysokich parametrów wody do picia – odczyn pH ok. 8,5, niski potencjał ORP.

Przepływowy filtr do wody pitnej

Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego systemu odwróconej osmozy do filtrowania wody w domu, w kuchni, restauracji, szpitalu, hotelu oraz zaproponujemy rozwiązanie do filtrowania wody technologicznej w zakładach przemysłowych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem maila, telefonicznie. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą formularza. Nasze dane kontaktowe znajdą Państwo TUTAJ.

By |2020-12-15T13:38:19+00:00Listopad 29th, 2019|Poradnik|Możliwość komentowania Osmoza bez zbiornika została wyłączona
X